Send As SMS

esmaspäev, Juuli 10, 2006

Zidane lõpetas oma karjääri pauguga

Ma ei ole eriti suur jalgpalli fänn. Kuid iga nelja aasta tagant vaatan meistrivõistluste otsustavaid mänge. Sest need on ilusad ning täis emotsioone ja pinget.

Seekordne finaal oli väga huvitav ja nauditav. Enamuse mängust valitsesid platsil palli prantslased, kellele hoidsin ka pöialt. Kuid lisaajal juhtus midagi ootamatut: Zinedine Zidane virutab peaga Itaalia jalgpallurile rindkere piirkonda. Kogu jõust. Pilt, mis pani kindlasti ahhetama igaühte 1,5 miljardist televaatajast.Olen nõus nende inimestega, kes arvavad, et Zidane sai punase kaardi õigustatult ning et oma käitumisega vedas ta siiski alt kogu oma meeskonda. Mis iganes ka Materazzi talle ei öelnud, oleks pidanud selle alla neelama, kuna kaalul oli liiga palju.

Kõik nõustuvad, et Materazzi pidi ütlema Zidane'ile midagi väga solvavat, et prantslane nii äkiliselt reageeris. ETV jalgpallistuudio inimesed oletasid, et see võis olla näiteks mingi rassistlik kommentaar. Kuid ma ei nõustu nende spordikommentaatoritega, kes ütlevad, et selline verbaalne töötlemine ja sõim ongi tavaline tänapäeva jalgpalli jaoks. Mis kuradi jama see on?