Send As SMS

esmaspäev, Jaanuar 30, 2006

Meedia fragmendid

1. EPLO vahendusel lugesin hommikul sellest, kuidas moslemid on tõeliselt pissed off, et Taani ajaleht Jyllands-Posten avaldas karikatuure prohvet Muhamedist. Islamistid jõudsid kohe lubada, et mõne skandinaavlase pea lendab õlgadelt selle asja pärast. Nuu, ma ei tea...see on nagu tüüpiline moslemite reaktsioon sellise asja peale. Või teen ma üldistusi? Meenub, et selliseid probleeme on varemgi tulnud ette. Ja samas ei tule küll kuidagi meelde, et näiteks mõni Euroopa riigi saadik lahkuks mõnelt maalt seal avaldatud karikatuuri pärast. Kättemaksuähvardustest rääkimata.

2. Gazeta.ru kirjutab, kuidas nn "dedovshina" Venemaa sõjaväes on jõudnud kohutava tasemeni. Jaanuari algul Tcheljabinski tangidivisjoni ohvitserid pidasid uue aasta pidustusi. Enda lõbutsemiseks mõnitasid ja peksid nad ajateenijaid. Tulemus: üks poistest sai nii tugevad traumad, et tal tuli amputeerida mõlemad jalad ja suguorgani. Noormees ise on praegu intensiivis ja lootused ellujäämiseks on kehvad. Selline on elu siis sõjaväes. Rahuajal. Venemaa sõdurite emade ühingu teada leiab sõjaväes aset iga aasta sadu piinamisi, peksmisi ja mõnitamisi.

3. Eelmise nädala Ekspress üllatas mind kahe asjaga. Esiteks artikkel "Meeleheitel koduperenaine". Kuidagi mõttetu ja liiga kollane tundub EE jaoks. Miks peaks kvaliteetnädalaleht kirjutama kui palju vara keegi sai peale lahutust? Arusaamatu. Veel pullim oli aga reklaam põhiosa 19. leheküljel. Pealkiri kõlab nii: "Imetlusväärne Esmeralda. Kuidas minu 6 saladust, milliseid ma teile praegu avan võivad teile tuua raha, armastuse ja õnne...". Ok, ma saan aru, et reklaam on reklaam ja peaasi, et pappi tuleb, aga no kamoon - see on ju naeruväärne. Selliseid reklaame saan ma tavaliselt spämmina, nüüd aga tellitud lehe veergudelt.

Ma lihtsalt pean tsiteerima veidi seda reklaami. Niivõrd võimas on see. No näiteks "Juba esimestel 90 päevast te tunnete raha tulva". Või siis "Kuues saladus. Ma ei saa seda siin avada. See on kõige võimsam minu saladus." No comments :)

4. Paberajakirjadest on mu lemmikuks saanud [digi]. Tõesti huvitav ja korralikult tehtud. Ja on läinud iga numbriga paremaks. Muide, kas digi'l polegi veebi? digi.ee on mingi nõme reidi kloon ja Presshouse'i lehel ei leidnud ühtegi linki.

laupäev, Jaanuar 28, 2006

Anomaalsed seiklused Prostokvašinos

Vastavas eas inimesed mäletavad kindlasti multika-triloogiat seiklustest Prostokvašinos. Suurepärane teos!

Kuid kas olete tähele pannud, et kolmes osas toimuvad tegelastega imelikud muutused?

Vaadake ise, mis toimub onu Fjodoriga kolmes erinevas osas:


Ok, onu Fjodori muutusi saab seletada kuidagi sellega, et poiss arenes. Sai teismeliseks vahepeal. Aga mis on juhtunud tema emaga? Kuidas neid muutusi seletada?

Esimeses osas on emal sellised mõnusad noore naise kikkis rinnad:


Teises osas on ema rinnad tunduvalt suuremad ja ümaramad. Mis nendega vahepeal juhtus? Plastilisi operatsioone nõuka ajal minu teada ei tehtud.


Nuh ja kolmandas osas on asi täiesti nutune. Onu Fjodori ema rinnad on väga lapikud ja ripuvad veel ka erineval kõrgusel :(

reede, Jaanuar 27, 2006

Imeilus Hiina

Siin on mõned väga ilusad pildid Hiinast.

Mõned näited:


Jälle Google

Google on järjekordselt bränd nr. 1 maailmas. Skype on muide kolmas. Tähelepanuväärne on ka see, et esikümnes on vaid kaks firmat (Starbucks ja Ikea), mis pole seotud infokommunikatsioonitehnoloogiaga.

Üldse kõik Google'i ümber toimuv on tore, kurvaks teeb vaid nende koostöö Hiinaga. Tsenseerimine pole lahe :(

Idasaksa mood

Parimad näited idasaksa moest. Äärmiselt šikk!

Mõned näited:
kolmapäev, Jaanuar 25, 2006

Microsoft ostis Google'i ära?

`

Õnneks siiski mitte. Aga selle vidina abil võib hetkeks unistada, et just teie olete selle toreda firma omanik :)

Mõnusad multikad

Kes poleks näinud (see on ikka liikunud netiavarustes) multikat jääkarust, kellel on raskusi kõndimistrenažööriga? Avastasin, et Korea firma RG Animation Studios on teinud sellest karust veel mitmeid animatsioone.

Tamer Nakisci

Tamer on 24-aastane Türgist pärit andekas disainer. Vaatamata oma noorele eale on ta võitnud juba mitmeid disainikonkurse. Chekkige tema veebilehte - seal leiab üht-teist huvitavat.

Enim kõneainet on pakkunud Nokia disainikonkursi võitnud töö:

Supervideo

Lendavad koerad, elektrooniline muusika, valgusefektid. Sigalahe (15,2 MB .mov inside)

Tenori-On

Meediakunstniku Toshio Iwai ja Yamaha koostöös valmis uus digitaalne muusikariist - Tenori-On. Tundub olevat mõnus viis lõõgastumiseks.

DNA kui kunst

Äri saab teha kõigest. Miks mitte näiteks hakata müüma asju, millel on kliendi DNA-muster? Ja tõesti, miks mitte.DNA11 pakub teile pilte, mis kujutavad teie DNA-d. Mulle päris meeldivad. On sellised mõnusad minimalistlikud ja sobiks ilusasti minu korterisse, kui ma kunagi remondiga ühele poole saan. Hinnad jäävad 5000 - 18 000 krooni vahele.

Briti firma DesigNA on läinud veelgi edasi: milleks piirduda vaid piltidega? DNA-d saab ju kujutada igasugustel asjadel.

Näiteks see ilus kaelakee Swarovski kristallidega. 4200 krooni maksab selline.


Veidi vähem kui 7000 krooni eest saab enda ja oma kallima DNA-mustriga vahuveini klaasid.


4500 krooni eest saab lipsu. Jällegi teie DNA-pildiga.

Tolmumajad

Õppides USA-s kunsti pidi kolumbialane Maria Adelaida tegema lisatööd koristajana. Sellest on ispireeritud ka Maria teosed - väikesed nukumajad, mis on tehtud tolmust. Siit leidsin.teisipäev, Jaanuar 24, 2006

Bloody banana killed me

Lugu sellest, kuidas 73-aastane tädi elas üle natsitide okupatsiooni ja kommunistliku režiimi, kuid suri banaani pärast, mis kukkus ta jalale.

Хоровод

Vene veebikunstnikud rokivad oma uues aktsioonis: iga kunstnik joonistab uue tegelase, kelle ühendab kättpidi eelmise tegelasega. Tulemusena on suur hulk erinevaid stiile ja andekaid teoseid.

Superreklaam: jälle Honda

Honda on taas saanud hakkama meistriteosega (vajutage nupule "Watch") reklaami alal. Sellise tippteose puhul tasub vaadata kindlasti ka selle valmistamisprotsessi - klikkige "See the rehearsel" ja vaadake kõik kolm osa.

Palju toredaid teenuseid muusikasõpradele

Kas on nii juhtunud, et olete kuskilt Interneti avarustest hankinud endale mõne toreda laulu, aga esitajat ei tea? Sellises olukorras aitab Tunatic. Selline väike tore programm, mis suudab tuvastada loo esitaja ja nimetuse, kui selle läbi mikri talle ette mängida. Ainuke häda on selles, et andmebaasis pole vist eriti palju lugusid veel. Mõne populaarsema teose puhul saab programm ilusasti hakkama, aga haruldustega jääb hätta.

Musipedia on teinud sammukese veelgi edasi: peate vaid vilistama viisi ja veebipõhine programm tuvastab selle.

Ühest muusikaga seotud teenusest tahaks veel rääkida. Last.fm (vana nimetus "Audioscrobbler") pole küll teab enam mis uus teenus, kuid väärib siiski tutvustust - ehk mõni minu blogi lugeja pole seda veel siiamaani kasutanud. Last.fm arhiveerib kõik lood, mida kasutaja kuulab oma arvutiga (peab tõmbama väikese plugini audiomängija jaoks). Selle põhjal teeb süsteem statistikat, mida on vahepeal päris huvitav jälgida. Nii näiteks saan teada, et alates viimase 8 kuuga olen kuulanud peaaegu 20 000 lugu. Esitajate Top-3 sisaldab: Richard Cheese'i, System of a Down'i ja 5'nizza't. Last.fm analüüsib kasutajate playliste ja loob ka nn "naabrite" nimekirja. Nii saan ma vaadata nende inimeste playliste, kes kuulavad minuga sarnaseid asju. Väga lahe feature - nii võib avastada hulgaliselt uusi lahedaid muusikuid.

Ahjaa, peaaegu oleks unustanud ühe laheda Eesti muusikateenuse: nagu näha, on minu blogi paremas ääres kuvatud see lugu, mida parajasti kuulan. See on võimalik tänu muusika.org teenusele. Teenus ise on tasuta, väikse ühekordse tasu peab tasuma vaid siis, kui soovid muuta kuvamisstiili, mida mina ka tegin.

teisipäev, Jaanuar 17, 2006

Mis oleks, kui Venemaa suurfirmad valitseksid maailma?

Lemmik netikommuun dirty.ru korraldas photoshop-konkursi teemal "Mis oleks, kui maailma valitseksid vene firmad?". Päris lahe tulemus.

Mõned näited:
Between You and Me

"Between You and Me" on Patryk Rebisz'i lühifilm. Film on ise selline keskpärane, aga huvitav on see, et see on kokkupandud fotodest. Päris huvitav tehnika. Tasub vaadata.

esmaspäev, Jaanuar 16, 2006

...ja populatsioon aina kasvab

Hea ülevaade maailma elanikkonna kasvust viimase 2000 aasta jooksul.

file-swap.com - uus meelelahutus netisõpradele

Mõte on selles, et laete mõne faili üles ja süsteem annab vastu faili, mille on üles laadinud keegi teine. Selline must kast :) Üles saab laadida pilte, pdf-e, mp3 ja muid üksikuid faile. Enamasti liiguvad siiski pildid. Arhiivid ja .exe failid ei sobi.

Arvatavasti on lehe populaarsus vahepeal kõvasti kasvanud, kuna üleslaetavate failide piirsuurus oli 5MB, siis 2MB ja nüüd 500kB.

Ahjaa, allalaetud faile tasuks siiski mõne viirusetõrjeprogrammiga kontrollida.

Mõned näited piltidest, mida olen saanud:
või siis pilt Hodorkovskist noorena:

Rubiku kuubiku kokkupanemisel uus rekord

11,3 sekundit ja autoriks on Leyan Lo. Rubiku kuubik on muide taas väga populaarne mänguasi.

Olivia ja Toomemägi

esmaspäev, Jaanuar 09, 2006

Zubbles e värvilised seebimullid

Firma Zubbles lubab tuua 2006. aasta kevadel (USA) turule värvilisi seebimulle. Ei tea, kui kiiresti Eestisse jõuavad.

Aga ilusad on nad küll.

Uue põlvkonna grammofon

Jaapanlased valmistavad uue põlvkonna grammofone - saab oma heli salvestada CD-peale. Just PEALE kraapites, mitte digitaalselt salvestades. Maksab vaid 800 eeku. Väärt kingitus!

10 veebi, mis suudavad raisata kõvasti teie aega

About.com kirjutab kümnest veebilehest, mis võivad hõivata teie tähelepanu väga pikaks ajaks.

Näiteks "Falling Sand Game" haarab tõesti kaasa. Erinevaid võimalusi, mida pakuvad soola, vee, õli, taimede, tule jms segamine, on tohutult.>Someone keeps stealing my letters on juba varem sattunud minu brauseri aknasse. See mäng võtab vähemalt 10 minutit teie elust endale :) Idee on selles, et lehel on piiratud kogus tähti, mida saab lohistada ja seega luua oma sõna/lause. Kuid samad tähed on lohistamiseks ka teistele lehekülastajatele ja seega sõna konstrueerimine võib kujunede üsna keeruliseks. Ma sain "mamza"-ga siiski hakkama:


Samorost ja Samorost 2 on ka varem sattunud mu kätte. Tegemist on suurepäraste mõistatusmängudega, millel on võrratu ja omapärane graafika.

SymmetryLab pakub võimaluse luua masinaid, mis liiguvad, hõõruvad, keerlevad...täielik möll ühesõnaga. Sarnane sellega on ka SodaConstructor.

Spirograph - samasugune oli mul lapsepõlves olemas. Ainult et joonistamiseks oli siis vaja pastakat ja paberit, nüüd aga täiesti dünaamiline. Lahe!

44 lahedat asja, mida annab iPod'iga teha

iPodi'ide hype jätkub. Sellel lehel saab teada 50 asjast, mis teevad iPodi lahedaks. Näiteks iTrip'i abil saab luua oma väikese piraatraadio või siis kuulata oma mp3-kollektsiooni autoraadios. iBeam teeb aga teie iPod'ist taskulambi.

32. soovitus on väga hea: testamendis võiks kirjas olla, et kirstus mängiks iPod lemmikmuusikat, kuni aku kannab.

laupäev, Jaanuar 07, 2006

Google Pack

Google pakub tasuta terve rea programme ühes tükis: Google Earth, Picasa, Google Desktop, Google Toolbar IE jaoks, Firefox, Norton Antivirus 2005, Ad-Aware SE Personal, Adobe Reader 7. Pole paha.

Slawek Gruca

Slawek on noor poola kunstnik, kellel on head tööd ja väga lahe veeb.

Mõned näited töödest:Supermusic 4

Viimasel ajal olen kuidagi palju kuulanud retrot - sellist 70-80-ndate diskot. Baccara, Abba, Silent Circle, Boney M jms :) Muide PBK peal näidatakse iga aasta jaanuari eesimestel päevadel Moskvas toimuvat festivali "Дискотека 80-х". Päris hull show! Vanad staarid on läinud paksuks, juuksed halliks ja näod on kortsus. Aga plaadilt tuleb ikka see ilus noor hääl ja vana laulja peab vaid suud maigutama :) See aasta tegi oma häält vist ainult Bonnie Tyler. Eelmine aasta aga Gazebo.

Huvitav, mis sellise ürituse eelarve võib olla? Staarid on küll üle-üle-üleeilsed, kuid neid on terve hunnik.

Aga veel kuulan viimasel ajal palju balkani stuffi. Goran Bregovic on tüüpiline näide.

Ahjaa, venelaste Uma2rman'i teine album "А может это сон?..." on päris hea, Zemfira on jätkuvalt tegija (sai kontserdil ka käidud) ja Transplants'i "Haunted cities" on ka cool.

reede, Jaanuar 06, 2006

Antialkoholismi flash rootslastelt

Juba mõnda aega netis liikvel olnud, kuid minu blogisse jõudis alles nüüd. Rootslased juhivad Barroso (ja teiste EL'i kodanike) tähelepanu sellele, et me joome liiga palju. Ideega võib mitte nõustuda, kuid teostus on super.

Superanimatsioon

Väga-väga-väga hea muusikavideo.

Minestavad kitsed

Tõepoolest, need kitsed minestavad :) Lingi taga on video ja väike seletus.

Lisainfot ka Wikipediast.

Taxi

Mitte kõige originaalsem flashijubin, kuid pakub meelelahutust paariks minutiks.

Illustratsioonid Time'i kaantelt

Mõnusalt teostatud valik illustratsioone Time'i kaantelt.

Smart'i crashtest

Google Videos on üleval Smart'i crashtest. Pisike peab imetlusväärselt hästi vastu!

Russian climbing

Street (või Urban) Climbing on uus noorte seas populaarsust koguv ekstreemspordiala. Igasugune Jack Ass ja rulapoisid pole miskit võrreldes sellega, mida need mehed suudavad.

Näitena võib tuua neid vene poisse. Sissejuhatus on veidi pikk ja igav, kuid edasi on tõeline show. Mõned trikid on küll eluohtlikud. Ja huvitav kui palju traumasid nad saavad?Rahvatahe

Kaks filmidega seotud petitsiooni:
- esiteks paluvad kodanikud George Lucas'elt, et Star Wars'i 7., 8. ja 9. osa ka ilmavalgust näeksid;
- teiseks soovib rahvas näha poelettidel Marty McFly ulmetosse - mäletate neid Nike'i iludusi filmist "Back to the Future II"? Kuigi filmis leidsid sündmused aset 2015. aastal...ehk Nike tõepoolest hakkab 9 aasta pärast neid tootma? Rahvaootusi ei tohi petta!

neljapäev, Jaanuar 05, 2006

Julge LõunaLeht

Sirvisin täna LõunaLehte ja pilku tabas artikkel, mille autoriks polnud keegi muu, kui Erkki Jõgi :) Kes Võrus elanud/elab ja vendasid Jõgisid tunneb, see võib aimata, mis lugu see on :) väga armas lugu sellest, kuidas Erkki endale koera võtab, kuid ei puudu loomulikult seal ka viin, võluseened ja sagu.

Igatahes respect nii Erkkile kui ka LõunaLehele!

msn.ee

Minut.ee kirjutab, et Eesti hostingu- ja mailiteenuse turule on tulnud uus tegija: msn.ee. Tegelikult küll vaid osaliselt uus, kuna projekti üks eestvedajatest on Eesti suurim hostingupakkuja Zone Media OÜ.

Mida siis pakutakse?
1GB kettaruumi veebilehe jaoks;
aadress nimi.msn.ee kujul;
PHP tugi;
50MB e-mailide alla (seda tundub küll vähe!);
igakuine andmeedastusmaht 25GB.

Seda kõike siis 109 krooni eest aastas.
Üldiselt tundub hea teenus olevat. Arvestades seda, et mängus on ka Zone, siis võib loota, et teenuse kvaliteet ei lange peale kasutajate arvu kasvu. Samuti võib uskuda, et hind ei tõuse lähimal ajal, nagu msn.ee oma veebilehel lubab.

Veidi imeliku tunde tekitab vaid see "msn.ee"... huvitav, kuidas msn.com sellesse suhtub?

kolmapäev, Jaanuar 04, 2006

Massimeedia lähitulevik

Los Angeles Times analüüsib olukorda (USA) meediaturul. Minule pakkus kõige rohkem huvi lõik Google'ist: oma OS ja Google'i arvutid jaemüügis 2006. aastal. Pole kaua jäänud oodata, et teada saada, kas LAT'il on ka õigus.

Blondinali

Internet ruulib! :)
Nii head blondinalja pole ammu olnud.

teisipäev, Jaanuar 03, 2006

Head uut aastat!

Head uut aastat kõikidele mu blogi lugejatele!

Ja midagi mõnusat ka: panoraamfotod uue aasta vastuvõtmisest maailma suuremates linnades.