Send As SMS

esmaspäev, Jaanuar 30, 2006

Meedia fragmendid

1. EPLO vahendusel lugesin hommikul sellest, kuidas moslemid on tõeliselt pissed off, et Taani ajaleht Jyllands-Posten avaldas karikatuure prohvet Muhamedist. Islamistid jõudsid kohe lubada, et mõne skandinaavlase pea lendab õlgadelt selle asja pärast. Nuu, ma ei tea...see on nagu tüüpiline moslemite reaktsioon sellise asja peale. Või teen ma üldistusi? Meenub, et selliseid probleeme on varemgi tulnud ette. Ja samas ei tule küll kuidagi meelde, et näiteks mõni Euroopa riigi saadik lahkuks mõnelt maalt seal avaldatud karikatuuri pärast. Kättemaksuähvardustest rääkimata.

2. Gazeta.ru kirjutab, kuidas nn "dedovshina" Venemaa sõjaväes on jõudnud kohutava tasemeni. Jaanuari algul Tcheljabinski tangidivisjoni ohvitserid pidasid uue aasta pidustusi. Enda lõbutsemiseks mõnitasid ja peksid nad ajateenijaid. Tulemus: üks poistest sai nii tugevad traumad, et tal tuli amputeerida mõlemad jalad ja suguorgani. Noormees ise on praegu intensiivis ja lootused ellujäämiseks on kehvad. Selline on elu siis sõjaväes. Rahuajal. Venemaa sõdurite emade ühingu teada leiab sõjaväes aset iga aasta sadu piinamisi, peksmisi ja mõnitamisi.

3. Eelmise nädala Ekspress üllatas mind kahe asjaga. Esiteks artikkel "Meeleheitel koduperenaine". Kuidagi mõttetu ja liiga kollane tundub EE jaoks. Miks peaks kvaliteetnädalaleht kirjutama kui palju vara keegi sai peale lahutust? Arusaamatu. Veel pullim oli aga reklaam põhiosa 19. leheküljel. Pealkiri kõlab nii: "Imetlusväärne Esmeralda. Kuidas minu 6 saladust, milliseid ma teile praegu avan võivad teile tuua raha, armastuse ja õnne...". Ok, ma saan aru, et reklaam on reklaam ja peaasi, et pappi tuleb, aga no kamoon - see on ju naeruväärne. Selliseid reklaame saan ma tavaliselt spämmina, nüüd aga tellitud lehe veergudelt.

Ma lihtsalt pean tsiteerima veidi seda reklaami. Niivõrd võimas on see. No näiteks "Juba esimestel 90 päevast te tunnete raha tulva". Või siis "Kuues saladus. Ma ei saa seda siin avada. See on kõige võimsam minu saladus." No comments :)

4. Paberajakirjadest on mu lemmikuks saanud [digi]. Tõesti huvitav ja korralikult tehtud. Ja on läinud iga numbriga paremaks. Muide, kas digi'l polegi veebi? digi.ee on mingi nõme reidi kloon ja Presshouse'i lehel ei leidnud ühtegi linki.

2 Comments:

sepp said...

3. See reklaam on ka ÄP's ilmunud. Vat siis sai irvitada - puha majandus ju :)

4. http://digi.presshouse.ee/
Ent nad ei ole sinna midagi erilist arendanud. võid http://henrik.tehnokratt.net uurida, mis (ja kas üldse?) plaanid on

9:41 AM  
tarieli said...

2 sepp: seal [digi] veebis ei toimu midagi kahjuks jah

1:29 PM  

Postitage kommentaar

<< Home