neljapäev, November 24, 2005

R.I.P. Sam

Mitmekordselt maailma koledaimaks koeraks tituleeritud Sam on surnud. Puhka rahus Sammy.Faking uks!

Ma juba kirjutasin oma blogis, et Tartu Kaubabamaja toiduosakonna väljapääs imeb täiega. Ja saaga jätkub. Täna avanes mulle selline pilt, kui tahtsin läbi selle ukse siseneda: kaks naist olid selles ukses kinni nagu puuris ja uks ei liikunud. Rahvas kogunes nii väljaspoolt, kui seestpoolt ja jälgis seda tsirkust. Falcki tüdruk ei oskanud midagi teha ja nii need õnnetud hinged seal passisid siis. Lõpuks tuli välja, et miskit oli kinni kiilunud ukse ja põranda vahele. Naised siis sikutasid seda, aga edutult. Anyway, mingi 10 minutit passisid nad seal kindlasti.

Tartu Kaubamaja juhtkond, palun vahetage see uks ära!

reede, November 11, 2005

Arvutimängudepededele

Pez'i blogis leidsin huvitava viite Tetrise ajaloole.

Ja siin on soliidne kollektsioon videomängude TV-reklaame. Praegu on neid seal juba üle 3000 ja täieneb iga päev.

Veidi rõõmustav, kuid samas ka hirmutav

See Postimehe uudis on ühest küljest rõõmustav, teisest küljest veidi hirmutav ka. Nimelt kavatseb Viimsi vald paigaldada jälgimissüsteemi, mis fikseerib kõik valda sisenevad ja väljuvad autod. Süsteem suudab tuvastada autonumbrid ja kui on toime pandud mingi kuritegu, saab alati teha kiire analüüsi selle kohta, kes on sisenenud valda viimasel ajal.

Rõõmsaks teeb see sellepärast, et see on üks näide, kuidas tehnika abil saab mugavalt ja kiirelt võidelda kuritegevusega. Veelgi toredam on, et üks väike vald on otsustanud sellise moodse lahenduse kasuks.

Häirib aga ikka see jälitamise-faktor. Asi liigub tasapisi (aga väga kindlalt) sinnapoole, et tulevikus ei saa teha ühtegi sammu, mis poleks süsteemi (või peaks kirjutama Süsteemi?) poolt fikseeritud.

Fragmendid

1. Teles on olnud viimasel ajal kaks väga head reklaami: Peugeot ja Saku Kuld.
Nuuh, Peugeot'i reklaamid on alati olnud väga tasemel. Ma ei mäleta Peugeot'i puhul ühtegi sellist reklaami, kus autos istub mingi karm onu, taevas lendab kotkas, uhked sõnad a'la "Ülim mugavus", auto sõidab läbi vee, jää, tule, jne. Peugeot'i reklaamid on humoorikad ja fantaasiarikkad. Ja just selline on ka nende viimane reklaam must-valge animatsiooniga.

Uus õlu Saku Kuld on saanud ka korraliku TV-reklaami. Ei midagi erilist maailma mastaabis, kuid Eesti kohta väga hästi tehtud reklaam.

2. Kui reklaamist rääkida, siis Playtechil on väga ilusad välireklaamid Tartu linnas. Üldse on näha, et Playtech on alustanud tõsise töötajate otsimise kampaaniaga ja selleks on kaasatud kõik kanalid: välireklaam, veebileht, lõik "Pealtnägijas". On tunda mõne suhtekorraldaja kätt :)

3. Seekordse pettumuse teeninduses pakkus mulle Tartu Kaubamaja toiduosakond. Kassapidajal oli vaja rääkida sõbrannaga juttu ja nii mina, kui teised inimesed järjekorras pidime taluma maailma aeglasemat teenindust. No teate küll sellist "muuseas" teenindust, kui müüja ajab juttu tuttavaga.

Tartu Kaubamaja toiduosakonnaväljapääs on aga üldse täielik nähtus omaette. See on selline keerlev uks (misiganes selle nimetus on). Ma ei saa aru, miks sinna ei saanud teha automaatselt avanevaid uksi. Igatahes olen jälginud, kuidas vanad inimesed on sunnitud sõitma koos uksega teisele ringile, kuna nad lihtsalt ei saa pihta, kuidas sellest ringist välja saab. Vankriga noorele emale valmistas sinna sisenemine ka paraja väljakutse. Ja mis seal salata, ka ma ise olen olnud korra hädas selle uksega.

neljapäev, November 10, 2005

Iga poisi unistus

Vot nii näeb välja tõelise gamer'i tuba.kolmapäev, November 09, 2005

SLSK Records

P2P programmi Soulseek'i põhjal on tekkinud plaadifirma SLSK Records. Mõeldud siis selleks, et avastada uusi/noori muusikatalente, kellel on võibolla raske saavutada kontakti plaadifirmadega.

Iga päev üks passifoto

Paar aastat tagasi komistasin Daily Photo Project lehe otsa: üks ameerika kutt teeb iga päev endast foto ja paneb selle netti üles. Ei oleks uskunud, et projekt kestab siiamaani (7 aastat juba!) ja Jonathan Keller kavatseb jätkata sellega elu lõpuni.

Visions of Science

Visions of Science on Novartis Pharmaceuticals'i poolt loodud iga-aastane fotokonkurss. Teema on teadus.

Mõned 2005. a võitjad:


Pipratera ja meresool


Krevett puhastab kala suud

teisipäev, November 08, 2005

Kui Eestis sama oleks... 2

No ei saa ma lihtsalt mainimata jätta, kui midagi sellist näen: Venemaa partei "Rodina" TV-reklaam (WMV inside).

Kes vene keelest eriti hästi aru ei saa: pargis jalutab lapsevankriga noor neiu. Tema välimus peaks sümboliseerima valget inimest. Pargipingi peal istuvad neli kaukaaslast ja söövad arbuusi. Koored visatakse maha ja üks kaukaaslastest ütleb vaadates neiut "Igasugused on siia (linna) elama tulnud!". Vaene neiu aga peab lükkama lapsevankrit läbi arbuusikoorte.

Siis aga ilmuvad "Rodina" juhtivad tegelased. Üks nendest ütleb karmil moel "Tõsta üles! Ja korista enda järel!". Teine poliitik tuleb haarama kaukaaslast õlast ja küsib "Kas sa vene keelest saad aru?". Ilmub slogan "Teeme meie linna prügist puhtaks!". Ahjaa, video alguses mängib selline tüüpiline gruusia meloodia.

Võib ju seletada, et see on linna puhtust propageeriv reklaam, aga iga normaalne inimene saab aru (nagu ka kohukese puhul), mida "Rodina" reklaamis tegelikult lubab.
Kui mõni Eesti partei oleks sellise reklaami teinud (mis oleks jumala haige loomulikult, aga nuuh, poliitikutelt võib kõike oodata), oioioi, mis siis oleks juhtunud! Vene meedia oleks kohe meid koos sitaga ära söönud.

Lahe WC

Nädala kild

Uus kuulutusteleht Kuldne Soov. No comments :)

esmaspäev, November 07, 2005

Cassette Jam

See oli ju alles tosin aastat tagasi, kui suurem osa muusikast oli kassettide peal. Mäletate neid tüütuid kerimisi, et leida kassetilt oma lemmiklugu? Ja kuidas sai raadiost salvestatud muusikat? Ja kuidas mõnikord makilogudik kassetilindi vahele "näris"? :)

Siin on hirmuäratav kollektsioon kassettide pilte. Nostalgia!

Mõned näited:


Uus superkütus kohe-kohe saadaval?

Guardian kirjutab, kuidas USA firma Blacklight Power leiutas uue mooduse, kuidas saada veest energiat. Siin saab lugeda ka vene keeles sellest, kuidas 1-2 aasta pärast on valmis koduse energiageneraatori prototüüp, mis hakkab tootma energiat neli korda odavamalt kui praeguste kütuste tüübid ja praktiliselt ilma igasuguse keskkonna saasteta.

Kõlab hästi? Loomulikult kõlab :)
Kuidagi palju on viimasel ajal selliseid avaldusi, et kas on juba leiutatud uus energiaallikas või ollakse sellisele leiutisele hästi lähedal. Ei tea, kas see on naftaajastu lõpuga kaasnev hüsteeria või tõepoolest ollakse ühe sammu kaugusel uute energiaallikate leiutamisest?

Aga keegi, kes on füüsikaga rohkem sõber, kui mina, võiks kommenteerida selle Blacklight Poweri leiutise kohta.

Kui Eestis sama oleks...

Siin (vene keel inside) on huvitav video sellest, kuidas venelased pidasid oma uut pidu 4. novembril. See päev peaks tähistama rahvuste sõprust ja rahvusliku tunnuse ideed, kuid vene natsionalistid said sellest omamoodi aru.

Huvitav, kui Eestis oleks samasugune demonstratsioon toimunud, kas Venemaa oleks seda niisama jätnud? Mõned märksõnad: haakristid, loosungid a'la "Venemaa on kõik, kõik muu pole miski!", ähvardused Balti riikide, Gruusia, Ukraina, Poola ja USA suhtes, parlamendisaadiku kõne.

Veel mõningaid fragmente

1. Veel televisioonist rääkides: Kanal2 on saanud hakkama järjekordse "toreda" uuendusega. Filmidel ei näidata enam tiitreid. Tehakse seda vist ajakokkuhoiu mõttes. Kes see ikka neid tiitreid vaatab? Inimesed lahkuvad teleekraani eest või vahetavad kanalit ja reklaam ei jõuagi tarbijani. Aga Kanal2 tegijad on unustanud, et mõne filmi puhul näidatakse filmi veel ka tiitrite ajal. Näiteks nii Jackie Chan'i poolt armastatud "blooper"'id. Või mõnikord on täiusliku meeleolu saamise jaoks vaja ära kuulata muusika, mis kõlab tiitrites, nagu see oli näiteks eile "Kurjuse kaitsja" puhul. Selle asemel sain aga toreda portsu reklaami!

2. Eelmine nädal jäi meediast silma mitu häirivat momenti:
- Rein Lang ja tema "Delfi seadus". See ei tohiks sellisel kujul eksisteerida.
- Vilja Savisaare kuulumine keskklassi. Vilja, millest Sa räägid?
- LHV poiste sigadus. Ma loodan vähemalt, et Rain Lõhmus ei osalenud selles (kuigi loogika räägib vastupidist) - nii positiivne kuju tundus olevat.

pühapäev, November 06, 2005

TV-fragmendid

Viimasel ajal vaatan telekat kuidagi vähem ja kaootiliselt, kuid midagi on silma jäänud:

1. TV3 "Seitsmesed uudised" on viimase paari aasta jooksul ainult halvemaks läinud mu meelest. Kas allakäik algas peale Enn Eesmaa lahkumist poliitikasse või on asi muus, kuid igatahes minu meelest on minu kunagine lemmik uudistesaade muutunud täielikuks jamaks. Esiteks ei kajasta lihtsalt "Seitsmesed uudised" kõiki sündmusi. Eriti vilets on olukord välismaa uudistega. Teiseks on minu arvates nõme reklaamida uudiste saates oma kanali teisi saateid. Või kui see tõesti on nii vajalik, siis tehke seda kuidagi loomulikult, mitte võltsilt ja punnitatult. Kolmandaks, kui juba võltsist rääkida, siis selles on "Seitsmesed uudised" täielikud meistrid. Ainukene loomuliku käitumisega diktor selles kambas on Kalev Kruus. Ülejäänud aga...nuuh, ma ei tea. Vaadake oma esinemisi ja siis vaadake BBC, FOX News või kasvõi Aktuaalse kaamera diktoreid ja tehke oma järeldused. No ei ole see normaalne, kui ma tean, et iga kord peale seda, kui Märt Treier teeb spordikommentaatorile oma sissejuhatuse ära ja spordikommentaator ütleb paar lauset, küsib Ene Veiksaar mingi tobeda, päheõpitud küsimuse temalt. Hullem kui Venezuela seebikas. Kõik toimingud ja reaktsioonid on ette teada.

2. Kanal2 on vist lääne TV-kompaniidelt üle võtnud idiootse reklaamimisstrateegia: nii 2-3 minutit enne saate lõppu, lastakse lühike, kuid ÄÄRMISELT ÄRRITAV reklaamijupp.

3. ALO-TV on Tartu kohalik muusikakanal. Pehmelt öeldes, äärmiselt kummaline kanal. Aga seda on vahelduseks hea vaadata. Nuuh, umbes nagu usukanalit LifeTV või mingit teleturu saadet. Viimasel ajal nägin ALO-TV kanalilt kahte märkimisväärset kildu. Esiteks trussikute väel laval masturbeeriv Onu Bella, kes laulab "Paremini seksida pole võimalik" :) See on võimas vaatepilt!
Ja teiseks ALO-TV reklaamiosakonna killud: ekraanile ilmub Monte Carlo kasiino reklaam, kuvatakse tekst "Fortuuna elab siin!". Siis tuleb hauakivide valmistaja reklaam, kuid see on osaliselt läbipaistev. Seega vaataja ees on selline kohutav pilt: hauakivide tootja kontaktandmed, külje peal üks hauakivi ja alt paistab tekst "Fortuuna elab siin!".

Arvutispetsid: aidake!

Kuna mu tegevusala on seotud Internetiga, siis tihtipeale mu sõbrad-tuttavad pöörduvad minu, kui arvutispetsi poole. Kuid tegelikult ma seda pole ja endalgi arvutiga aeg-ajalt mingeid probleeme, millele ise lahendust ei oska leida.

Nii, et kui keegi tark inimene oskab midagi soovitada, siis palun tehke seda.
Probleem 1. Ühel heal päeval polnud enam võimalik IE-ga salvestada veebilehtedelt pilte .jpg või .gif formaadis. Pakub vaid .bmp-d. Teiste brauseritega töötab kõik ilusasti.

Probleem 2. Kõvakettal oli ZIP-arhiiv. Pakkisin selle lahti ja kustutasin arhiivi ära. Nüüd aga pole enam võimalik kustutada seda kausta, kuhu arhiivi lahti pakkisin. Restart ei aita. Väidab, et kaust on "write-protected" või kasutuses momendil. Kui kaustal võtta maha "Read-only", siis tekib see automaatselt tagasi. Kuidas ma saan sellest kaustast lahti?

Fragmendid

Fragment 1: Tartu siseturul liha ostes, jäi silma müüja rinnasildil firma nimi. Terminator OÜ. No comments :)

Fragment 2: vaieldamatult on teenindusekultuur viimase 10 aasta jooksul kõvasti paranenud. Kuid siiski on ka erandeid. Ja neid on üsna palju. Viimasel ajal on närvi ajanud Eedenis Konsumi kulinaarialett. Tore pood muidu ja kõik on OK, aga ma pole veel kordagi selles poes saanud liha või salatit ilma, et peaksin ootama 3-5 minutit või kauemgi. Seal on alati järjekord ja tihtipeale juhtub nii, et inimesi, kes on tulnud sinust mitu minutit hiljem, teenindatakse sinust varem. Nõme.

Fragment 3: üks positiivsemaid teeninduse näiteid on aga EKA kohvik. Kuna sõbrad õpivad EKA-s, siis olen Tallinnas olles nendega paar korda sinna sattunud. Keskmised söögid, kuid taskukohased hinnad ja maailma parim teenindaja. Krista on vist ta nimi. Alati naeratab, viisakalt teenindab ja soovib head isu. Ja jääb selline mulje, justkui sa oleks ta parim sõber ja ta TÕESTI tahab, et söök maitseks sulle hästi.