Send As SMS

teisipäev, Oktoober 04, 2005

Poliitreklaam

Kohalike omavalitsuste valimised on tulemas ja parteid on paisanud oma suures osas rõvedad reklaamid igale poole meie ümber. Kõige rohkem on mulle silma jäänud telereklaamid.

Isamaaliidu tv-reklaamid on kõige kohutavamad. "Sauna" seeria (1, 2, 3, 4) on kohutavalt tobe. Käsitsi-joonistatud-3D Kalevipoeg, alkohooliku häälega Tartu Vaim, eriti ebaloomulikult esinevad poliitikud, fraasid a'la "See on meie mees. See on Kojamees", populismi küllus ja konkreetsete lubaduste puudus teeb minu jaoks selle reklaami vaatamise piinlikuks ja piinarikkaks.

Järgmine tagant poolt on Rahvaliidu reklaam Villuga. No ei tohi lasta nendel poliitikutel esineda oma reklaamides. Masendavalt võlts ja ebaloomulik.

Keskerakonna reklaamid on sigapopulistlikud ja demagoogilised. Kasutakse kõikvõimalikke trikke: laste kasutamine reklaamis, penskarite lõksu tõmbanine lubadusega anda mõnisada eeku, jms. Aga kardan, et Keskerakonna reklaam mõjub kindlasti paremini kui Rahvaliidu, Isamaliidu või Res Publica omad.

Res Publica reklaamid on muide lihtsalt igavad. Vähemalt need, kus on Veskimägi. Venekeelsetel kanalitel jooksev Paltsu reklaam pole ka midagi erilist.

Ainukesena saab plusspunkte oma reklaami eest Reformierakond. Ansipi reklaam on üsna kole ja igav, kuid "Ummik" ja "Palju lapsi" on peajagu üle kõikidest oma konkurentidest. Neid saab isegi nautida.

Ja lõpetuseks "kohukese" case'st: nõustun täiega Kristjaniga, et tuleks boikoteerida sellist ülbet käitumist.

1 Comments:

graatsia said...

Mulle camp meeldib, sestap isamaa telereklaamidesse suhtun häirimatult. Minu postkasti laekus alles eile esimene valimisi puudutav trükis.(Keskerakonna noortekogult, mis rääkis millised valesid nende koduerakonna kohta räägitakse :) Igati lustakas lugemine.) Teades kuidas trükikojad praegu valmiste pealt raha teenivad, olen nõutu, miks mind on kõrvale jäetud! Tahan ka teda, kes minu piikonnas kanditeerivad.

11:06 AM  

Postitage kommentaar

<< Home