neljapäev, September 29, 2005

Juhuslikud kõned

Täna helistas keegi venekeelne mees ja soovis osta tsiklit.

Aga eile helistas keegi tädi, lapsenutt ja -kisa taustaks, ning küsis "Kas teil läheb veel kaua?!?"

teisipäev, September 27, 2005

Beatboxi jumal Kid Beyond

Kes veel ei tea, siis beatbox on muusikariistade helide imiteerimine hääle abil. Kid Beyond teeb siin veidi reklaami M-Audio toodetele ja näitab oma meisterlikust. Must see & hear!

Kui piisavalt kaua kaevata...

Kui piisavalt kaua kaevata, siis võib Hiinani välja kaevata. Tegelt mitte. Aga kuhu siis? Vastuse leiab siit. Nii näiteks hakates Tartus kaevamistööga, jõuame lõpuks kuhugi Vaikse ookeani põhja.

Omapärased müügiautomaadid

Väike kollektsioon veidraid müügiautomaate. Muide sõber rääkis just paar kuud tagasi, et ühes väikeses Soome külas töötades nägi seal tomatimüügiautomaati, mida kohalik põllumees täitis iga paari päeva tagant.

Respect lätlastele

Lätlased on tublid - loobuvad ajateenimisest. Väga õige samm. Usun, et sellega hoiavad meie naabrid kõvasti kokku raha ja säästavad oma noori.

Minu meelest on ajateenimine, kui riigi kaitse kontseptsioon, väga vananenud ja selle eksisteerimisel pole tänapäeval mingit õigustust. Läti on teinud sammu tsiviliseerituma ühiskonna poole.

Best of the best

Nagu parim veebilehe taust või nii.

The Fatal Consequences of Masturbation

Me kõik teame, et masturbeerimine teeb peopesad karvaseks ja et iga kord, kui me masturbeerime, Jumal tapab ühe süütu kassipoja. Aga me ikkagi teeme seda.

esmaspäev, September 26, 2005

Nii tore on leida asju...

Võrumaal leiti metsast 600 mürsku, samas kui Guardian kirjutab kuidas Tšiilis leiti 600 tünni kulda. Tegemist siis maailma suurima aardega. Väärtus 10 miljardit taala e siis kaks Eesti aastaeelarvet. Eriti pulliks teeb asja see, et kuld leiti Robinson Crusoe saarel. Tegemist sama saarega, kus jäeti kunagi maha Šoti meremees Alexander Selkirk. Alexandri seikluste põhjal kirjutas Daniel Dafoe oma kuulsa raamatu.

Ikea-Matrix

Nägin Pixlis eriti lahedat asja: Ikea mööbli flash-esitlus. Kui pildil tekib nool, siis klik-klik ja magic võibki alata. Superlahe!

Fragmendid

1. Minu blogi külastatavus on viimasel ajal tublisti kasvanud. Tänan, inimesed, et viitsite lugeda mu juttu ;o)

2. Olin nädalakse eemal oma blogist, kuna viibisin Saksamaal ja veetsin netivaba nädalavahetuse Tallinnas. Reisist Saksamaale võibolla kirjutan homme-ülehomme.

3. Ногу Свело! kontsert Decolte's oli suurepärane. Polnud ammu selles klubis käinud. Enamik külastajatest on venekeelsed inimesed.
Ногу Свело! on minu meelest üks parimaid vene pop-rokk bände ja tõesti kahju oli näha, et publikut polnud nii palju kui oleks võinud olla. Teisest küljest polnud trügimist ja oli ruumi hingamiseks ja tantsimiseks.

4. Pirosmani on jätkuvalt parim Gruusia resto Eestis. Soovitan!

5. Kõikidel baari- ja klubiomanikel on koostöös alkoholitootjatega vandenõu: mitte müüa (lahtiselt) õunasiidrit. Miks see küll nii on?

6. Eelmisel nädalal tekkis vajadus osta diktofon. Mõtlesin, et ühendan kasuliku meeldivaga ja ostan mp3-mängija, millel on ka helisalvestuse võimalus. Käisin läbi Tartu ja Tallinna suurimad elektroonika- ja arvutipoed. Masendav. Pakutakse väikseid (128-512 MB) mp3-mängijaid, millel puudub diktofon või siis suuri (5-20GB) mängijaid, millel võib diktofon (müüja tihtipeale ei oska seda karbi pealt otsida ka) küll olla, kuid see ei pruugi eriti hea olla ja hind on ka veits soolane. Mingit vahepealset varianti - nooh ütleme 2GB ja diktofon, korralik tootjafirma - pole olemas. Vähemalt mitte Eesti poodides. Pidingi leppima siis ainult diktofoniga - vähemalt on see korralik (Olympos) ja mitte eriti kallis (720 eeku) pill. Unistused korralikust mp-mängijast lükkan edasi.

pühapäev, September 18, 2005

R.I.P. Michael

Täna on kurb päev. Wales'i rallil sai surma Markko Märtini kaardilugeja Michael "Beef" Park.

laupäev, September 17, 2005

Külla võõrale

Hiljuti komistasin sellise huvitava lehe otsa nagu CouchSurfing. Mõte on siis selles, et inimesed pakuvad teistele inimestele (ränduritele) tasuta öömaja. Väga tore ja altruistlik ettevõtmine. Ka Eestist leidsin 78 head inimest ja mõni nendest oli isegi mulle tuttav ;)

...enne autopesulat

Tolmuse auto peale kirjutada "Pese mind!" on out. In on keerulisemate joonistuste tegemine:Yuko Shimizu

Yuko suurepäraseid joonistusi näeb tema veebilehel.

Mõned näited:
kolmapäev, September 14, 2005

Magus...

Juunis ma juba kirjutasin huvitavatest maiustustest. Aga vot selliseid seksiteemalisi torte ka leidub:teisipäev, September 13, 2005

Kui tahad olla stiilne...

Prillipoest raame valides, peab moekamate eest välja käima nii umbes 2000-3000 eeku. Saab loomulikult osta ka kallimaid :)
Aga kui tahate sama raha eest olla tõesti unikaalsete prillide omanik, siis tasub tutvuda Anton Saltanovi poolt kujundatud puust raamidega. Need on lihtsalt fantastilised ja siinkirjutaja on otsustanud, et ühel ilusal pöeval soetab endale Saltanovi prillid.

Mõned näited:
Propaganda

Maopost.com on kogunud mitusada Hiina plakatit, mida ühendab üks teema: propaganda. Üle 25-aastased eestlased peaksid mäletama taolisi plakateid ka eesti ja vene tekstidega.

Mõned näited:
Viimase aja elamusi

Gi:k ja Teller märkisid mind ära oma blogides. Tänud!

Laupäeval nägin Zeppelini ees: seisid mingi 4 teismelist poissi ning üks lõpetas jäätise söömise ja viskas paberi maha. Selle peale aga hakkas teine kutt kisama "Hei-hei, mis teed? Prügikast on seal!". Paber läks prügikasti. Hästi lahe, et noored (vähemalt osa nendest) mõtlevad nii. 10 points!

Samal päeval nägin väga lahedat noorte paari. Need kaks sobisid omavahel ideaalselt ja lausa mõnus oli neid vaadata. Nii kutt kui tüdruk olid riietatud rohelistesse rõivastesse, mis sobisid omavahel. Kutil olid rastapatsid, tüdrukul pearätt, stiilsed prillid ja kott. Ja mõlemad istusid cruiser-ratastel! Respect!

Selline märkus poemüüjatele: suurem osa teist millegipärast ei mõista eesti keelt. Õppige ära sellised väljendid nagu "paar", "veerand" ja "kolmveerand".

Miks ma pean ootama?

Postimees kirjutas paar päeva tagasi sellest, kuidas erakanalid ei pea kinni saatekavast. Täiesti õige tähelepanek. Minu jaoks on olnud rekordilööja Kanal2: ootasin oma saadet 18 minutit!

laupäev, September 10, 2005

Lillekasvataja

Jällegi, kas sellega just kunsti teha saab, aga stressi maandamiseks just paras vidin. Ühesõnaga saab luua virtuaalseid lilli.

Näiteks minu oma


Lille saab ära salvestada ning siin lehel saab sellest lillest teha ka aia ning saata kogu kupatus sõbrale.

Sparkler fun

Kunagi tegi sõber Kusti mõned lahedad fotod säraküünaldega. Siin on aga asi tõsiselt käsile võetud.

Mõned näited:
Eksootilised kitarrid

Peter McGilton loob omapärase kujundusega kitarre.

Mõned näited:
Creatures in my head

Illustreerija Andrew Bell'i tööd on võrratud.

Mõned näited:
neljapäev, September 08, 2005

Digitaalne ajaleht Philips READIUS

Digitaalsed ajalehed ei peaks olema eriti kauge tulevik. Veel mõned aastad tagasi räägiti sellest, et paberit ei vaheta digitaalsed väljaanded veel niipea. Tõepoolest raske oli ette kujutada, kuidas sa võtad voodisse kaasa või jalutad tänaval kuvariga. Isegi kui tegemist on LCD-ga, oleks see liiga kohmakas. Lisaks suur energiakulu ja vilets kontrastsus võrreldes paberiga.

Nüüd aga on kõikidest nendest takistustest üle saadud. Philips'i prototüübi ekraani saab kokku rullida, see tarbib minimaalselt energiat ning kontrastsus on paberi tasemel.

Nuh, mitu aastat anname veel paberile? 10? 20? Vaevalt küll paber lõplikult ära kaob, kuid tõsine konkurent on sündinud.

Close Up

Martin Schoeller'i fotosari kuulsuste portreedest "Close up".

Minu lemmikud:
Uskumatu casemoding

Sellest piimanõust teha


selline iludus. Vaheetapid siin.

Padjamees oli hea

Sõber Virge teab, et ma pole kõige suurem teatrifänn. Aga üks pilet "Draama 2005" raames etenduvale "Padjamehele" oli üle ja siis ta ikkagi kutsus mind :)

Mul on väga hea meel, et ta kutsus, sest etendus oli tõesti hea. Huvitav ja kaasahaarav lugu, hästi mängivad näitlejad ning omapärane fotoinstallatsioon. Häiris vaid see ämbri peksmine (kes käinud sellel etendusel, teab, millest ma räägin). Aga muidu väga bro!

Afrovenelane

Vene uudisteportaal newsru.com on poliitiliselt korrektne ja nimetab Venemaal elavaid neegreid afrovenelasteks. Haige värk.

iPod nano...tahan ka!

Järgmine põlvkond iPod'e on siis valmis. Saage tuttavaks: iPod nano. 2 või 4GB, hind vastavalt 199 või 249 usa taala. Eestis siis tuleks mõnisada krooni juurde lisada (nõme!). Ta on imeväike, tal on värviline ekraan ja aku peab vastu 14 tundi! Saab kuulata muusikat ja vaadata pilte. Tahan sellist jõuludeks!!!

teisipäev, September 06, 2005

Sand Art

Mulle ei meeldi päevitada. Kuid kui ma juba rannas olen, siis lemmiktegevuseks peale ujumise on liivanäppimine :) Nii mõnus on lasta liival joosta sõrmede vahelt, ehitada sellest väikseid tornikesi, joonistada selle sisse mustreid. Sellel tegevusel on selline mõnus rahustav tunne. Aga kuna meie kliima on nüüd nagu ta on, siis talveõhtutel saab näppida hoopis virtuaalset liiva. Sellega saab kunsti ka teha, kuid minule on just olulisem meditatiivne funktsioon.

Hiina demokraatiast ja veelkord New Orleansist

See on tõesti pommuudis: Hiina kavatseb järg-järgult muutuda demokraatlikuks riigiks. Eks seda oli oodata ka, kuid hämmastama paneb, et neid avaldusi tehakse juba täna ja mitte 10-15 aasta pärast. Isegi peaminister Blair "oli taolise avalduse peale silmnähtavalt hämmingus." :) Aga see on tegelikult hea uudis.

Samas jätkuvalt paneb imestama see, mis toimus New Orleansis veel alles paar päeva tagasi ja mis toimub ka praegu.

Praeguste andmete järgi räägitakse juba 10 000 ohvrist. Inimestele, kes pole veel New Orleansist lahkunud, soovitatakse teha seda kohe. Tsiteerides asepolitseijuht Warren Riley't „Me ütleme inimestele, et see linn on hävinud, täielikult hävinud.”

Masendav, et USA üks normaalsemaid linnu on tõepoolest täielikult hävinud. Veelgi masendavam on see, kuidas inimesed hakkavad käituma sellises olukorras. Isegi politseinikud.

esmaspäev, September 05, 2005

Song Haizeng

Song on kolmekümnendates aastates Hiina kunstnik. 10 aastat tagasi suri Song'i 21-aastane vend. Järgnevate aastate jooksul surid ka kõik tema vanavanemad. Need kaotused panid Song'i mõtlema elu habrasusest ja alates sellest ajast maalib ta vaid õnnelikke inimesi. Enamasti ennast :)

Mõned näited:New Orleansis toimuv

Nüüd siis on juba üle nädala möödas sellest, kui orkaan Katrina tegi pahandust USA-s. Imestama paneb, kui abituna on ennast näidanud antud olukorras USA valitsus. See on loomulik, et niivõrd suure looduskatastroofi puhul palutakse välisriikidelt abi, kuid see pole normaalne, kui USA-taoline superriik ei suuda päästa kõiki inimesid oma kodudest veel ka nädal aega hiljem.

No ja see viimane lõik Delfi artiklist ei tundu üldse reaalne. Nagu mingi ulmefilm: "Umbes viiendik linna politseinikest on deserteerunud. Vähemalt üks politseijaoskond on sattunud relvastatud röövlijõukude tugeva rünnaku alla.

Jaoskonda barrikadeerunud korravalvureid toetab neli Apache-tüüpi ründehelikopterit."

Viimase aja elamusi ja mõtteid

Nädal aega tagasi sai käidud Freedom Parade'il. Tore oli. See aasta oli kogu üritus tasuline ja arvatavasti peletas see eemale ka nooremaid külastajaid (lapsi, I mean), mis sobis mulle igati.

Elades Tartus, tutvun ka kohalike poodidega. Ühte Comarketisse ma enam ei lähe. Iga kord kui ma olen seda külastanud, on selle poe kulinaariaosakonna müüja olnud hästi ebameeldiv: veneaegsele teeninduskultuurile omane näoilme a'la "Nu mida kurat sa siit otsid?!", eriti vihane kulbiga vehkimine ja küsimused "Kartulisalatit ve?".

Imestama paneb Bravocomi reklaam "Ainuke eestimaine". Ok, ma saan aru, kui Eesti päritolule viidetakse toidukaupade puhul. Arusaamatuks jääb siiski, miks ma peaks eelistama ühte sideoperaatorit teisele ainult sellepärast, et see on Eesti meeste oma.