Send As SMS

esmaspäev, Oktoober 10, 2005

Marvin Heemeyer - Ameerika viimane kangelane?

See juhtus juba rohkem kui aasta tagasi, kuid millegipärast jäi see siis minu tähelepanuta. Marvin John Heemeyer oli oskuslik keevitaja ja autosummutite poe omanik. 4. juunil 2004. hävitas Marvin suure osa oma kodulinnast Granby'st.

52-aastast Marvinit kirjeldati kui hoolivat, head ja korralikku inimest. Kuid viimastel aastatel hakkas mehe elu kiskuma viltu: suri tema isa, jäid ära pulmad armastatud naisega, kuna see pettis Marvinit ja mehe äri lähedal asuv tsemenditehas otsustas hakata laienema ning sellega ajas summutiäri pankrotti.Tsemenditehase ülbus oligi viimaseks tilgaks selle inimese kannatlikkuse karikas. Tehas sulges tee Marvini äri juurde ja tegi äritsemise praktiliselt võimatuks. Tagatipuks määras kohus Marvinile 2500 dollarit trahvi tema äri sanitaartingimustele mittevastavuse eest. Arvesse ei võetud ka seda, et tehas "lõikas ära" Marvini kanalisatsioonitrassist.

4. juunil 2004 sõitis Marvin välja oma garaažist buldooseriga, millele olid kinnitatud terasplaadid. Hiljem "Killdozeriks" nimetatud masinaga hävitas Marvin kogu tsemenditehase. Seejärel sõitis ta maatasa linnavalitsuse, panga, raamatukogu, tuletõrje, kohaliku ajalehe toimetuse ja veel paljud teised hooned.

Buldooseri pihta lastud 200 kuuli ei peatunud masinat tolligi. Politsei kasutas veel granaate ja lõhkainet täistopitut autot, kuid ka sellest polnud mingit kasu. Marvin vastas tulega kahest püssist, kuid ei tabanud ühtegi inimest. Ükski politseinik ei saanud kriimustustki.

Hävitades maatasa ka kohaliku kaubamaja, jäi Marvini "Killdozer" seisma. Masina radiaator oli saanud viga ja ajas auru välja. Marvini sõda oli läbi. Viimase kuuli oli jätnud mees endale.

Uurimise tulemusena selgus, et Marvini soomustatud buldooser oli nii hästi tehtud, et see ei erinenud eriti sõjatankist. Omatehtud kraanaga pani Marvin enda järel luugi kinni nii, et oma sõjamasinast ta enam kunagi omal jõul välja ei saaks. Buldooseri sees olid väljas toimuva jälgimiseks kolm monitoori ning väljas videokaamerad, mida puhastasid tolmust spetsiaalsed õhukompressorid.

Marvinit peetakse USA-s kangelaseks, kes üritas omal moel võidelda korruptsiooniga ja suurfirmade omavoliga. Kuigi isand Heemeyer hävitas suure osa Granby linnast, austatakse teda ka oma kodulinnas.

Linnavalitsus


Killdozer

3 Comments:

Tiiu said...

See lugu nüüd võttis küll sõnatuks. Pani sügavalt mõtlema....et kui ta kellelegi liiga ei teinud, ainult majadele, siis on ta küll mu silmis kangelane...igatahes rohkem kui Jõerüüt.

11:18 PM  
Anonymous said...

Tankiga, ikka tankiga, noormees!
Tangid on hoopis teistsugused riistapuud kui tankid.

10:25 PM  
tarieli said...

Loomulikult tankiga. Tänan märkuse eest!

8:42 AM  

Postitage kommentaar

<< Home