Send As SMS

neljapäev, Aprill 20, 2006

13 minutit puhast meelelahutust

Vaadake ise ja imestage. Inimese fantaasial pole piire.

Kes on Sam'i järglane?

Maailma koledaimaks koeraks tituleeritud Sam lahkus meie seast mõned kuud tagasi. Nüüd otsitakse talle järglast.

Pargi otse korteri tuppa!

Filmis Minority Report sai ulmeautoga sõita mööda maja välisseina otse oma korteri ukse (akna?) ette. Aga ei pruugigi nii ulme olla, kuna Saksamaal ehitatakse praegu 11 maja, kus saab auto parkida otse oma korteri ette. Auto toimetamine kõrgustesse pole küll nii ulmeline kui filmis - selleks on tavaline tööstuslift.

CarLift lahendab mitmeid probleeme. Näiteks ei pea otsima parkimiskohta, ning autot on tunduvalt keerulisem varastada.Lahendus on patenteeritud 93 riigis, seega on oodata taolisi maju üle kogu maailma.

Posti mõistatus

Järjekordselt avastasin täna, et mulle tuleb post kaks korda päevas. Hommikul oli postkastis värske Eesti Ekspress ja peale lõunat olid seal ka Digi, LõunaLeht ja rämpspost. Mõistatus - miks posti kaks korda päevas tuuakse - vaevas mind juba mitu kuud. Lahendusena nägin kahte varianti:
a) mõned lehed laekuvad postkontorisse hiljem ja sellepärast toob postiljon nad hiljem kohale
b) keegi naabritest võtab hommikul osa mu postist ära, loeb läbi ja viisaka inimesena paneb hiljem tagasi.

Viimase variandi vastu rääkis see, et Digi oli jätkuvalt kiletatud :) Aga väike kõne Eesti Posti klienditoe telefonile ja mõistatus leidis lahenduse: erinevat posti kannavad erinevad firmad. EE-d toob varahommikul Express Post.

Kes on minu blogi püsilugeja?

Kodanik Stiivu küsis minult täna, et kuna uusi sissekandeid blogisse tuleb. Et tema püsilugeja ja puha :)

Aga kes sa oled, minu blogi püsilugeja? Peaaegu aastakene olen selle ajaveebiga tegelenud ja tunnen nüüd huvi, kas mind keegi loeb ka (statistika järgi lausa 200 matsi päevas). Nii et kallis püsilugeja, anna endast märku selle posti kommentaarides. Tänan tähelepanu eest!

reede, Aprill 14, 2006

Rootsi kunn kuul

Kirjutasin veebruaris, kuidas venelased tahavad 15 aastaga jõuda Kuule, et alustada heelium-3 kaevandamisega. Tundus kuidagi utoopiline.

Nüüd siis rootslased teatasid, et nad rajavad baasi Kuule juba 5 aasta pärast. Põhjuseks jällegi heelium-3.

Kiiksuga mööbel

Lisaks toredatele lindudele tehakse Kanadas ka väga lahedat mööblit. Laps, kellel on selline mööbel, ei saa ju kasvada halvaks inimeseks või mis?

Lahedaim asi, mida olen viimasel ajal netis näinud

Tehnoloogia on viinud meid lahku loodusest. Kuid mõnikord võib olla ka vastupidi: tehnoloogia viib meid kokku loodusega. Eagle Eye on huvitavaim netiprojekt, mida olen üle pika aja näinud: kotkapesasse on paigutatud veebikaamera, mis toob meieni pildi ja heli reaalajas.

Pesa asub 30 meetri kõrgusel puu otsas, Hornby saarel, Kanadas. Kotkaste paar haub kahte muna ja pojad peaksid kooruma aprilli lõpus. Kaameral pole liikuvaid ega vilkuvaid osi, seega ei häiri ta kotkaid mingilgi moel.

Praegu näeb siis umbes sellist pilti:
Me hommikul jälgisime põnevusega, kuidas teine kotkas tõi paarilisele süüa ja kuidas hauduv lind võttis haudumispoosi sisse. Kotkad on muide paaris elu lõpuni.

Reeglina on pilt korralik, kuid vahepeal sakib. Pole ka imestada, kui nädalas jälgib kotkaste elu mitu miljonit inimest.

Aga eriti lahedaks läheb paari nädala pärast. Siis võib sellist pilti näha:

neljapäev, Aprill 13, 2006

Kirjutame ajalugu ümber

National Geographic kirjutab, et Juudas ei reetnudki Kristust. Jeesus ise palus tal seda teha. Vot siis.

Triipkoodi kunst

Kõigest saab teha kunsti. Isegi nii tavalisest ja igavast asjast nagu triipkood.

Japsid panevad täiega:

Mozaik

Lahe online-mäng Mosaik. Selline omamoodi kahemõõtmeline Rubiku kuubik.

Kultuurifragmendid

1. Käisime üle pika aja kinos. Olivia väga kiitis ja tahtis teist korda vaadta "Walk the line"-i. Film tuntud lauljast Johnny Cash'ist. Mina nii vaimustunud polnud, kui Olivia, kuid film oli OK. Ma ei tea, mulle eriti ei istu Joaquin Phoenix, kuid peab tunnistama, ta mängis hästi. Vaatasime hiljem netist Johnny Cashi videosid 60-ndatest, Phoenix oli väga sarnane Cashiga. Lahe oli ka see, et kõik filmis esitatud laulud laulis ta ise sisse ja isegi õppis spetsiaalselt filmi jaoks kitarrimängimise selgeks.

Ok, film filmiks, kuid me tegime ühe strateegilise vea. Rahakokkuhoiu mõttes läksime 16.30 seansile. See on poole odavam, kui õhtusel ajal. Raha säästsime, aga närve mitte :( Ma ei tea, mis kuradi pärast need alaealised pärdikud ronivad kinosaali, kui nad ei viitsi filmi vaadata? Arvatavasti mängisid siin oma rolli ka filmile antud Oscarid. Anyway, faking tiinekad suutsid vastu pidada vaid esimesed 30 minutit, edaspidised pikad dialoogid kinolinal ja actioni ning jalaga-perse naljade puudumine tekitas nendel igavustunde. Enese lõbustamiseks võib näiteks 5 minutit mobiiliga rääkida, pudeleid kinopõrandal veeretada, itsitada kõva häälega, pidevalt joosta saalist välja/sisse, jne. Seekord ma suutsin ennast kuidagi maha rahustada, aga järgmine kord ma lihtsalt kõva häälega palun vittu minna või jääda vait, nii nagu mul ikka aeg-ajalt oli kombeks teha Võru kultuurimaja "Kannel" kinos.

Teinekord olen loomulikult targem ja ostan pileti õhtusele seansile, siis vist pole lapsi nii palju. Aga üldiselt krt, mis jama see on? Arutlesin seda ka teiste sõpradega. Et äkki on nii, et mida lõuna poole, seda halvem kinokultuur? Ma olen Plazas kaks korda käinud (päevasel ajal) ja mõlemal korral oli täiesti OK. Samas Võrus olid väga tihti saalis mingid imbekad (kusjuures, vanus kõvasti üle 18).2. Tänu Virgele saime piletid "Gruusia pulmale". Laulukoor ja tantsugrupp "Rustavi" Gruusiast kinkisid suurepäraseid elamusi. Kindlasti üks selle aasta tipphetki minu kultuuritarbimisel.

Kõik oli ideaalne: laul, tants, kostüümid, lavastus, see energia ja hing millega kogu asja tehti! Rahvas plaksutas vahetpidamata. Ausalt.3. Reedel jõudsime "Estonia" kontserdisaali nautima vene muusika imet Pelageat. Kontsert oli super, kuid minu meelest eeldaks Pelagea repertuaar mingit kohta, kus saab ka tantsida. Näiteks Viljandi Folgile sobiks ta hästi. Tugitoolides istudes sai küll kõvasti plaksutada ja viimase loo saatel isegi tantsida (mille peale Pelagea näitas meile pöialt!), kuid see polnud päris see.

Aga mnjah, selle noore vene naise hääles on midagi sellist, mis tõstab su ihukarvad püsti ja tekitab väga mõnuse tunde.4. Nuuh ja peale Pelageat reivima :) 5.elemendile Saku Suurhalli nimelt siis. See oli küll paras tsirkus. Jõudsime kohale umbes pool kaks öösel. Pool tundi jamasime garderoobis - tüübid ju teavad, et mingi 5000 noort tuleb kohale, miks kuradi pärast siis pole piisavalt garderoobikohti? Muide iga jope eest võeti 15 eeku. Arvestades isegi, et vaid kolmandik annab oma riided garderoobi, teeb see mingi 25 000 eeku käšši. Selle raha eest võiks juba muretseda piisavalt numbreid.

Ok, tantsupõrandale kell 02.00 ja 40 minti hiljem pandi tuled põlema, muusika kinni ja teatati, et on tehtud pommiähvardus. Anti käsk lahkuda hoonest. 15 minuti pärast olevat kõik korras ja siis saab pidu jätkuda. OK, minu mõistus ütleb, et juba ainult selle peale, et 5000 higist, t-särkide ja toppide väel, alko/narkouimas noort välja saaks, kulub vähemalt pool tundi. Ja seda siis, kui keegi jõuliselt korraldab seda evakueerimist. Aga ju siis korraldajad ei saanud sellest aru.

Anyway, garderoob oli kinni, ning mina koos sõrpradega ning veel mõnesaja inimesega läksime välja. Väljas oli rõvedalt külm ning kui 10 minutit midagi ei toimunud, liikusime tagasi halli. Keegi ei takistanud ka meid. Oleks ju loogiline, et inimesi ei lasta hoonesse, millele on tehtud pommiähvardus?

Mõned minutid hiljem anti korraldajate poolt jälle käsk lahkuda hoonest. Jällegi mõnisada inimest kuuletus, ülejäänud ei liikunud kuhugi. Lõppude lõpuks oli meil sellest külmetamisest kopp ees ja oli ju selge, et see üritus on läbi. Selleks ajaks avati ka garderoob, kust saime oma riided kätte ja 10 minutit hiljem lahkusime Saku Suurhallist.

Tänu mingile jobule rikuti ära pidu väga paljudele inimestele ja tekitati suurt kahju nii korraldajatele kui külastajatele.

Igatahes kõige suurem kivi lendab Eesti Politsei kapsaaeda, mida eesti rahvas nii väga usaldab. Kõik aeg räägitakse mingist pidevast valmisolekust terroriaktide vastu, aga 5000 inimese evakueerimise peale kulus üle 3 tunni? Kamoon, kui seal tõesti oleks mingi pomm, oleks praegu paar tuhat noorte laipa. Korraldajad, Falck ja politsei oleks pidanud koos inimesed (kui vaja, siis ka jõuga) hoonest välja kupatama. Ja jutt selle kohta, et jõuga ei tohi kedagi evakueerida, on täielik jama.

Arusaamatu on ka, miks kohalik meedia pole sündmust kuidagi kajastanud. Tänu minu initsiatiivile EE siiski avaldas vastava uudise. Anyway, korraldajad lubasid enne üritust, et 07, mail on Saku Suurhallis plahvatuslik üritus ja nii ta ka läks :(

kolmapäev, Aprill 12, 2006

Ise küsin, ise vastan

Kas on võimalik, et tänapäeval pole mõnel Eesti noorel e-maili?
Tuleb välja, et on võimalik.