Send As SMS

laupäev, Juuli 30, 2005

Viljandi Folk: Day 2

Fragmendid:

- Pappa Pizzas sai söödud hästi maitsvat pannipizzat. Aga veeb on nendel kole-kole.

- Valgevenelaste Osimira rokkis sajaga! Huvitav tähelepanek: ükski viiul, flööt, kitarr ega muu muusikariist ei pane inimest nii tantsima kui trumm. Trummilöögid äratavad meis vist mingeid ürginstinkte. Ja Osimira tegelased teadsid, kuidas neid instinkte tööle panna.

- Nii VLÜ kui Zorbase kontsertide viga oli liiga suur rahvamass. Mõlemad bändid teevad sellist muusikat, mis kutsub tantsima, kuid see osutus üsna keeruliseks, kuna ruumi tantsimiseks eriti polnud.

- Kella ühest kella kaheni öösel olime Kauba 4 asuval kasutatud asjade poes. Kõik asjad maksid 2 kuni 5 krooni vahel, rahvast oli palju ja inimesed nautisid ööshoppamist täiega. Mänguasjade kasti uurides pidime Ianiga peaaegu naerukrambid saama. Nii hulle mänguasju pole ammu näinud :) Ian leidis endale poest kitli, raseda (või siis õllekõhuga) hobuse ja igati töötava köögikombaini (2 KROONI EEST!). Kõik asjad olid oranži värvi ja harmoneerusid omavahel ideaalselt. Mina sain 4 krooni eest kaks pärdikut ning viieka eest rahvalaulu ja -tantsupidu räti. Pärdikute nägudel on pidev muie ning on aru saada, et Iani hobuse tegid tiineks just nemad. Ühte taskusse ei julgenudki neid panna :)

reede, Juuli 29, 2005

Viljandi Folk: Day 1

Olen üritusel esimest korda. Virge 7 korra vastu ikka ei saa :)
Aga fragmendid siis:

- sain tuttavaks paljude huvitavate ja toredate inimestega. Nende seas näiteks Inglismaa kõige kõvem liblikapüüdja Jeff. Kuuldes fraasi "kaksteist kuud", pani Jeff tähele, et see kõlab nagu "cocks taste good". Loomulikult kogu ülejäänud õhtu oli see peamiseks killuks :)

- uus tuttav Maarja rääkis kuidas ta kuulis üritusel ühe mehe telefonijuttu, mis lõppes nii: "Mann, sa oled munn!". Hästi poeetiline minu meelest :)

- muusikast ka. Väga hea oli ungarlaste Esztenás. Esimese kahe tantsuga olin ma juba läbi. Hästi aktiivsed vennad :)
Eestlaste Oort oli ka üsna hea. Kohati läks asi üle korralikuks rokiks.
Õhtu lõppes minu jaoks Virrega, mida eelnevalt palju kiideti, kuid mis kohati tundus mulle kuidagi liiga "umpsasa-umpsasa" olevat. Aga mis ma ikka õiendan. Sai ju kõvasti tantsitud ka Virre järgi ;)

- Viljandi on ilus linn. Eriti lummav on vaade linnale ja järvele sissesõidul Tartu poolt.

Nunii...ja nüüd ootab mind hommikusöök ja siis edasi pidutsema.

kolmapäev, Juuli 27, 2005

Viljandi, here I am!

Ma olen Viljandis vist ainult 1 korra käinud. Ja see oli ammu.
Homsest pühapäevani olen mulkidel külas ja naudin Viljandi Folki. Yess!

teisipäev, Juuli 26, 2005

Lev Geldermani vana fotoalbum

Üks vene blogipidaja leidis prügikastis Murmanski fotograafi Lev Geldermani fotoalbumi. Kasutades Urmas Otti sõnu: "FANTASTILINE!". Kohati on liiga hea. Tundub nagu oleks lausa fake ja et plekid on Photoshopiga lisatud.
Mõned näited:


laupäev, Juuli 23, 2005

Superflash 2

Lahe flashis tehtud esileht.

JCB Ballet & Cillit Bang

Kaks väga andekat asja: üks ja kaks. Igatahes ma peale teise vaatamist (juba nädalaid tagasi) siiamaani aeg-ajalt mõmisen "Cillit Bang! Cillit Bang! Cillit, Cillit Cillit Bang!". Ja uskuge mind, kallid pesuvahendite tootjad/maaletojad, et kui ma näeks sellist reklaami televiisorist, siis ma tõesti ostaks seda toodet.

Eric Grohe seinamaalid

Kuu aega tagasi kirjutasin Julian Beever'i kõnniteemaalidest. Sama teema, ainult Eric Grohe maalib seintele.

Et siis arusaamatusi poleks: see on täiesti lame sein


ja veel paar seina


Ära kliki

Siin saab teada, kuidas saab ära elada ka klikkimiseta. Kasutajaliideste tegijatele kohustuslik vaatamiseks.

Tyra kiri!

Mingil müstilisel põhjusel (hapuks läinud karma?) meeldib mulle see rialitišou "Ameerika Supermodell". Kinky, I say.

Aga kõige lahedam selles sarjas on see, kui ilusad tüdrukud kiljuvad rõõmust: "Tyra kiri! Tyra kiri!". Priceless! :)

kolmapäev, Juuli 20, 2005

Elektrooniku seiklused 2

Kõik kes on vanuses 25-40 peaksid mäletama sellist suurepärast lastefilmi nagu "Elektrooniku seiklused". Igatahes suurem osa minu eas olevaid inimesi tahtis lapsepõlves olla nagu Elektroonik. Ja nüüd siis pommuudis: sellele 1979. aastal tehtud filmile tehakse järgmine aasta teine osa! Ja Urrit mängib jällegi Nikolai Karachentsov. Karachentsoviga juhtus muide mõned kuud tagasi ränk liiklusõnnetus ja selle suurepärase näitleja elu oli tõsiselt ohus, kuid õnneks tuli meister koomast välja ja praegu hoogsalt paraneb.

Jään huviga ootama Elektroniku uusi seiklusi.

Nikolai Karachentsov Urri rollis 25 aastat tagasi.


Nikolai Karachentsov ja vennad Torsujevid, kes mängisid vastavalt Elektroonikut ja Sõrojezkinut.

Mõttetu reklaam

Halvasti tehtud reklaam on mõttetu. Halvasti toimiva teenuse/toote reklaam on mõttetu. Aga kõige mõttetum on reklaamida asja, mida pole olemas.
Delfi reklaamib juba mitu päeva Sony Centerit. Aga antud leheküljel loeme kohe esilehel, et "Varsti avame uue lehekülje ja seoses sellega võib informatsiooni uuendamine viibida. Vabandame tekkinud ebameeldivuse pärast." Vot nii. Ja pooled leheküljed seal ei avane või avanevad poolenisti.

Delfi hinnakiri ütleb, et sellise bänneri hind on 4900 eeku. Kolm päeva olen ma seda bännerit seal näinud ja Sony lehel pole asjad selle ajaga paranenud. Seega 15 tonni maha visatud otseselt ja kindlasti ka kaudselt mingi kahjum.

Filmiklišeed

Telleri blogis leidsin hea lingi: 40 Things That Only Happen In Movies.

Naerda sai mõnusalt ja nii mõnigi nende seast oli liigagi hästi tuttav. Näiteks see:
5. Any lock can be picked with a credit card or paperclip in seconds. UNLESS it's the door to a burning building with a child inside.

või see:
13. If staying in a haunted house, women should investigate any strange noises wearing their most revealing underwear.

Muahahaha.

pühapäev, Juuli 17, 2005

Supermusic 2

Digi teises numbris kiidetud Vitalic'u album "OK Cowboy" on tõepoolest väärt asi. Prantslaste Dima ja Hustler Pornstar poolt loodud Vitalic on segu Daft Pungist ja Felix Da Housecat'ist.

Zombelina nukud

Midagi head gooti sõpradele: Zombelina-nimeline neiu teeb suurepäraseid nukke, mida näiteks oleks päris lahe kinkida kellegile. Näited:Bobby Neel Adams

Adams on New Yorgis resideeruv professionaalne fotograaf, kes 80-ndatel hakkas kasutama erilist fotomontaazi tehnikat, mida ta ise nimetab "foto-kirurgiaks" (photo-surgery). Selle tehnika abil ühendas ta näiteks inimese lapsepõlve foto sama inimese täiskasvanud eas tehtud fotoga. Alumised kaks on fotod paaridest:Sitt Tatt

Kaugel Malaisias on olemas firma nimega Sitt Tatt Logistics. Ahjaa...Borka soovitusel avanevad nüüd lingid uues aknas. Eks ta ole õige.

kolmapäev, Juuli 13, 2005

Liptoni tööd

Laurie Lipton'i (vau...Lipton) tööd on huvitavad. Töövahenditeks pliiats, süsi, paber. Mõned näited:iPod'ide reklaamid ruulivad

Tundub olevat äärmiselt lihtne idee ja sama lihtne teostus...kuid nii faking hea.

iPod'i reklaam Daft Pungi "Technologic" lauluga ja reklaam Gorillaz'e "Feel Good Inc"'iga.

CCCP

Postimees ja Delfi kirjutavad sellest, kuidas Adidase särgid kirjaga CCCP on solvavad eesti rahva jaoks. OK, ma võin aru saada mõne inimese nördimusest, kui ta näeb kirja CCCP, kuid antud case on minu meelest küll üle pingutatud. Ning väita, et tegemist on "Eesti riigi vastase tegevusega" - see ju lausa naeruväärne, mu meelest. Samuti ei tasu unustada, et kõikide jaoks pole CCCP vaid küüditamine ja kommunism, vaid "Elektrooniku seiklused", esimene kasettmakk, sõit vanaemale külla Musta mere äärde, esimene breiktants peol kooli aula tolmusel põrandal, pirukad 3 kopika eest, jne. Ehk need asjad, mida nimetatakse õnnelikuks lapsepõlveks või siis nostalgiaks. Minu jaoks sümboliseerib see särk just seda. Nii et chill out, härrased poliitikud.

mp3

mp3 on 10 aastat vana! Palju õnne, kallis!

laupäev, Juuli 09, 2005

Kui sitt keeb...

Vahel keegi/miskit ajab vihaseks. Siis on tema abiks. Sikuta edasi-tagasi-üles-alla nii palju kui tahad.

OrganicHTML

Üks lahedamaid ajaveetmisviise netis, mida viimasel ajal näinud. Kuigi vist pakub rohkem huvi inimestele, kes tegelevad veebilehtede valmistamisega. OrganicHTML loob sisestatud lingi baasil puu pildi. Puu loomise põhimõtet veebilehel ei avalikustata, kuid võib aru saada, et eks ta seda tag'ide põhjal teeb.

Igatahes täielik fun:

Alustuseks oma veeb


Delfi.ee


Minut.ee (ilus!)

Halb

Halb: Õllesummer. Nii mitmel põhjusel.

Supermusic

Viimasel ajal naudin seda:
The Faint'i viimane album "Wet from birth" on väga hea. Kohati meenutab Electric Six'i, kandes endas sama võimsat powerit. Ma ise nimetaks seda stiili electrorock'iks ja selle stiili parim esindaja on "Paranoiattack". Selle laulu saatel oleks super rokkida kuskil üritusel.

Gabriel Rios (päris lahe veeb ka muide) on mõnus segu Manu Chao'st, Outlandish'ist ja The Coral'ist ("Broad Daylight"). Albumil "Ghostboy" on laule nii inglise, kui ka portugaali keeles.

reede, Juuli 08, 2005

Superflash

Teada on, et ei ole tark tegu juua ühe õhtu jooksul šampi, viina ja siidrit. Aga millegipärast iga kord, kui joomisprotsess on juba käsil, kaovad need fundamentaalsed teadmised ära. Ja nüüd siis on rõve pohma.

Aga mitte sellest ei tahtud ma täna rääkida. NEC'i uuel mobiilil on väga šeff promoveeb. Üks parimad flash'e, mida eales näinud. Check it out ja kõllid tööle kindlasti!

esmaspäev, Juuli 04, 2005

Дура!

Vot nii elavad ennast välja kuumad vene poisid, kui nendel on mingid probleemid oma sõbrannedega :)

Дура on siis loll (naine) vene keeles

Nad ei tea seal teenindusest midagi!

Võru Konsumis on üsna palju vanakooli müüjaid. Samad tädid, kes olid poeleti taga juba siis, kui ma veel olin väike poiskene. Ja minu suureks üllatuseks on nende teeninduskultuur väga kõrge: mulle kohe meeldib seal osta kulinaariatooteid, sest need vanad tädid on nii asjalikud ja viisakad.
Aga eks igas meepotis peab olema ka veidi tõrva. Sattusin üks päev seal ühe kassapidaja otsa, kes kogu selle aja, kui ta mind teenindas, rääkis sõbrannaga juttu. Nii et "Tere-Aitäh-Palun" võis ära unustada, tema nägu oli kogu see aeg sõbranna suunas ja kõige sheffim oli see osa ta jutust, mis mulle eriti hästi meelde jäi: "...kuule, nad ei tea seal teenindusest midagi!"

Nuh mis sa ikka mõistad öelda selle peale? :)

reede, Juuli 01, 2005

Nienke Klunderi fotod

Nienke on Hispaanias resideeruv naisfotograaf, kes on keskendunud poliitilistele ja isiklikku laadi projektidele. Kindlasti tasub tšekkida Klunderi veebi.
Näide Nienke tööst:

Autoportreed sarjast "The Community", kus Nienke uurib meile kõikidele tuttavaid naiskaraktereid

P2P on piraat

USA Ülemkohus otsustas sellel nädalal ühehäälselt (!!!), et failivahetusvõrke nagu Grokster ja Morpheus võib vastutusele võtta selle eest, et nende kasutajad kopeerivad muusikat, filme ja muid autoriõigustega kaitstud töid.

Pretsedent vist. Pole kuulnud, et varem oleks kohtus süüdlaseks mõistetud kuriteo vahendi tootjat. See on ju absurd. Mille poolest erineb P2P kõikidest teistest asjadest siin maailmas, millega on kuritegusid sooritatud? Miks ei mõista USA Ülemkohus süüdlaseks siis juba ka CD-toorikute tootjaid, arvutitootjaid, autotootjaid, kööginugade tootjaid, relvade tootjaid lõppude lõpuks?

Ilusate põlvkond

Kas tänapäeva noored on ilusamad kui varajasemad põlvkonnad oma nooruseas? Vist küll, kuigi empiirilisi andmeid mul selle kohta pole. Igatahes sõber Jaana arvas küll, et nüüdisaja poisid on ilusamad :)
Ja vanasti polnud poisid, vaid mehed. Vähemalt selline mulje jääb, kui vaatan vanaaegseid koolifotosid. Sama on ka vanakooli poistebändidega: nendes laulsid mehed ja mitte kõige ilusamad mehed. Näiteks:

Cool Candys (nimi ütleb juba kõik)


Gert Jonnys (omg, millised vestid)


ja võrratu Torlenners