Send As SMS

neljapäev, Oktoober 27, 2005

Supermusic 3

Pole nagu ammu kirjutanud midagi muusikast. Ja samas muusika on väga tähtis osa mu elust. Ilma selleta kohe ei kujuta hästi ette, kuidas saaks hakkama.

Chalice'i "Süsteemsüsteem" on geniaalne asi. Kuulete? Geniaalne! Kogu plaat on hea, aga tippteos on enesekriitiline "Härri potterid mu keldris ja vibu rünnak" Sõnad panevad nätaki-nätaki otse näkku!

Jay-Jay Johansoni uus album "Rush" ei anna võimalust pettumiseks. Sama hea muusika, sama mõnus hääl.

Federico Aubele plaat "Gran Hotel Buenos Aires" on mõnus chill-värk. Võtke Manu Chao muusika, asendage meesvokaal naise omaga, võtke kiirust nii 5-6 korda maha, lisage paar tilka Gotan Project'i ja te saate Federico Aubele.

Savi-savi-savi-savisaaar

Tallinna uus logo ei kujuta teatavasti vaid kilukarbi siluetti, vaid ka helilainet. Pixlist leidsin selle helilaine tähenduse. Braavo! :)

iBelieve

Kuna iPod on niikuinii rohkem moeasi, siis miks mitte soetada juurde vidinaid, mis teevad ta veelgi lahedamaks. Näiteks iPod'i-usku kuulumine vot selle abil. Maksab 170 krooni pluss saatmiskulud.

kolmapäev, Oktoober 26, 2005

Tartus on lumi maas

Yep. See on tõsi :)

esmaspäev, Oktoober 24, 2005

Jinyoung Shin

Jinyoung Shin on Koreas sündinud ja praegu New Yorgis kunsti õppiv 23-aastane neiu, kellel on väga omapärane joonistamisstiil...sellised mõnusad röntgenpildid :)

Hodorkovski jõudis vanglasse

Lõpuks siis selgus, kuhu paigutati Hodorkovski. Selleks kohaks osutuks Krasnokamensk, mis on Hiinale lähemal, kui Moskvale. Aga just Moskva oblastis oleks pidanud istuma kinni JUKOSE endine juht. Kuid Venemaal on oma arusaam seadustest ja otsustati teisiti. Venekeelseid online-väljaannedeid lugedes, paistab, et Hodorkovskit ootavad ees rasked ajad. Ei ole välistatud, et paari aasta pärast võib mehega juhtuda näiteks "tööõnnetus" - seda siis Kremli käsul. Samuti tunnevad elavat huvi oligarhi vastu ka kinnipeetavad autorideedid. Hodorkovski oleks suurepärane "lüpsilehm", keda oleks patt mitte ära kasutada.

Muide Krasnokamenski elanikud teavad rääkida, kuidas kohe peale ajakirjanduse suuremat huvi selle koha vastu, hakkasid võimud parandama linna tänavaid ja majadesse sai sooja vett. Potjomkinlus pole kuhugi kadunud Venemaalt.
Kohalikud ärimehed aga soovivad teha Hodorkovksi hotelli, korraldada turismiväljasõite koloonia juurde ning rajada Hodorkovski muuseum.

Täna teen ise koomiksi

StripGenerator on lahe flashijunn, mille abil saab ise kergelt teha oma väikse koomiksiriba. Kõik on väga lihtne ja mugav. Viite omatehtud koomiksile saab saata sõbrale - näiteks originaalse sünnipäevaõnnitlusena :)

Suurepärane idee ja hea teostus!

2 fragmenti Interneti teemal

Fragment 1, positiivne: PM Online kirjutab, et riigikogu arutleb internetifolkloori arhiveerimise seadust. Et siis idee järgi peaks hakkama riik rahvusraamatukogu näol noppima välja interneti eestikeelsest osast neid asju, mis võiksid pakkuda huvi tulevastele põlvkondadele. Need võivad olla nii blogid, kui ka kunstilise väärtusega kirjutised, luuletused, helid ja videod.

Hea mõte, minu meelest.

Fragment 2, negatiivne: kuigi olen Eesti Ekspressi kauaegne ja truu lugeja, häirib mind, et mõnikord on EE-l kombeks mõni teema hambusse võtta ja närida seda seni, kuni jõudu jaksab. Minu arvates piisaks, kui osutakse probleemile ühes numbris. Kui aga järjest nädal nädala järel tegeletakse ühe ja sama probleemiga ja seda üsna agressiivselt, siis tekib selline imelik tunne, et justkui oleks peatoimetajal mingi isiklik ja eriti suur huvi selle teema vastu. Näiteks Delfi kommentaaride teema, mida kajastati EE-s mitu korda. See, kuidas Tiina Kaalep väga sõjakalt intervjueerib Delfi tegijaid, on mulle ebameeldiv ja tundub, et justkui pr. peatoimetaja ei taha üldse kuulata seda, mida talle vastatakse.

Jah, ka minule ei meeldi alati rõvedad, mõttetud ja idiootlikud netikommentarid, kuid ma arvan, et:
1. kommentaarid pole internetiväljaande poolt toodetav sisu. Nemad ei peaks vastutama selle eest, vähemalt mitte seaduse silmis. Kui neid rõvedaid kommentaare on liiga palju, küll siis inimesed ise kaebavad Delfisse ja süsteem reguleerib end ise. Aga EE idee järgi karistada Delfit selle eest, et nende veebilehel on rõvedad kommentaarid on sama nõme, kui USA ülemkohus karistab P2P programmide tootjaid seal levitava sisu eest. Kuhu me nii jõuame? Karistame tooriku tootjat selle eest, et kasutajad salvestavad sinna piraatmuusikat; lööme risti paberitootjaid selle eest, et keegi trükib kodus nende poolt toodetud paberil lastepornot; trahvime blogger.com'i selle eest, et mõni blogija kirjutab oma blogis sellest, kuidas ta ikka kohe väga vihkab juute (eestlasi, venelasi, sakslasi, ameeriklasi...)?
2. kommentaaride arv Delfis (ja igas teises suures portaalis) on kohutavalt suur. Käsitsi kontrollida igat kommentaari pole võimalik.
3. igasugused automaatsed filtrid on abiks ja neid peakski kasutama, kuid nad pole lollikindlad süsteemid ja sellega ei saaks piirata kõiki nõmedusi, mis ilmuvad kommentaarides.
4. kes hakkab tõmbama piire - mis on ja mis pole kustutamist või politseisse avalduse kirjutamist väärt? Näiteks EE's selle artikli juures olevatest kommentaaridest leian sellise kommentaari (kirjutab keegi "inimene" @ 11.10.2005 19:34:21):
"EKSPRESS-AHJU
KOMMENTAARID VÄLJENDAVAD MUIDE SITASE EESTI VALITSUSE JA NENDE TÕBRASTE TEGUDE TAGAJÄRGI KES ON RIIGI JA ETTEVÕTETE EESOTSAS EESTI RAHVA PSÜÜHIKA HÄIRED ON NENDE KÄTETÖÖ
SURM FASISIDELE,METSAVENDADELE,ÜLBETELE BURATIINODELE JA TSENSUURILE AJALEHTEDES
VOT NII ON LOOD EESTI RIIGIS
LOODAN ET JÄRGMISE REVOLUTSIOONI AEG OLEME KOHTADEGA VAHETUNUD."

Kas väljend "EKSPRESS - AHJU" on nüüd siis vihaõhutamine EE tegijate vastu? Peaksid nad tundma end ohustatult, kui lähevad õhtul toimetusest koju? Või räägib kodanik tõesti ahjukütmisest ja sellest, et Ekspressiga saab külmal talveõhtul kiiresti puud ahjus põlema?
Ja kas väljend "surm metsavendadele" ei pane Tiina Kaalepit end "tundma vastutavana selle eest"? Iga taoline kommentaar võib olla omaette vaidlusteemaks, et kas tegemist ikka on vaenu õhutamisega või lihtsalt lolli kommentaarina. Ja kas niikaua, kui meie vaidleme, peaks Delfi maksma trahvi selle eest?

Poop Today

Sõber Kristi saatis lingi väga heale videole. Soovitan! :)

SubClub'i case

Usun, et minu blogi lugejad on kuulnud SubClub'iga juhtunust. Kes pole, siis lugu lühidalt selline, et Eestis on olemas tore veebileht SubClub, mis pakub võimaluse tasuta alla tõmmata filmide eestikeelseid subtiitreid. Tõlkijateks on needsamad SubClubi liikmed, kes on võõrkeelega sina peal. Mõned nädalat tagasi teatas aga Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon, et tegemist on autoriõiguste rikkumisega ja veebileht pandi kinni.

Nüüdseks on leht vahetanud veebimajutust ja on uuesti üleval. EAKO tegevdirektor Ilmar Härg ütleb aga, et leht pannakse kindlasti uuesti kinni. "Need tõlkijad võiksid näiteks küsida Jaan Krossilt, mida ta arvab sellest, kui keegi tema teoseid ilma luba küsimata tõlkima ja levitama hakkaks," ütleb Härg. Mis on loomulikult täielik jama, kuna esiteks ei levitata filme, vaid tõlkeid, ning teiseks ei küsita selles eest mingit raha.

Midagi ikka on siin riigis (no ja kogu maailmas loomulikult) viltu, kui hakatakse karistama neid poisse, kes tahavad vaid head teha ja kasutavad selleks oma keeleoskust (mis on kohati parem, kui TV-s nähtavate sarjade/filmide tõlkijatel) ning "kohukesemehed" võidavad valimistel ja kedagi ei koti.

esmaspäev, Oktoober 17, 2005

Kadunud meremehe poeg

Sain täna e-maili Dave Mark'ilt Hispaaniast. Dave kirjutas, et ta on hiljuti surnud meremehe Andrei Koppeli lapsendatud poeg ja et issi pärandas talle 2.4 miljonit dollarit. Aga Dave ei saa raha kätte, kuna ta pole Andrjuha bioloogiline laps. Siin tulen mängu mina :) Dave arvas, et kuna ma olen ka Koppel, siis võiksin esineda perekonnaliikmena. Loomulikult pakutakse vaeva eest helde tasu.

Huvitav, kas Dave elas varem Nigeerias ;)

neljapäev, Oktoober 13, 2005

Remondis mees

Mõni mees on rikkis ja mõni on remondis :) Leidsin siit.

Vot selline reklaam meeldib mulle!

Bulgaaria viina "Flirt Vodka" reklaamid kasutavad seksi väga otseselt ja samas nii armsalt ;) Ai laik it!!!

Väga andekad:
Uus iPod

Eks seegi oli loogiline samm iPod'ide arengus: videode näitamine. Uus iPod mahutab siis 30 või 60GB, mängib muusikat, näitab pilte ja videosid, on kergem ja õhem kui eelmine versioon, maksab USA-s alates 299 taala.

Microsoft ja Yahoo ühendavad oma Messengerid

Vot selline uudis siis. Eks seda oli oodata ka.

kolmapäev, Oktoober 12, 2005

Nii nunnud...

Pehmed mänguasjad üldiselt on tüütud ja üsna mõttetud asjad. Kuid Nataša Fadejeva villast tehtud tegelased on päris mõnnad.

Mõned näited:
Tee heategu

Linnar Viik kirjutab, miks ta sööb Kata kohvikus. Nii tore, et on olemas selline projekt ja et mõned söögikohad on sellega liitunud. Respect!

See the whole picture

Väga huvitav projekt "See the whole picture" - World Press Photo igaaastased võitjad viimase 50 aasta jooksul. Kahjuks suurem osa nendest kujutab seda kohutavat valu, mida me peame mõnikord taluma. Võtab sõnatuks ja toob pisara silma...

Mõned näited.
James Nachtwey poolt 1994.a. tehtud foto. Kujutab meest, keda "töötles" Hutu miilits, kahtlustades, et ta on seotud Tutside mässulistega.


Michael Wells'i foto, 1980.a. Fotol on nälgiva poisi ja missionäri käed. Wells ei esitanud ise oma tööd konkursile, ning tema meelest on vale võita mingeid auhindu fotodega, mis kujutavad kannatavaid inimesi.


Frank Fournieri foto, 1985.a. Fourner tegi pildi Omayra Sanchez'ist, 12-aastasest tüdrukust, kes jäi vulkaani purse tagajärjel rusude alla lõksu. Omayra pidas vastu 60 tundi ja siis suri.

Inimkonna reis

Komistasin täna väga huvitava saidi otsa. Seal saab visuaalselt jälgida, kuidas inimkond on viimase 160 000 aasta jooksul reisinud mööda Maad. Sellised liikuvad ja kergesti jälgitavad materjalid võiksid olla kasutusel koolides. Kujutan ette, et oleks huvitavam õppida.

Veiniarmastajad - rõõmustage!!!

Kujutage ette sellist asja: lähete poodi, ostate 60 krooni eest odavamat sorti veini, lähete sellega koju, valate pudeli sisu "Tanaka"-nimelisse aparaati ja 15 sekundiga tuleb masinast juba tunduvalt paremat veini. Nuuh umbes sellist, mis maksab poes nii 200-400 eeku või rohkemgi. Kas poleks tore? :) Aga võibolla see polegi võimatu.

Times kirjutab jaapanlasest Hiroshi Tanakast, kes viimased 15 aastat on töötanud seadme kallal, mis suudab ülikiiresti teha kvaliteetset veini odavamast, nooremast ja lihtsamast veinist. Masin pumpab veini ja kraanivett läbi elektrolüüsi kambri, milles on imeõhukesed plaatinast elektroodid. Vesi ja vein eraldatakse spetsiaalse ioonivahetuse membraani. See membraan on tähtsaim osa ja sellele on Tanakal patent.

See, et tegemist pole mingi libaleiutisega, näitab juba kasvõi see, et huvi seadme vastu tunnevad kõik suuremad veinitootjad. Praeguseks tehtud testid näitavad ,et seade tõesti töötab ja suudab parandada veinide maitseomadusi märgatavalt.

Tanaka meelest võiksid olla väiksemad variandid seadmest igas restoranis või veiniarmastajal kodus. Leiutaja meelest peaks seade parandama ka teiste jookide, näiteks odavamate viskide, maitset.

Huvitaval ajal elame, daamid ja härrased ;)

Üks kallimaid reklaamklippe

Guinness'i õlu uus reklaamklipp läks maksma miljon eurot. Veel 15 miljonit kulutatakse eetriaja ostmiseks. Videos (6MB, MOV inside) kujutatakse kolme sõbra imelist seiklust tänapäevast aega, mil' tekkis elu Maa peal.

teisipäev, Oktoober 11, 2005

Energia akna kaudu

Päikeseenergia kasutamine pole tänapäeval enam mingi imeasi. Kuid kahjuks pole see energiaallikas muutunud veel eriti populaarseks. Ei tea, kas põhjuseks on kallid seadmed või pole päikest piisavalt või miskit muud?

XsunX igatahes arendab uutmoodi päikesepatareid, mis on läbipaistev ja mida saab näiteks kleepida aknaklaasile. Tundub üsna arukas ja huvitav leiutis. Loodetavasti läheb see käiku.

esmaspäev, Oktoober 10, 2005

Marvin Heemeyer - Ameerika viimane kangelane?

See juhtus juba rohkem kui aasta tagasi, kuid millegipärast jäi see siis minu tähelepanuta. Marvin John Heemeyer oli oskuslik keevitaja ja autosummutite poe omanik. 4. juunil 2004. hävitas Marvin suure osa oma kodulinnast Granby'st.

52-aastast Marvinit kirjeldati kui hoolivat, head ja korralikku inimest. Kuid viimastel aastatel hakkas mehe elu kiskuma viltu: suri tema isa, jäid ära pulmad armastatud naisega, kuna see pettis Marvinit ja mehe äri lähedal asuv tsemenditehas otsustas hakata laienema ning sellega ajas summutiäri pankrotti.Tsemenditehase ülbus oligi viimaseks tilgaks selle inimese kannatlikkuse karikas. Tehas sulges tee Marvini äri juurde ja tegi äritsemise praktiliselt võimatuks. Tagatipuks määras kohus Marvinile 2500 dollarit trahvi tema äri sanitaartingimustele mittevastavuse eest. Arvesse ei võetud ka seda, et tehas "lõikas ära" Marvini kanalisatsioonitrassist.

4. juunil 2004 sõitis Marvin välja oma garaažist buldooseriga, millele olid kinnitatud terasplaadid. Hiljem "Killdozeriks" nimetatud masinaga hävitas Marvin kogu tsemenditehase. Seejärel sõitis ta maatasa linnavalitsuse, panga, raamatukogu, tuletõrje, kohaliku ajalehe toimetuse ja veel paljud teised hooned.

Buldooseri pihta lastud 200 kuuli ei peatunud masinat tolligi. Politsei kasutas veel granaate ja lõhkainet täistopitut autot, kuid ka sellest polnud mingit kasu. Marvin vastas tulega kahest püssist, kuid ei tabanud ühtegi inimest. Ükski politseinik ei saanud kriimustustki.

Hävitades maatasa ka kohaliku kaubamaja, jäi Marvini "Killdozer" seisma. Masina radiaator oli saanud viga ja ajas auru välja. Marvini sõda oli läbi. Viimase kuuli oli jätnud mees endale.

Uurimise tulemusena selgus, et Marvini soomustatud buldooser oli nii hästi tehtud, et see ei erinenud eriti sõjatankist. Omatehtud kraanaga pani Marvin enda järel luugi kinni nii, et oma sõjamasinast ta enam kunagi omal jõul välja ei saaks. Buldooseri sees olid väljas toimuva jälgimiseks kolm monitoori ning väljas videokaamerad, mida puhastasid tolmust spetsiaalsed õhukompressorid.

Marvinit peetakse USA-s kangelaseks, kes üritas omal moel võidelda korruptsiooniga ja suurfirmade omavoliga. Kuigi isand Heemeyer hävitas suure osa Granby linnast, austatakse teda ka oma kodulinnas.

Linnavalitsus


Killdozer

Megafucks

Kaugel üle suure lombi, linnakeses New Port Ritchie soovis kord üks ärimees teha videote poe. Kaupluse nimeks otsustati panna "Megaflicks" (flick on slängis film). Veidi küll pandi mööda kirjatüübi valikuga poe sildil:Eks ta ole, "Megafucks" polnud just see nimi, mida sooviti. Kuid poepidaja õnneks hakkas tööle printsiip "Ka antireklaam on reklaam": fotod poest muutusid ülipopulaarseks Internetis ning turistid soovisid ise näha seda poodi. Aga ameeriklased juba on sellised, et kui uudistavad midagi, siis ka ostavad :) Ja nii teenibki "Megaflicks" päris head kasumit.

reede, Oktoober 07, 2005

Vladimir Vladimirovichil on täna sünnipäev

Hodorkovski õnnitleb Putinit Kommersandi vahendusel (vene keel inside). Eriti peen on on vihje Putini armastusest jalgpalli vastu ;)

Aga õnnitlused siis ka minu poolt ja mõned toredad fotod dirty.ru vahendusel.

Esimene paistab olevat päris, ülejäänud photoshop:


kolmapäev, Oktoober 05, 2005

Fragmendid

Juhtusin nägema üks päev intervjuud Baskiniga. Vanameister ütles väga hästi: "Korralikuks eluks on vaja seksi (armastatud daamiga), tööd ja head, mitmekesist sööki" :) Respect!
Aga pani mõtlema ka: kas mina 50 aasta pärast räägin ka samasugust juttu? Eriti see seksi- ja tööteema. Mnjah...

Mõned päevad tagasi nägin esimest korda subtiitrites smaili. TV3-e uudistes, spordi osas. Huvitav, kas see oli nüüd juhus või hakkab selline trend levima?

Eile käisin Eedeni "Reserved" poes. Väga meeldiv ja abivalmis teenindus! Polnud nii, nagu sama kaubanduskeskuse teistes poodides, kus müüjad on mitmekesi koos leti taga ja suht pohhuilt vaatavad ringi või ajavad juttu. "Reserved" poes tuli müüja ise minu juurde, kui oli näinud, et ma asjatult maadlen teksadega viimased 5 minutit. Kohe pakuti välja sobivad variandid ja isegi proovikabiini kardina tagant küsiti, et kas on äkki vaja väiksemat/suuremat suurust ;)

Bathsheba keerulised skulptuurid

Bathsheba Grossman kujundab, valmistab ja müüb oma veebilehel vot selliseid huvitavaid skulptuure metallist:

Rong see sõitis...

Visake minema oma vanad joystick'ud! Alla 2000 eeku eest saate sellise monstrumi:

Zelle kehakaunistused

Zelle nime taga peitub Ühendriikides resideeruv Liz McLean Knight. Liz on elekroonika huviline, annab välja ajakirja elekroonilisest eksperimentaalmuusikast ja teeb ka ise elekroonilist muusikat.

Aga! Liz teeb veel ka väga huvitavaid ehteid ja aksessuaare, kasutades selleks ainult arvuti- ja/või elekroniikajuppe.

Suurepärased asjad:


Koertele ka midagi! ...eee, siiski omanikele

Glamour Dog on suurepärane e-pood, kus iga edev koeraomanik leiab midagi huvitavat oma koerale. Vaevalt see teeb teie koera tuju paremaks, kuid teil küll.

No vaadake ise:


Mis värvi on mu elu?

Kõik horoskoobipeded rõõmustage: nüüd saab veel midagi huvitavat teada enda kohta sünnikuupäeva järgi. Seekord siis tuvastatakse värvi, mis on teile saatuse poolt määratud. Muide asja sponsoreerib Pantone.

Raketiralli

CNN kirjutab, et varsti läheb kihutamiseks taevas. Idee taga on Peter Diamandis, kes on muide ka Ansari X Prize'i asutaja. Ja idee on selles, et juba järgmisel aastal toimub esimene raketiralli: spetsiaalselt selle ürituse jaoks ehitatud lennumasinad hakkavad võistlema õhus samamoodi nagu seda teevad maa peal ralliautod. Showd saab jälgida nii maa pealt kui ka TV vahendusel. Ja ülejärgmine aasta peaks juba toimuma terve sari üritusi.

Mõnus on elada ajal, kus ulme muutub reaalsuseks juba viie aastaga - mäletate 1999. aastal linastunud Star Wars Episode 1?

Valisin vale ameti?

Minu ala mehi on küll nii Eestis kui mujal, nii et tapab. Aga vot näiteks ehitajaid napib. Mul vannitoa remont juba kuu aega seisab. Aga nuuh, mis minu väikesed mured: Postimees kirjutab, et ka Tartu kesklinna ehitatav (äärmiselt kole) "Tallinna Ülikool" ei saa kuidagi valmis just sellepärast, et töömehi pole kuskilt võtta.

teisipäev, Oktoober 04, 2005

Klassikalised sabad

Jätkates kirjutamist spetsialiseerunud kunstnikest: Barbara Greving USA-st on valinud vaid koerte maalimise.

Mõned näited:
Poliitreklaam

Kohalike omavalitsuste valimised on tulemas ja parteid on paisanud oma suures osas rõvedad reklaamid igale poole meie ümber. Kõige rohkem on mulle silma jäänud telereklaamid.

Isamaaliidu tv-reklaamid on kõige kohutavamad. "Sauna" seeria (1, 2, 3, 4) on kohutavalt tobe. Käsitsi-joonistatud-3D Kalevipoeg, alkohooliku häälega Tartu Vaim, eriti ebaloomulikult esinevad poliitikud, fraasid a'la "See on meie mees. See on Kojamees", populismi küllus ja konkreetsete lubaduste puudus teeb minu jaoks selle reklaami vaatamise piinlikuks ja piinarikkaks.

Järgmine tagant poolt on Rahvaliidu reklaam Villuga. No ei tohi lasta nendel poliitikutel esineda oma reklaamides. Masendavalt võlts ja ebaloomulik.

Keskerakonna reklaamid on sigapopulistlikud ja demagoogilised. Kasutakse kõikvõimalikke trikke: laste kasutamine reklaamis, penskarite lõksu tõmbanine lubadusega anda mõnisada eeku, jms. Aga kardan, et Keskerakonna reklaam mõjub kindlasti paremini kui Rahvaliidu, Isamaliidu või Res Publica omad.

Res Publica reklaamid on muide lihtsalt igavad. Vähemalt need, kus on Veskimägi. Venekeelsetel kanalitel jooksev Paltsu reklaam pole ka midagi erilist.

Ainukesena saab plusspunkte oma reklaami eest Reformierakond. Ansipi reklaam on üsna kole ja igav, kuid "Ummik" ja "Palju lapsi" on peajagu üle kõikidest oma konkurentidest. Neid saab isegi nautida.

Ja lõpetuseks "kohukese" case'st: nõustun täiega Kristjaniga, et tuleks boikoteerida sellist ülbet käitumist.