Send As SMS

neljapäev, Märts 16, 2006

Idiotism iga nurga peal

Käin tihti ostmas toidukaupa Eedeni Konsumis. Mulle meeldib, et see on suur pood (kaupade valik on korralik ja ei pea trügima) ning hinnad on normaalsed. Aga mõnikord tahaks vinguda ka. Eile näiteks ajas mind see Konsum täiega närvi.

1. Astun poodi sisse, mitte ühtegi korvi. Kärule enam järele minna ei saa, sest automaatne värav teistpidi ei käi.
2. Jalutan läbi kogu selle suure poe kassapoolse sissekäigu poole. Ka seal pole ühtegi korvi. Otsin siis kassast endale korvi.
3. 10 minti hiljem, kui hakkan valitud kaupadega kassa poole liikuma, märkan, et siiamaani pole ühegi sissekäigu juures ühtegi korvi.
4. Jõuan kassajärjekorda ja järgmised 2-3 minutit huviga jälgin, kuidas Falcki turvamees korjab kokku kassadest korve. Selle asemel, et viia sissekäigu juurde mingigi kogus korve, ehitab turva korvidest 3-meetriseid torne. Kasutab selleks käsi-jalgu, üks kord kukub selle ehitamise käigus talle mitu korvi kolinal pähe. Kõik muigavad järjekorras. Lõpuks saab turva aru, et kahe torniga ta hakkama ei saa, viib ühe torni minema, teine seisab uhkes üksinduses keset poodi nagu Oleviste kirik.
Miks üldse peavad turvad korvide-kärudega tegelema, jääb arusaamatuks. Näiteks Säästukas seda ainult turvad teevadki. Millal on nendel aega selle tegevuse kõrvalt ka turvata, jääb arusaamatuks. Konsumis on üldiselt selle tegevuse jaoks spetsiaalsed töötajad, aga ju siis olid nad see päev haiged or something.
5. Jõuan kassa juurde. Suur pood küll, aga raha kaupade eraldajateks (või kuidas nimetatakse neid pulki, mille abil saab oma kaupa eraldada kõrvalseisva inimese kaubast?) pole. Neid on vaid üks.
6. Küll aga on poel raha pakkida iga mu puuvili eraldi kilekotti. Milleks??? Seda tehakse muide üsna tihti. Aitab ainult, kui ütled, et kamoon, ärge palun pange ühte mandariini eraldi kilekotti. Keskkkonna hoidmisest pole need inimesed kuulnud.
Imestama paneb ka see, kuidas teinekord, kui sul piim/salat/külmutatud toode tilgub, siis ei paku keegi kilekotti. Murphy seaduse järgi siis pole üldse kuskilt kilekotti võtta.
7. Ok, kassast saime läbi. Kaubad kotti ja nüüd vaja tšekk ära visata. Prügikorv on olemas, aga see asub traatidest tehtud riiuli all (seal kus kotti saab toetada). Nu äärmiselt ebamugav. Usability, raisk.

Ei, tegelt pole sellel Konsumil viga midagi, aga seekord lihtsalt kõik idiootsused langesid kokku ühele päevale.

P.S. Tänan, aab, ššššššššalalala!

4 Comments:

Marek said...

vigisen siis ka. eedeni konsumis on eesti kõige sitasemad ostukorvid. see on täiesti fenomenaalne. kord-paar on jäänud mulje, et keegi on ostukorvi konkreetselt oksendanud. need korvid pole kordagi seepi näinud.

8:48 PM  
aabram said...

Siit ka vastus, miks kõik asjad kilekottidesse mässitakse :-)

10:35 PM  
Marek said...

mis see vastus siis oleks? kilekotid on selleks, et mitte reostust laiali kanda?

10:05 AM  
aabram said...

Selleks, et sa toitu korviga ära ei määriks ;-)

10:38 AM  

Postitage kommentaar

<< Home