Send As SMS

teisipäev, Veebruar 14, 2006

Kunsti fragmendid

ETV näitas eelmisel nädalal väga head tantsufilmi - "Elu hind" (The cost of living). See lühike film noorte inimeste töö ja suhete otsingutest oli väga värskendav, siiras ja tragikoomiline. Väga hea film!Lõpuks jõudis minu arvuti DVD lugejasse ka eelmise aasta Venemaa suurim kinohitt "Ночной дозор". Tahtsin seda filmi juba ammu näha ja Olivia ka soovitas. Aga ohh seda pettumist! :( Film oli halb nii mitmel põhjusel:
- näitlejate oskusi ei suudetud üldse ära kasutada;
- rõve toodete reklaam filmis. Reklaam on loomulikult ammu juba kolinud filmindusse, kuid venelased ei oska seda veel kasutada. Nokia, Nescafe ja mobiilsideoperaatori MTC reklaamid olid nii kohmakalt ja märgatavalt sulandatud filmi, et kohe piinlik hakkas. Muide kriitikud kirjutavad, et filmijärg "Дневной дозор" on juba palju parem selles mõttes - reklaam näeb seekord välja tunduvalt loomulikumalt;
- efektid vaid efektide pärast. Kohati üldse ilma, et oleks neid vaja kasutada antud momendil. Suurem osa efekte oli ka lisaks veel ahvitud teistest filmidest. Ainuke lahe moment oli see, kui raamatuleheküljel jooksis animatsioon;
- hüplik esitamisviis. Mingi kuradi tõmblemine käis pidevalt;
- lihtsalt halb story. Nu mingi täielik häuss. Sega Blade'ist ja Ghost Busters'itest ja mingit mõtet nagu polnudki.

Ühesõnaga venelased oskavad juba teha eriefekte ja suudavad tuua kinodesse sellist filmi, mis toodab kasumit tootjatele ja konkureerib Hollywoodiga, kuid üldiselt on film ikkagi halb.

Muusikalisi elamusi sain Tartu Kunstikooli vilistlaste peolt Sadamateatris eelmisel nädalavahetusel. Ise ma küll vilistlane pole, kuid kuna aitasin peoruume dekoreerida ja ka peol olin mitmel rindel abiks, siis nii ma sinna sattusingi. Aga jah, muusika oli tõesti hea. Rahulikuma muusikaga tegi sissejuhatuse p0rt, kellele järgnes DJ Kashel: mõnusad reggae rütmid panid kohe mu jalad liikuma :)

Live-esinejana tegi õhtu väga mõnusaks selline bänd nagu "Trains". Mulle täiesti tundmatu kollektiiv Tallinnast tegi sellist mõnusat jazzilikku funki. Nende versioon "Ну погоди!" teemamuusikast oli nii hea ja ootamatu, et kuku või persili. Õhtu lõpetas väga muhedate retrorütmidega DJ Cordis. Jällegi suurepärane muusikavalik!

Kultuurielamustest veel: pühapäeval sai nähtud Viljandi Kultuuriakadeemia häppeningi "Tuuletõmme". Vot sellest asjast ma aru ei saanud :( Ei meeldinud. Ma polnud ainukene.