Send As SMS

laupäev, Mai 27, 2006

Ülihomme / aprill

Paber, mis ei karda vihma
Tindiprinteriga tehtud trükiste puhul on selline jama, et nad ei kannata üldse vett. Kui väiksemgi piisk satub paberile, on trükitud tekst või pilt kohe rikutud. Laserprinteri trükk talub vett tunduvalt paremini, kuid paber ise ei pea vastu. See läheb kortsu, muudab värvi või laguneb ära.

Briti firma Memory Map pakub nüüd paberit, mis talub märga, ning on kortsu- ja rebimiskindel. Toughprint-nimeline paber on saadaval nii tindi- kui ka laserprinteritele. Tundub, et see on ideaalne lahendus näiteks maanteetöötajatele või ehitusprojekteerijatele. 25 lehte sisaldav pakk maksab umbes 370 krooni. Sugugi mitte kallim, kui kiletamine.

Nalja peab saama
Teiste üle nalja visata on mõnus ka peale 1. aprilli. Uus viis inimeste lollitamiseks avalikus kohas on võltsraamatukaaned. Kanadalase Michelle Waters’i poolt on kujundatud näiteks järgmised kaaned: „Silmalaseroperatsiooni õpetus kodustes tingmustes”, „Kuidas tappa täiesti võõras inimene ja pääseda karistusest” ning „Kuidas varastada sinu tööandja tagant nii, et keegi ei avasta seda”. Kaante hind on küll kallivõitu: 65 krooni.Minuteid lugedes
Ilus ja kasulik täiendus igale korralikule raamaturiiulile on Book Clocks. Teiste raamatute vahele hästi sulanduv raamat-kell maksab 350 krooni. Saadaval klassikalises mustas ja rõõmsamas värvilises variandis.Kuumad sussid
Kevad on jõudmas Eestisse ja ilm läheb iga päevaga soojemaks. Kuid talvekuudel oli paljudel meist tihtipeale vaid üks mõte: kuidas kiiresti oma jalgu soojendada. Kui hea oleks omada susse, mis on pidevalt soojad.

Nüüd on sellised sussid olemas. Slippies sussid peab paariks minutiks mikrolaineahju panema ja seejärel hoiavad need sooja kaks-kolm tundi. Lisaks eritavad need taimede lõhnu, mis vähendab stressi. Suvel saab imesussid sügavkülma panna ning siis suudavad nad teid jahutada ja jalgade paistetust vähendada.

Toote ainukene miinus - arvatavasti ei soovi enamus inimestest soojendada oma susse samas ahjus, kus sööki soojendatakse. Sussid maksavad 350 krooni.Mis värvi on külmkapp?
Igaüks meist teab, et külmkapp on valget värvi. See on alati nii olnud. Õnneks leidub viimastel aastatel elektroonikakauplustes ka teisi värvilahendusi: külmkapp ja pesumasin ei pea olema valged, televiisor must ja monitor hall.

Siiski on ebatraditsioonalse värvusega elektroonika reeglina kallim ning disainitud elektroonika on kordades kallim. Külmkapp, mis näeks omapärane välja ja oleks samas soodne, on võimalik saavutada Eesti firma Kodudesign poolt valmistatavate suurte kleebiste abil.

Kergesti paigaldatava 200 x 67 cm suurusega kleebise hind on 699 krooni ning seda võib peale külmkapi kleepida ka muudele pindadele – kasvõi seina dekoreerides. Firma valikus leidub üle 30 erineva kujundusvariandi ja saab tellida pildi ka vastavalt oma soovile. Kodudesign’i väitel on tegemist unikaalse tootega kogu maailmas.Juuksed akna ette
Hollandi disainer Nicolette Brunklaus pakub kardinaid, millel on kujutatud heledad juuksed. Blondide kiharate muster on kantud siidile. Kaheosaline kardinatekomplekt maksab üle 16 000 krooni.Õige plaat on vinüülplaat
CD-toorikuid valmistav Verbatim pakub muusikasõpradele suurepärast uut toodet: CD-R plaadid, mis näevad välja kui vinüülplaadid. Tegemist siis loomulikult vaid imitatsiooniga (vinüüli meenutav kate on 1 poolel), kuid äärmiselt hästi tehtud ja tõepärase imitatsiooniga. Ühe plaadi hind Eesti arvutipoodides on 10-13 krooni vahel. Veidi kallim kui tavaline toorik, kuid ilu maksab.Veel kirjutasin aprilli "Ülihommes", et peagi avatakse Eesti Posti uus teenus nimega "Minu Mark", mis võimaldab luua oma pildiga postmarke. Nüüdseks on siis see teenus juba saadaval.