Send As SMS

neljapäev, Märts 02, 2006

Ülihomme / veebruar

Alates veebruarist on mul "Homme"-s oma püsirubriik: "Ülihomme" :)
Need, kes EE-d ei loe, saavad lugeda siit. Niisiis, veebruaris kirjutasin:

Elektroonilised riided
Viimased kolm-viis aastat on ajakirjanduses räägitud sellest, kuidas kohe-kohe jõuavad poelettidele riided, millesse on integreeritud elektroonilised seadmeted. Esitleti ka hulganisti prototüüpe, kuid reaalselt tootmisesse pole siiamaani midagi jõudnud ja osta selliseid riideid ei saa.

Lõpuks valmis Motorola ja lumelauduritele tooteid valmistava Burton’i koostöös jope, mis võib panna alguse seadmete ja riiete ristamisele.

Jope Audex varukal on juhtimispaneel, mille abil saab ühe vajutusega võtta vastu ja lõpetada kõnesid ning valida muusikat. Mobiil ühendatakse Bluetooth’iga, muusika aga tuleb iPod’ist, mis käib spetsiaalsesse taskusse. Mikrofon ja kõlarid on paigaldatud kapuutsi. Kõik osad saab pesemise ajaks jopest lihtsalt eemaldada. Jope hind on 8000 krooni.Rohkem valgust!
Ulmefilmide austajad teavad, et tulevikus lampe pole. Valgus tuleb pindadelt: seintelt, laudadelt, põrandatelt.

Prantslaste disainifirma Remake Design toob tulevikku meile lähemale. Remake Light sarja moodullambid käivad üksteise külge nagu legod ning võimaldavad luua uue toasisustuse vaid mõne minutiga.

Kuigi valgusallikateks on tavalised pirnid ja mitte midagi uudset, nagu näiteks valgusdioodid, on tulemus siiski vapustavalt ilus.

Aeglane elu
Linnar Viik kirjutas jaanuaris oma ajaveebis, kuidas ta otsustas võtta aeglase nädala. Selline nädal ei tähenda puhkust. Kõiki asju tehakse nagu igal teisel nädalal, kuid suhtumine on palju lõdvem. Telefonile ei pea ju vastama iga kord, kui see heliseb. E-maili saab lugeda korra päevas ja MSN-i võib üldse välja lülitada.

Sellise elustiili juurde sobib ideaalselt ka Talus Abouttime käekell, mis kuvab täpse aja asemel umbkaudset aega. Näiteks „Veidi üle 5” või „Peaaegu pool 8”. Talus Timeline kell näitab üldse vaid ühte numbrit. Kellaaega saab arvata selle järgi, millises tabloo osas number parajasti asub.

Kahjuks on Taluse kellad momendil vaid kontseptsioon. Tootja aktiivsed otsingud käivad.Narko vastu võitlemas
Portugali pealinna Lissaboni ülikoolide tualettruumides viiakse läbi reklaamikampaaniat narkomaania vastu. Sisenedes tualetti näevad tudengid šokeerivat pilti – nurgas süstib end narkomaan.

Narkomaanid näevad väga reaalsed välja, kuid pole siiski ehtsad, vaid kleebitud seinale.

Kampaania abil reklaamitakse kongressi, millel arutletakse sotsiaalse tervise ja narkosõltuvuse teemadel.

Hammustavad kilekotid
Stop’n Grow on küünenärimisevastane vahend. Sellel puudub igasugune lõhn, kuid on väga vastik maitse. Seega kandes seda küüntele, on nende närimine võimatu.

Saksa reklaamiagentuur Jung von Matt tuli välja väga huvitava viisiga antud vahendi reklaamimiseks. Sanga kohal näppusid „näriv” kilekott toob väga hästi esile selle haiguse omapära.

Graafiline parool
Piisavalt keeruline ja samas hästi meeldejääv parool on arvutisüsteemide turvalisuse üks suuremaid murelapsi. Ühest küljest kasutavad inimesed liiga lihtsaid paroole, teisest küljest kasutavad küberkurjategijad programme, mis suudavad välja nuhkida iga teie klahvivajutuse.

Rutgers’i Ülikooli professor Jean-Camille Birget pakub tavaliste tekstiliste paroolide asemel kasutada tema ja tema kolleegide poolt välja mõeldud graafilist parooli. Tegelikult isegi kahte tüüpi paroole.

Esimest tüüpi graafiline parool kujutab endast pilti, millel kasutaja peab klikkima 10-pikslise täpsusega teatud kohtadele. Selline parool jääb väga hästi meelde. Samas selle kordamine on väga keeruline, kuna pole tõenäoline, et keegi suudab leida samasuguse pildi, mille kasutaja on valinud parooliks.Teine graafiline parool on veelgi turvalisem. Süsteemis on ligi 400 hästieristuvat ikooni, millest kasutaja peab välja valima kümme. Parooli sisestamiseks kuvab süsteem juhuslikult valitud ikoone, mille seas on ka 3 kasutaja poolt valitud ikooni. Kasutaja peab tõmbama tema ikoonide vahel mõttelised jooned ning klikkima joontevahelisse jääva piirkonda. Seejärel pakub süsteem uue valiku ikoone kümme korda järjest.

Süsteem tundub algselt olevat veidi keeruline, kuid praktikas on kõik äärmiselt lihtne. Sellist parooli on ka praktiliselt võimatu lahti muukida, isegi kui keegi jälgib teie toiminguid või salvestab neid näiteks turvakaameraga. Parooli ainukene puudus on ajahulk, mis kuulub selle sisestamiseks.