Send As SMS

laupäev, Mai 27, 2006

Ülihomme / märts

Kiirem surfamine
Mõningate andmete otsimine otsingumootori abil võib kujuneda aeganõudvaks tegevuseks. Kuvatud tulemustele klikates tuleb ära oodata kuni leht avaneb ja kui see ei sobi, liikuda „Tagasi” nupuga jälle otsingumootori lehele. Ja mõnikord nii kümneid kordi järjest.

Väike programm Browster kiirendab seda protsessi tunduvalt. Ta laeb otsingutulemuste veebilehed eelnevalt ära ja kuvab iga tulemuse ette ikooni. Liigutades kursorit üle selle ikooni, tuleb lehe sisu täissuuruses nähtavale. Piisab vaid kursori liigutamisest eelvaate pinnalt ära ja see kaob kohe.

Peale otsingumootorite töötab Browster ka kõikidel teistel linkidel – eelvaate ikoon tekib lingi kohale kui kursor on lingi peal. Väga mugav lahendus näiteks erinevate kataloogide lehitsemiseks. Paari kuuga olen Browsteri abil kokku hoidnud vähemalt 3-4 tundi oma aega.

Iselehitsev skänner
Oma kogemustest tean, et raamatu skanneerimine võib olla väga aeganõudev ja väsitav töö. Kujutage ette töömahtu, mis kulub sadade või tuhandete raamatute skannerimiseks – näiteks raamatukogus või koopiakeskuses.

Atiz BookDrive on uutmoodi skanner, mis oskab raamatu lehekülgi keerata. Inimene peab ainult raamatu skannerisse panema ning sisestama lehekülgede numbrid. BookDrive kohtleb raamatut õrnalt ja salvestab selle sisu arvutisse teksti- ja pildiformaadis. Võrreldes konkurentidega on umbes 400 000 krooni maksev BookDrive kümneid kordi odavam ja väiksem.Kameeleonlusikas
Oma kogemusest tean, et supi soojendamine mikrolaineahjus võib olla mõnikord väikeseks nuhtluseks. Küll jääb supp külmaks ja vajab veel lisaminuteid ahjus, küll läheb keema ja on liiga kuum.

Aga tänu värvi muutvale lusikale saab sellest probleemist nüüd jagu. Peab vaid lusika supi sisse pistma ja jälgima, kuna see muudab värvi. Muide, see juhtub siis, kui toidu temperatuur on söömiseks paras e 50 kraadi. Selline lusikas maksab vaid 40 krooni.Grillimishooaja avapauk
Kui juba söögist rääkida, siis on üldtuntud fakt, et eestlased armastavad grillida. Kärsitumad alustavad liha ja vorstikeste grillimisega juba varakevadel. Just sellistele tõelistele grillimisfännidele peaks väga meeldima seade, mis aitab marineerida liha 10 minutiga.

Reveo Meat Tumbler tekitab vaakumi ning keerutab tsentrifuugis liha ja marinaadi. Selline käitlemine annab lihale mõne minutiga samad maitseomadused, mis võtaks tavalise marineerimise puhul kuni kaks päeva. Seadet saab osta umbes 3000 krooniga.Ka hiired armastavad puhtust
Iga arvutikasutaja puutub regulaarselt kokku sellega, et hiir ja klaviatuur on määrdunud. Selle probleemiga saab hõlpsalt võidelda, kui teil on Unotroni pestav klaviatuur või hiir.

Toodet saab pesta jooksva kraanivee all ilma, et seadmega midagi juhtuks. Ideaalne lahendus netikohvikutele, raamatukogudele ja paljudele teistele avalikele asutustele, ning miks ka mitte kodukasutajale. Hinnad jäävad sõltuvalt mudelist 600-1200 krooni vahemikku.Esimene tõeline „lauaarvuti”
Arvutit ja lauda ristata on varemgi üritatud, kuid mitte eriti edukalt. Tundub, et Suurbritannia firma Powerdesk on esimene, kes on suutnud teha seda elegantselt ja efektiivselt.

Kogu riistvara paigaldakse otse lauaplaadi sisse. Laua peal on vaid klaviatuur, hiir ja monitor. Ei mingeid juhtmeid, ega koledaid arvutikaste. Riistvarast kasutatakse Dell’i ja HP osi, kuid vajadusel saab Powerdesk lauaga ühendada ükskõik millise arvuti. Kasvõi näiteks Apple Mac’i.

Klient saab ise valida nii kujunduse kui kattepinna (metall, puit, klaas, teras või spetsiaalne plastik, mis on eriti vastupidav kriimustuste vastu). Ja veel üks eelis - sellist arvutit on üpris raske varastada! Hinnad algavad umbes 30 000 kroonist ja sisaldavad standardset lauaarvutikomplekti Pentium 4 protsessoriga ja LCD monitoriga.