Send As SMS

neljapäev, Juuni 29, 2006

Reeglid sularahaautomaadi kasutamiseks

Seisad palava ilmaga mingi 10 minutit sularahaautomaadi järjekorras ja tasapisi hakkad aru saama, et seal automaadi juures seina peal võiksid olla kasutamisreeglid. Näiteks sellised:
1. Otsi pangakaart varakult taskust/rahakotist välja. Ära hakka seda otsima alles siis, kui on kätte jõudnud sinu kord kasutada automaati.
2. Iga tehingu järel pole vaja teha tehingute väljatrükki.
3. Kui tehingud tehtud ja kaart käes, ära jää passima automaadi ette. Väljatrüki põrnitsemine, raha lugemine, nina nokkimine - kõiki neid asju saab teha ka paari meetri kaugusel.
4. Kui sa oled tõesti-tõesti vana ja sa tõesti-tõesti ei saa aru, kuidas käsitleda sularahaautomaati ja selle kasutamine võtab sul iga kord vähemalt 10 minutit - ära kasuta seda. Tõesti.
5. Kanna kaasas piisavalt käšši, siis sa ei pea täitma 1.-4. reeglit ega muretsema, kas teised neid järgivad.

1 Comments:

Anonymous said...

Tõestisündinud lugu sularahaautomaadi kasutamisest:

Tahtnud noormees automaadist raha võtta, asunudki ühe mutikese taha, kes parajasti masina kallal askeldas järjekorda.

Ootab minuti, ootab teise, tüki kolmandatki. Vaatab, mutike küürutab automaadi kohal ja pobiseb miskit. Ootab veel viisakalt paar minutit, lõpuks uurima, et mis tädil viga, et nii pikalt läheb.

Tädi siis vastu, et näed pojake, unustas prillid koju ja mitte ei näe, mis automaat seal väiksel ekraanil kirjutab. Tema lugenud, et masin küsib: "Sosista PIN" ja nüüd juba 10 minutit sosistab vaikselt masinasse oma numbreid ja ei tule raha kuskilt.

Kui noormees mokaotsast mainis, et tegelikult palus masin sosistamise asemel ikka PIN-i sisestada, siis said mõlemad jupikese aega naerda.

Vot selline lugu ...

8:48 AM  

Postitage kommentaar

<< Home