Send As SMS

teisipäev, Veebruar 28, 2006

Maailma parim Sherlock Holmes

Kes on näinud venelaste kinoversiooni Sherlock Holmes'i seiklustest, see teab, et tegemist on Arthur Conan Doyle'i teose parima ekraniseeringuga. Olen näinud Inglismaa, USA ja vist Prantsuse versioone, kuid Vasili Livanov Sherlock Holmes'i rollis on lihtsalt super. Sama arvas ka Suurbritannia kuninganna Elisabeth II, kes andis Livanovile Briti Impeeriumi ordeni, kui näitlejale, kes on kõige paremini läbi aegade mänginud Holmes'i osa.

Muide vanameister näeb praegu välja selline.


Ja Sherlockina selline. Braavo!


Livanovi sõber ja partner filmis, doktor Watsoni't mänginud Vitali Solomin on kahjuks praeguseks surnud.

Ahh, keelustame selle suitsetamise üldse ära

Nunii, Maooride Partei soovib suitsemaise täielikult keelustada Uus-Meremaal. Arvestades, et antud partei pole eriti populaarne, ei lähe see loomulikult läbi, kuid algus on tehtud. Ehk nagu ütles Ostap Bender: "Лёд тронулся, господа присяжные!"

Muide huvitav fakt: 25% uus-meremaalasi ja 50% maooridest suitsetab.

Fragmendid

Olivia kutsus EKA Aastapäva ballile. Lahe oli. Palju huvitavaid inimesi, kes võtsid osa maskiballist ja hea muusika (DJ Inimpeldik).

Viis tundi und ja järgmine hommik, nagu korralikud kodanikud ikka, läksime paraadile :)

Palju rahvast oli, paar fotot ka tõestuseks.
Paraadilt tulles avastasime Müürivahe tänaval väga ilusa ukse.
Õhtul nägime Tatari tänaval aga Tallinna ilusamat maja...Tatari 25 vist. Minge vaatama :) väga ilus.

Ahjaa, samal õhtul käisime ka teatris. "Другой театр"-i "Tütarlaps, kes abiellus kalkuniga" ehk "Девушка, которая вышла замуж за индюка". Kõige rohkem avaldas muljet lavakujundus, mis oli muide Olivia tehtud. Aga üsna hea tükk oli.

Ja hommikul bussile kiirustades andsid meile väikesed tüdrukud ühe väga koleda logoga flaieri.

Need täpid/jooned peaksid olema KM? Või CV? Või whaddafakk?


Ja laupäeval käisime Tõrvas sünnipäeval. Ma olin esimest korda selles linnas.

esmaspäev, Veebruar 27, 2006

Nakkav naer

Seda on võimatu kirjeldada, peab lihtsalt vaatama :) Kõllid tööle!

Võimatu akrobaatika

Jaapanlaste akrobaatika - "Les Kiriki". Kuigi on arusaadav, kuidas need trikid on tehtud, on teostus siiski lahe.

Hiinlased on väga nutikad tegelased

Kunagi paar aastat tagasi avastasin enda jaoks uue viisi t-särkide voltimiseks. Hiinlaste värk, aga töötab korralikult :)

Nüüd siis juba koorega keedetud kartulite koorimisest: hiinlased oskavad ka seda teha ülikiirelt ja mugavalt. Peaks järele proovima.

esmaspäev, Veebruar 20, 2006

Iga päev uus apteek

Halva kujunduse näide.

reede, Veebruar 17, 2006

3D-reklaam

Herald Tribune kirjutab uuest reklaamitehnoloogiast. Kuna TiVo ja interneti teel levivad filmid/sarjad teevad reklaamiandjatele liiga, siis on vaja välja mõelda uusi nippe, kuidas asju reklaamida. Toodete paigutamine filmide sisse pole enam ammu midagi uudset, küll on aga uudne see, kuidas seda reklaami sinna paigutatakse. Mõnedes USA-s jooksvates sarjades on näidatud tooteid, mis on sinna asetatud digitaalselt. Ehk siis selle asemel, et sarjatootja peaks muretsema selle eest, et võtteplatsil oleks Coca-Cola pudel ja et see oleks veel õiges kohas, saavad nüüd telekanalid paigutada selle pudeli sinna ise 3D-tehnoloogia abil.

Ulmeauto geoloogidele

Väljaspoolt on projekteeritav Nissan Terranaut nagu maastur ikka.


Aga seestpolt on see teadlastele, arheoloogidele, geoloogidele ja lihtsalt seikslushimulistele inimestele mõeldud auto midagi väga omapärast.


Aja McDonald's pankrotti

Päris lahe online-mäng: peab ära majandama McDonald's söögikoha. Mul ei õnnestunud vastu pidada üle 5 minuti, ikka läks raibe pankrotti.

Tähismaa rokib

Kurat, peale "Happy Hour"-it meeldib see mees mulle veel rohkem! Ausalt!
Ott oli ka hea (nagu alati).

neljapäev, Veebruar 16, 2006

Kiku rokib jälle! Veel 1 kuld!

Uskumatu! Väga ilus ja võimas sõit!

Kristina teeb sellega ka ajalugu: esimene Eesti naine ja talisportlane, kes on saanud 2 kulda ühtedelt olümpiamängudelt.

teisipäev, Veebruar 14, 2006

Kunsti fragmendid

ETV näitas eelmisel nädalal väga head tantsufilmi - "Elu hind" (The cost of living). See lühike film noorte inimeste töö ja suhete otsingutest oli väga värskendav, siiras ja tragikoomiline. Väga hea film!Lõpuks jõudis minu arvuti DVD lugejasse ka eelmise aasta Venemaa suurim kinohitt "Ночной дозор". Tahtsin seda filmi juba ammu näha ja Olivia ka soovitas. Aga ohh seda pettumist! :( Film oli halb nii mitmel põhjusel:
- näitlejate oskusi ei suudetud üldse ära kasutada;
- rõve toodete reklaam filmis. Reklaam on loomulikult ammu juba kolinud filmindusse, kuid venelased ei oska seda veel kasutada. Nokia, Nescafe ja mobiilsideoperaatori MTC reklaamid olid nii kohmakalt ja märgatavalt sulandatud filmi, et kohe piinlik hakkas. Muide kriitikud kirjutavad, et filmijärg "Дневной дозор" on juba palju parem selles mõttes - reklaam näeb seekord välja tunduvalt loomulikumalt;
- efektid vaid efektide pärast. Kohati üldse ilma, et oleks neid vaja kasutada antud momendil. Suurem osa efekte oli ka lisaks veel ahvitud teistest filmidest. Ainuke lahe moment oli see, kui raamatuleheküljel jooksis animatsioon;
- hüplik esitamisviis. Mingi kuradi tõmblemine käis pidevalt;
- lihtsalt halb story. Nu mingi täielik häuss. Sega Blade'ist ja Ghost Busters'itest ja mingit mõtet nagu polnudki.

Ühesõnaga venelased oskavad juba teha eriefekte ja suudavad tuua kinodesse sellist filmi, mis toodab kasumit tootjatele ja konkureerib Hollywoodiga, kuid üldiselt on film ikkagi halb.

Muusikalisi elamusi sain Tartu Kunstikooli vilistlaste peolt Sadamateatris eelmisel nädalavahetusel. Ise ma küll vilistlane pole, kuid kuna aitasin peoruume dekoreerida ja ka peol olin mitmel rindel abiks, siis nii ma sinna sattusingi. Aga jah, muusika oli tõesti hea. Rahulikuma muusikaga tegi sissejuhatuse p0rt, kellele järgnes DJ Kashel: mõnusad reggae rütmid panid kohe mu jalad liikuma :)

Live-esinejana tegi õhtu väga mõnusaks selline bänd nagu "Trains". Mulle täiesti tundmatu kollektiiv Tallinnast tegi sellist mõnusat jazzilikku funki. Nende versioon "Ну погоди!" teemamuusikast oli nii hea ja ootamatu, et kuku või persili. Õhtu lõpetas väga muhedate retrorütmidega DJ Cordis. Jällegi suurepärane muusikavalik!

Kultuurielamustest veel: pühapäeval sai nähtud Viljandi Kultuuriakadeemia häppeningi "Tuuletõmme". Vot sellest asjast ma aru ei saanud :( Ei meeldinud. Ma polnud ainukene.

Inno avameelsus

Inno Tähismaa artikkel Postimehe arvamusküljel on tekitanud päris korraliku vastukaja kommenteerijate seas. Enamasti Innot pekstakse. Jalgadega ja näkku. Aga mina siinkohal poleks küll nii kriitiline.

Loomulikult lõhnab artikkel endisele abikaasale "ärapanemise" järele. Ja võib nõustuda ka nende inimestega, kes arvavad, et selline avameelsus ei mõju ehk kõige paremini Tähismaade lastele.

Kuid samas kogu see varjamine, vassimine ja susserdamine hakkab juba üle viskama. Meie seast pole ju keegi elu sees kasutanud prostituute, masturbeerinud, ületanud kiirust, sõitnud purjuspäi (jah, ainult klaasike veini, mis vahet seal on), laadinud Kazaaga mp3-sid, proovinud kanepit või suitsetanud ühes ruumis inimestega, kes pole suitsetajad. Eks ole. Seega 10 points to Inno avameelsuse eest!

Silmakirjalikkus on üldse väga laialt levinud nähtus meie ühiskonnas. Nii näiteks on väga palju inimesi, kes justkui on prostitutsiooni vastu, kuid igapäevaselt teevad sama asja, ainult et teisel kujul. Noored armukesed ja uued abikaasad Kroonika külgedel on igati tore nähtus ja keegi ei nimeta uute ehete, auto, kasuka ja korteri ostmist noorele armukesele prostitutsiooniks. Kuid mis see muud on? Armastus, my ass.

Teiseks loll on see inimene, kes ei märganud artiklis paraja portsu huumorit ja irooniat.

No ja kolmandaks prostitutsiooni teemal rääkides, kuulun ma nende inimeste hulka, kes pooldavad selle legaliseerimist. Jah, teema on äärmiselt keeruline ja mitmetahuline, kuid minu meelest peaks kõik, mis on seotud inimese oma kehaga, olema lubatud (näiteks ka abordid ja eutanaasia). Miks kurat arvab mõni inimene, et tema teab paremini, mis on mulle hea ja mis mitte?

Ei tasu unustada ka, et ennast annab müüa väga erinevatel viisidel ja prostitutsioon ei pruugi olla kaugeltki kõige hullem nendest. Suur osa meist on müünud ennast elu lõpuni mõnele Eestis tegutsevale pangale. Ja mõni müüb 1/3-1/2 oma elust mingi kahe-kolme tuhande krooni eest kuus poeleti taga või lund koristades, kui väljas on 30 kraadi külma. Eesti riik võiks juba siis ära keelata ka sellise enesealandamise.

Narkomaania, alaealiste prostitutsiooni ja inimkaubanduse probleemid on mulle arusaadavad, kuid läänelikult ravitakse probleemi tagajärgi, mitte selle tekkepõhjusid. Need on ju sotsiaalsed põhjused, miks inimesed peavad oma keha müüma.

And the last, but not the least: nagu Innogi, olen terve ja noor inimene, kes armastab seksi. Vähemalt korra päevas. Siin majas pole frigiidseid inimesi.

Vinüüli laseriga kündes

ELP Laser Turntable on riist, mis mängib laseri abil tavalisi vinüülplaate. Seade on olemas tegelt juba 90-ndate algusest. Ei kratsi plaate ega midagi. Maksab ainult palju: 200 000 - 250 000 eeku.

Karmo Ruusmaa

Lahe, et leidub ka Eestimaa pinnal andekaid illustraatoreid. Näiteks 26-aastane Karmo Ruusmaa. Väga head karikatuurid ja ka muud tööd on tasemel. (via pixel)

Uus ajastu on käes

Reuters kirjutab, et Western Union ei osuta enam telegrammisaatmise teenust. See on reaalne näide sellest, kuidas uued tehnoloogiad suretavad välja neid teenuseid, mis alles veel mõned aastad tagasi kuulusid kindlalt meie ellu. Telegrammiteenuse tippaeg oli 1929. aastal, kui Western Union vahendas 200 miljonit telegrammi. Eelmine aasta oli see arv vaid 20 000.

Mina saatsin viimase telegrammi kuskil 90-ndate alguses.

Chaplini toetuseks

See, et Pärnu Linnavalitsus kavatseb Pärnu Uue Kunsti Muuseumi maja maha müüa ja selle raha eest teid parandada, on pehmelt öeldes idiootsus. Oma toetust muuseumile saab avaldada siin.

Siin saab Viisitamme käest küsida, et mis tal ometi viga on.

Kuulsin pealt

Tallinnas, tänaval.

- Rohkem tolerantsust!
- Tõesti!? (ääääärmiselt irooniliselt)

esmaspäev, Veebruar 13, 2006

Night of fire

Komistasin selle muusikavideo otsa. Koostisained: üks maadleja kuldses Batmani kostüümis, 4 imeilusat ja nunnut Jaapani tüdrukut, imelik tants (meenutab Playstationi tantusmängude samme), eurotrash beat, kummitav jaapanikeelne vokaal. Valmistamine: segage koostisained korralikult ja valage üle jaapani kastmega. Tulemus: super!

pühapäev, Veebruar 12, 2006

Kristina! Kuld! Yess!

Olümpiamängud on eestlaste jaoks alanud!

reede, Veebruar 10, 2006

Suits ei kahjusta kunsti!

50-aastane saksa fotograaf Thomas Herbrich on spetsialiseerunud kunstifotodele. Tema veebil leiab palju huvitavaid töid, kuid kõige lahedam nendest on sari "Smoke".

Kindlasti on asja kõvasti töödeldud Photoshopis, kuid tulemus on siiski väga hea.


Aja märkimisvahendid

Kalender on populaarne jõulukingitus. Meil on korteris 6 kalendrit (oh seda keeramisrõõmu iga kuu alguses!). Yep, kõik kuus on jõulukingitused sugulastelt/sõpradelt :)

Lahedaim nendest (üldse kõige lahedam kalender, mis mulle kunagi kingitud on, that's a fact) on Olivia poolt kingitud, kuna see on käsitöö, tehtud vaid ühes eksemplaaris, mõeldud vaid minule ja iga kuu tuletab mulle meelde, et ma olen maailma õnnelikuim mees.

Aga kui see kalender välja jätta, siis üks vingemaid kalendreid, mida olen viimasel ajal näinud on Lyndon Wade'i sari "A Year in Room 107". Seda saab näha Marge Casey agentuuri veebilehelt. Aga kuna see on tehtud flashis (probleem linkimisega on Flashi üks suuremaid puudusi), siis toimige nii: valige vasakus menüüs Lyndon Wade (viimane) ja siis valige "A Year in Room 107". Voila, teie ees on supersari 12 pildist.

Mõned näited ka


Muide Marge Casey veebilehel jätkub vaatamist tunnikeseks kindlasti.

neljapäev, Veebruar 09, 2006

IQ test

Omapärane IQ test. Äraarvamist raskendab asjaolu, et test on inglise keeles. Näiteks "9 P in S A" võiks olla 9 planeeti meie päikesesüsteemis, kuid "A" ei klapi kuidagi "system"-iga. Samas võib see olla ka vale vastus.

7 vastust sain paari minutiga kokku :) Kui istuks veidi kauem, siis paar tükki vist saaks veel kokku.

Kommid mikrolaineahju!

Mis saab, kui panna vahukomm mikrolaineahju? Siit saab teada nii kommide kui ka seebi, munade, elektripirnide, CD-de ja veel paljude muude asjade kohta. Olemas ka videod ja seletused.

Nii käitub näiteks muna.

kolmapäev, Veebruar 08, 2006

Lihapildid

Victoria Reynolds maalib omapärased maale lihast.

teisipäev, Veebruar 07, 2006

Superreklaam Super Bowlilt

Super Bowl'i ajal näidatavad reklaamid on juba omaette sündmus. Seekord siis kõik selle aasta reklaamid saadaval Google Videos (via Teller).

Supervideo 3

Kaks väga lahedat muusikavideot: UVPH - I am a robot (15,4MB .mov inside) ja Hifano - Wamono (35MB .mov inside). See teine on eriti hea!

Eesti Ajaveeb 2006

Eesti ajaveebide konkurss leiab aset siin. Kellele mu blogi meeldib, see saab hääletada siin :)

pühapäev, Veebruar 05, 2006

Tulevikukütus Kuu pealt

Raketi ja kosmose korporatsiooni "Energia" juht Nikolai Sevastjanov väidab jaanuaris antud intervjuus, et Venemaa alustab heelium-3 kaevandamisega Kuu peal juba 2020. aastal.

Heelium-3 võib edukalt kasutada kütusena. Ainuke häda on, et seda praktiliselt pole Maa peal olemas. Kuu peal on seda nii palju, et Maa suudaks kustutada oma energianälga tuhandeks aastaks. Ühe lastiga (25 tonni) saab näiteks Ühendriikide-suurune riik ära elada terve aasta.

Aga kuidagi väga vara siiski see 2020. aasta? Kõlab rohkem unistuse moodi.

Vaade meie aknast

Eelmisel nädal selline


Ja eile öösel selline

Eurovision

Võitja-lugu on halb. Seekord oleks võinud mu meelest rahvalemmik saada võitjaks. Inese lugu oli ka päris OK.

Imestama pani see, et peaaegu pooled esitajad polnud Eestist.

Ja konkursiväline Toe Tagi ja Anne Veski "Noad ja Kahvlid" oli päris hea :)

laupäev, Veebruar 04, 2006

Veel kunsti

Kanada joonistusmeistrid. Samal ajal, kui ma sirvisin kunstnike galeriisid, pidas Olivia mulle loengut teemal "Hea kunst, halb kunst" :)

Julged lahendused Hiina arhitektuuris

Hiina areneb hoogsalt. Areneb ka selle riigi arhitektuur. Kasvava jõukuse pinnal tekkinud kinnisvarabuum ja 2008. aasta olümpiamängud on andnud võimaluse sündida väha huvitavatel ja julgetel ehitistel. Arhitektid on muide enamasti väljaspoolt Hiinat, suures osas Euroopast.

Mõned näited ka.

Hiina riigitelevisiooni peakorter. Hoone moodustab omalaadse Moebiuse lehe.


Hiina Rahvusteater


Olümpiastaadion

Kui mõne sait ajab oksele...

...siis tulebki selle peale oksendada. Võib ka kuseda, valada kohvi peale, visata seda tomatitega, täis sodida või lasta koeral selle peale sittuda.

Parema seksi nimel

Bodybouncer on huvitav lahendus seksielu parandamiseks. Maksab veidi krõbedat hinda (2600 eeku), muidu isegi ostaks.

Tartusse see kunst!

Dylan Sisson maalib selliseid huvitavaid elukaid.Aga viimase nädala jooksul on kolmel näitusel ka käidud. Kõik olid omamoodi lahedad.

Nädalakese kestab veel Tartu Kunstimajas Tartu Kõrgema Kunstikooli vilistlaste näitus "Kõik koos". Kindlasti tasub külastada ka näitust Tartu vanas kaubamajs.

Paar päeva on veel avatud Mara Koppeli näitus Vaal galeriis.

Mise à nu

Tänapäeva kunst prantslaselt Reynald Drouhin'ilt.

Supervideo 2

Kaks väga head videot: üks ja kaks.

reede, Veebruar 03, 2006

Toetan Taanit

Kogu see jama, mis toimub Taaniga seoses karikatuuri-skandaaliga, on lihtsalt naeruväärne. Moslemid võiksid võtta mõistuse pähe ja käituda arenenud inimeste moodi.

Anyway, minu blogis on banner, millega toetan Taanit.

Pleix

Kirjutasin mõned päevad tagasi väga lahedast videost. Tuleb välja, et selle on valmistanud keegi Pleix ja tal on veel terve hunnik häid töid. Nii mõnigi nendest on mõnusalt sotsiaalkriitiline.

Petiste lühisõnum

Postimees kirjutab täna petiste poolt saadetud SMS-idest. Minagi sain täna sellise lühisõnumi. Õnneks jätkus mõistust seda ignoreerida.

Imestama paneb küll EMT avalike suhete juhi Kaja Pino kommentaar: "Eile hilisõhtul sai meil mõõt täis ja sulgesime jaamas ühenduse selle operaatoriga." Ma olen EMT klient ja sain sellise sõnumi veel täna.