Send As SMS

teisipäev, Jaanuar 24, 2006

Palju toredaid teenuseid muusikasõpradele

Kas on nii juhtunud, et olete kuskilt Interneti avarustest hankinud endale mõne toreda laulu, aga esitajat ei tea? Sellises olukorras aitab Tunatic. Selline väike tore programm, mis suudab tuvastada loo esitaja ja nimetuse, kui selle läbi mikri talle ette mängida. Ainuke häda on selles, et andmebaasis pole vist eriti palju lugusid veel. Mõne populaarsema teose puhul saab programm ilusasti hakkama, aga haruldustega jääb hätta.

Musipedia on teinud sammukese veelgi edasi: peate vaid vilistama viisi ja veebipõhine programm tuvastab selle.

Ühest muusikaga seotud teenusest tahaks veel rääkida. Last.fm (vana nimetus "Audioscrobbler") pole küll teab enam mis uus teenus, kuid väärib siiski tutvustust - ehk mõni minu blogi lugeja pole seda veel siiamaani kasutanud. Last.fm arhiveerib kõik lood, mida kasutaja kuulab oma arvutiga (peab tõmbama väikese plugini audiomängija jaoks). Selle põhjal teeb süsteem statistikat, mida on vahepeal päris huvitav jälgida. Nii näiteks saan teada, et alates viimase 8 kuuga olen kuulanud peaaegu 20 000 lugu. Esitajate Top-3 sisaldab: Richard Cheese'i, System of a Down'i ja 5'nizza't. Last.fm analüüsib kasutajate playliste ja loob ka nn "naabrite" nimekirja. Nii saan ma vaadata nende inimeste playliste, kes kuulavad minuga sarnaseid asju. Väga lahe feature - nii võib avastada hulgaliselt uusi lahedaid muusikuid.

Ahjaa, peaaegu oleks unustanud ühe laheda Eesti muusikateenuse: nagu näha, on minu blogi paremas ääres kuvatud see lugu, mida parajasti kuulan. See on võimalik tänu muusika.org teenusele. Teenus ise on tasuta, väikse ühekordse tasu peab tasuma vaid siis, kui soovid muuta kuvamisstiili, mida mina ka tegin.