Send As SMS

pühapäev, November 06, 2005

TV-fragmendid

Viimasel ajal vaatan telekat kuidagi vähem ja kaootiliselt, kuid midagi on silma jäänud:

1. TV3 "Seitsmesed uudised" on viimase paari aasta jooksul ainult halvemaks läinud mu meelest. Kas allakäik algas peale Enn Eesmaa lahkumist poliitikasse või on asi muus, kuid igatahes minu meelest on minu kunagine lemmik uudistesaade muutunud täielikuks jamaks. Esiteks ei kajasta lihtsalt "Seitsmesed uudised" kõiki sündmusi. Eriti vilets on olukord välismaa uudistega. Teiseks on minu arvates nõme reklaamida uudiste saates oma kanali teisi saateid. Või kui see tõesti on nii vajalik, siis tehke seda kuidagi loomulikult, mitte võltsilt ja punnitatult. Kolmandaks, kui juba võltsist rääkida, siis selles on "Seitsmesed uudised" täielikud meistrid. Ainukene loomuliku käitumisega diktor selles kambas on Kalev Kruus. Ülejäänud aga...nuuh, ma ei tea. Vaadake oma esinemisi ja siis vaadake BBC, FOX News või kasvõi Aktuaalse kaamera diktoreid ja tehke oma järeldused. No ei ole see normaalne, kui ma tean, et iga kord peale seda, kui Märt Treier teeb spordikommentaatorile oma sissejuhatuse ära ja spordikommentaator ütleb paar lauset, küsib Ene Veiksaar mingi tobeda, päheõpitud küsimuse temalt. Hullem kui Venezuela seebikas. Kõik toimingud ja reaktsioonid on ette teada.

2. Kanal2 on vist lääne TV-kompaniidelt üle võtnud idiootse reklaamimisstrateegia: nii 2-3 minutit enne saate lõppu, lastakse lühike, kuid ÄÄRMISELT ÄRRITAV reklaamijupp.

3. ALO-TV on Tartu kohalik muusikakanal. Pehmelt öeldes, äärmiselt kummaline kanal. Aga seda on vahelduseks hea vaadata. Nuuh, umbes nagu usukanalit LifeTV või mingit teleturu saadet. Viimasel ajal nägin ALO-TV kanalilt kahte märkimisväärset kildu. Esiteks trussikute väel laval masturbeeriv Onu Bella, kes laulab "Paremini seksida pole võimalik" :) See on võimas vaatepilt!
Ja teiseks ALO-TV reklaamiosakonna killud: ekraanile ilmub Monte Carlo kasiino reklaam, kuvatakse tekst "Fortuuna elab siin!". Siis tuleb hauakivide valmistaja reklaam, kuid see on osaliselt läbipaistev. Seega vaataja ees on selline kohutav pilt: hauakivide tootja kontaktandmed, külje peal üks hauakivi ja alt paistab tekst "Fortuuna elab siin!".