Send As SMS

teisipäev, November 08, 2005

Kui Eestis sama oleks... 2

No ei saa ma lihtsalt mainimata jätta, kui midagi sellist näen: Venemaa partei "Rodina" TV-reklaam (WMV inside).

Kes vene keelest eriti hästi aru ei saa: pargis jalutab lapsevankriga noor neiu. Tema välimus peaks sümboliseerima valget inimest. Pargipingi peal istuvad neli kaukaaslast ja söövad arbuusi. Koored visatakse maha ja üks kaukaaslastest ütleb vaadates neiut "Igasugused on siia (linna) elama tulnud!". Vaene neiu aga peab lükkama lapsevankrit läbi arbuusikoorte.

Siis aga ilmuvad "Rodina" juhtivad tegelased. Üks nendest ütleb karmil moel "Tõsta üles! Ja korista enda järel!". Teine poliitik tuleb haarama kaukaaslast õlast ja küsib "Kas sa vene keelest saad aru?". Ilmub slogan "Teeme meie linna prügist puhtaks!". Ahjaa, video alguses mängib selline tüüpiline gruusia meloodia.

Võib ju seletada, et see on linna puhtust propageeriv reklaam, aga iga normaalne inimene saab aru (nagu ka kohukese puhul), mida "Rodina" reklaamis tegelikult lubab.
Kui mõni Eesti partei oleks sellise reklaami teinud (mis oleks jumala haige loomulikult, aga nuuh, poliitikutelt võib kõike oodata), oioioi, mis siis oleks juhtunud! Vene meedia oleks kohe meid koos sitaga ära söönud.