Send As SMS

kolmapäev, Oktoober 12, 2005

Veiniarmastajad - rõõmustage!!!

Kujutage ette sellist asja: lähete poodi, ostate 60 krooni eest odavamat sorti veini, lähete sellega koju, valate pudeli sisu "Tanaka"-nimelisse aparaati ja 15 sekundiga tuleb masinast juba tunduvalt paremat veini. Nuuh umbes sellist, mis maksab poes nii 200-400 eeku või rohkemgi. Kas poleks tore? :) Aga võibolla see polegi võimatu.

Times kirjutab jaapanlasest Hiroshi Tanakast, kes viimased 15 aastat on töötanud seadme kallal, mis suudab ülikiiresti teha kvaliteetset veini odavamast, nooremast ja lihtsamast veinist. Masin pumpab veini ja kraanivett läbi elektrolüüsi kambri, milles on imeõhukesed plaatinast elektroodid. Vesi ja vein eraldatakse spetsiaalse ioonivahetuse membraani. See membraan on tähtsaim osa ja sellele on Tanakal patent.

See, et tegemist pole mingi libaleiutisega, näitab juba kasvõi see, et huvi seadme vastu tunnevad kõik suuremad veinitootjad. Praeguseks tehtud testid näitavad ,et seade tõesti töötab ja suudab parandada veinide maitseomadusi märgatavalt.

Tanaka meelest võiksid olla väiksemad variandid seadmest igas restoranis või veiniarmastajal kodus. Leiutaja meelest peaks seade parandama ka teiste jookide, näiteks odavamate viskide, maitset.

Huvitaval ajal elame, daamid ja härrased ;)

1 Comments:

ruudu said...

kui mõelgem, daamed ja härrased, kui ei saagi enam kindel olla, et kvaliteet 2001 aasta punane vein ei ole pärit mitte aastast 2004 või veel hullem 2005 algusest.

mul läks nüüd natukeseks veinijoomise tuju üle... hmh.

10:20 PM  

Postitage kommentaar

<< Home