teisipäev, Mai 30, 2006

Välgumihkel

Mõned tunnid tagasi läls põlema Kasahstani pealinna Astana kõrgeim hoone - 32-korruseline pilvelõhkuja, mille hüüdnimi oli (milline iroonia!) "Välgumihkel". Hoones oli 4 ministeeriumi ning veel hulk organisatsioone ja firmasid.

Kuigi paari tunniga põles juba kogu hoone, pole õnneks keegi surma saanud, sest signalisatsioon hakkas kohe tööle peale tulekahju algust ja inimesed kiiresti lahkusid hoonest.

Fotosid saab näha siin.

pühapäev, Mai 28, 2006

SUCK UK

SUCK UK on Londonis asuv disainifirma. Firma loojad Sam ja Jude on aastaid kujundanud promo- ja tarbeesemeid teistele firmadele, nüüd on aga rohkem keskendutud oma enda brändi promomisele. Kõiki SUCK UK poolt kujundatud asju saab osta nende poest.

Hinnad on muidugi üle keskmise, kuid siiski on seal väga lahedaid asju. Näiteks kingituse pakkepaber, mille üks pool on triibuline ja teisel poolel on paljad naised või mehed. Väga andekas ju :)

Lahe on ka neoonvalgustusega peegel. Hirmutab vaid üle 20 000 kroonine hind :(

Tunduvalt odavam on veinisõpradele mõeldud võtmehoidja-veinipudeliavaja.

Jan Von Holleben

Jan Von Holleben veebilehelt leiate selle andeka fotograafi mitmeid lahedaid fotosid, kuid kõige šeffim on mu meelest sari "Dreams of flying".

Mõned näited:
Lõualaul

Varemgi sedasorti nalja näinud, aga siiski naljakas.

P.S. Minu meelest on kõikvõimalike netis pakutavate videote hulk plahvatuslikult kasvanud seoses Google Video, YouTube ja muude taoliste videoteenuste laialdase levikuga viimasel ajal.

Chinlone

Footbag meeldib? Ehk ka Copeira? Ühendage need kaks ja te saate 1500 aastat vana mängu Chinlone. Täitsa uskumatuid liigutusi teevad need tegelased. Vaadake ise.

Universal connections

USB on kõikjal! Sakslaste projekt "Universal connections" annab sellele uue tähenduse. USB on tõesti KÕIKJAL!

Näiteks USB tissivest. Selle saaks eriti osavalt lahti iga arvutinohkar.


Väga šeffid on ka lips ja vöö!


Legalise dope!

Eesti meedias see vist läbi ei jooksnud - Mehhiko parlament kaalus vahepeal seaduse kehtestamist, mis lubas narkotikuumide omamist isiklikuks tarbeks. Päris korralikud kogused kanepit, kokaiini ja isegi heroiini. Aga ei läinud läbi see asi nendel - venekeelne BBC kirjutab, et seadus võeti tagasi.

laupäev, Mai 27, 2006

Varsti istub juhiistmel robot

BMW auto oskab juba täna ise parkida. Jah, isegi rooli ei pea keerama - auto ise teeb seda.

Nobumasa Takahashi

Noor Jaapani kunstnik Takahashi kulutas oma viimasele projektile "Japanese Graffiti" kuu aega. Kuidas kogu protsess toimus, saab näha/lugeda siit.

Võileiva kunst

Valik toredaid võileibu. Sobiks lastele sünnipäevasöögiks näiteks?Igavene foto

Klikid fotole, näed pikslisuuruseid fotosid, millest see koosneb, klikkides nendele omakorda fotosid, milles need koosnevad, jne, jne.

Päris mitmeks minutiks pakub meelelahutust.

Ülihomme / mai

Superkaal
Grammide näitamine pole enam kaalu puhul aktuaalne. Tänapäeva toidukaal peab näitama kalorite, proteiinide, süsivesikute, suhkru, rasva, kiudude, naatriumi ja kolesterooli kogust.

Seda kõike oskab teha Nutri-Weight kaal firmalt Salter. Kaalu mälus on toiteväärtused 1440 toidu ja joogi kohta. Kaal on kompaktne, töötab vaid 1 patareiga ning maksab 1250 krooni.Vöökotti on edasi arendatud
Rahakoti tassimine võib olla mõnikord nuhtluseks. Lähed õhtul välja ja kuhu sa topid selle hiiglasliku monstrumi, milles on pangakaardid, juhiluba, partnerkaardid, raamatukogukaart, sularaha, mündid, mõned tšekid ja muu pahn?

Rootsi firma G.$.G Design pakub 560 krooni eest vööd, mille pandlasse mahub 2-3 panga- või krediitkaarti. Usutavasti mahub sinna ka paar paberraha kupüüri. Igatahes moodne ja praktiline kingitus mehele.Lapsed reisile kaasa
Reisile minnes soovivad paljud vanemad võtta kaasa ka oma lapsi. Ja miks mitte? Paraku on reisimine väikese lapsega kohati üsna keeruline.

Ride-on Carry-on kokkupandav lasteiste on hõlpsasti kinnitatav reisikohvri külge. 400 krooni maksva istme abil saab kiiremini liikuda lennujaamas või linnaruumis. Samuti saab laps puhata olukorras, kus lähedal pole ühtegi istet. Muret teeb vaid asjaolu, et reisikohvrid kipuvad liikumisel tihtipeale ümber minema.Täispuhutav mälu
USB mälupulk on saanud populaarseimaks kaasaskantavaks mälukandjaks. Ta on kompaktne, töökindel ja mahutab suhteliselt palju andmeid.

Erinevalt CD-toorikutest võib mälupulk olla ka moe- või trendiasi, mis täiendab aksessuaarina teie stiili.

Igal kuul tuuakse turule hulgaliselt uusi disainitud mälupulki. Kuid minu tähelepanu köitis vene disaineri Dima Komissarovi poolt välja töötatud Flashbag. Mikropumba abil muudab pulk oma suurust vastavalt sellele, kui palju andmeid on sellele salvestatud. Kahjuks on momendil tegemist vaid ideega.Meeste mängud
Ülihommes olen juba kirjutanud sotsiaalsest reklaamist WC-ruumide seintel. Nüüd siis on jõudnud reklaam ka pissuaaridesse.

Rahvusvaheline sporditeemaline televõrk ESPN reklaamib ennast Brasiilia avalikes tualettruumides loosungi „Jalgpall on hea kõikjal, kuid tunduvalt parem ESPN kanalitel” abil. Reklaamitahvel asub seinal. Pissuaari on aga paigaldatud lihtne kummist võrk, mis meenutab jalgpalli väljakut koos värava ja palliga. Gooool!

Ülihomme / aprill

Paber, mis ei karda vihma
Tindiprinteriga tehtud trükiste puhul on selline jama, et nad ei kannata üldse vett. Kui väiksemgi piisk satub paberile, on trükitud tekst või pilt kohe rikutud. Laserprinteri trükk talub vett tunduvalt paremini, kuid paber ise ei pea vastu. See läheb kortsu, muudab värvi või laguneb ära.

Briti firma Memory Map pakub nüüd paberit, mis talub märga, ning on kortsu- ja rebimiskindel. Toughprint-nimeline paber on saadaval nii tindi- kui ka laserprinteritele. Tundub, et see on ideaalne lahendus näiteks maanteetöötajatele või ehitusprojekteerijatele. 25 lehte sisaldav pakk maksab umbes 370 krooni. Sugugi mitte kallim, kui kiletamine.

Nalja peab saama
Teiste üle nalja visata on mõnus ka peale 1. aprilli. Uus viis inimeste lollitamiseks avalikus kohas on võltsraamatukaaned. Kanadalase Michelle Waters’i poolt on kujundatud näiteks järgmised kaaned: „Silmalaseroperatsiooni õpetus kodustes tingmustes”, „Kuidas tappa täiesti võõras inimene ja pääseda karistusest” ning „Kuidas varastada sinu tööandja tagant nii, et keegi ei avasta seda”. Kaante hind on küll kallivõitu: 65 krooni.Minuteid lugedes
Ilus ja kasulik täiendus igale korralikule raamaturiiulile on Book Clocks. Teiste raamatute vahele hästi sulanduv raamat-kell maksab 350 krooni. Saadaval klassikalises mustas ja rõõmsamas värvilises variandis.Kuumad sussid
Kevad on jõudmas Eestisse ja ilm läheb iga päevaga soojemaks. Kuid talvekuudel oli paljudel meist tihtipeale vaid üks mõte: kuidas kiiresti oma jalgu soojendada. Kui hea oleks omada susse, mis on pidevalt soojad.

Nüüd on sellised sussid olemas. Slippies sussid peab paariks minutiks mikrolaineahju panema ja seejärel hoiavad need sooja kaks-kolm tundi. Lisaks eritavad need taimede lõhnu, mis vähendab stressi. Suvel saab imesussid sügavkülma panna ning siis suudavad nad teid jahutada ja jalgade paistetust vähendada.

Toote ainukene miinus - arvatavasti ei soovi enamus inimestest soojendada oma susse samas ahjus, kus sööki soojendatakse. Sussid maksavad 350 krooni.Mis värvi on külmkapp?
Igaüks meist teab, et külmkapp on valget värvi. See on alati nii olnud. Õnneks leidub viimastel aastatel elektroonikakauplustes ka teisi värvilahendusi: külmkapp ja pesumasin ei pea olema valged, televiisor must ja monitor hall.

Siiski on ebatraditsioonalse värvusega elektroonika reeglina kallim ning disainitud elektroonika on kordades kallim. Külmkapp, mis näeks omapärane välja ja oleks samas soodne, on võimalik saavutada Eesti firma Kodudesign poolt valmistatavate suurte kleebiste abil.

Kergesti paigaldatava 200 x 67 cm suurusega kleebise hind on 699 krooni ning seda võib peale külmkapi kleepida ka muudele pindadele – kasvõi seina dekoreerides. Firma valikus leidub üle 30 erineva kujundusvariandi ja saab tellida pildi ka vastavalt oma soovile. Kodudesign’i väitel on tegemist unikaalse tootega kogu maailmas.Juuksed akna ette
Hollandi disainer Nicolette Brunklaus pakub kardinaid, millel on kujutatud heledad juuksed. Blondide kiharate muster on kantud siidile. Kaheosaline kardinatekomplekt maksab üle 16 000 krooni.Õige plaat on vinüülplaat
CD-toorikuid valmistav Verbatim pakub muusikasõpradele suurepärast uut toodet: CD-R plaadid, mis näevad välja kui vinüülplaadid. Tegemist siis loomulikult vaid imitatsiooniga (vinüüli meenutav kate on 1 poolel), kuid äärmiselt hästi tehtud ja tõepärase imitatsiooniga. Ühe plaadi hind Eesti arvutipoodides on 10-13 krooni vahel. Veidi kallim kui tavaline toorik, kuid ilu maksab.Veel kirjutasin aprilli "Ülihommes", et peagi avatakse Eesti Posti uus teenus nimega "Minu Mark", mis võimaldab luua oma pildiga postmarke. Nüüdseks on siis see teenus juba saadaval.

Ülihomme / märts

Kiirem surfamine
Mõningate andmete otsimine otsingumootori abil võib kujuneda aeganõudvaks tegevuseks. Kuvatud tulemustele klikates tuleb ära oodata kuni leht avaneb ja kui see ei sobi, liikuda „Tagasi” nupuga jälle otsingumootori lehele. Ja mõnikord nii kümneid kordi järjest.

Väike programm Browster kiirendab seda protsessi tunduvalt. Ta laeb otsingutulemuste veebilehed eelnevalt ära ja kuvab iga tulemuse ette ikooni. Liigutades kursorit üle selle ikooni, tuleb lehe sisu täissuuruses nähtavale. Piisab vaid kursori liigutamisest eelvaate pinnalt ära ja see kaob kohe.

Peale otsingumootorite töötab Browster ka kõikidel teistel linkidel – eelvaate ikoon tekib lingi kohale kui kursor on lingi peal. Väga mugav lahendus näiteks erinevate kataloogide lehitsemiseks. Paari kuuga olen Browsteri abil kokku hoidnud vähemalt 3-4 tundi oma aega.

Iselehitsev skänner
Oma kogemustest tean, et raamatu skanneerimine võib olla väga aeganõudev ja väsitav töö. Kujutage ette töömahtu, mis kulub sadade või tuhandete raamatute skannerimiseks – näiteks raamatukogus või koopiakeskuses.

Atiz BookDrive on uutmoodi skanner, mis oskab raamatu lehekülgi keerata. Inimene peab ainult raamatu skannerisse panema ning sisestama lehekülgede numbrid. BookDrive kohtleb raamatut õrnalt ja salvestab selle sisu arvutisse teksti- ja pildiformaadis. Võrreldes konkurentidega on umbes 400 000 krooni maksev BookDrive kümneid kordi odavam ja väiksem.Kameeleonlusikas
Oma kogemusest tean, et supi soojendamine mikrolaineahjus võib olla mõnikord väikeseks nuhtluseks. Küll jääb supp külmaks ja vajab veel lisaminuteid ahjus, küll läheb keema ja on liiga kuum.

Aga tänu värvi muutvale lusikale saab sellest probleemist nüüd jagu. Peab vaid lusika supi sisse pistma ja jälgima, kuna see muudab värvi. Muide, see juhtub siis, kui toidu temperatuur on söömiseks paras e 50 kraadi. Selline lusikas maksab vaid 40 krooni.Grillimishooaja avapauk
Kui juba söögist rääkida, siis on üldtuntud fakt, et eestlased armastavad grillida. Kärsitumad alustavad liha ja vorstikeste grillimisega juba varakevadel. Just sellistele tõelistele grillimisfännidele peaks väga meeldima seade, mis aitab marineerida liha 10 minutiga.

Reveo Meat Tumbler tekitab vaakumi ning keerutab tsentrifuugis liha ja marinaadi. Selline käitlemine annab lihale mõne minutiga samad maitseomadused, mis võtaks tavalise marineerimise puhul kuni kaks päeva. Seadet saab osta umbes 3000 krooniga.Ka hiired armastavad puhtust
Iga arvutikasutaja puutub regulaarselt kokku sellega, et hiir ja klaviatuur on määrdunud. Selle probleemiga saab hõlpsalt võidelda, kui teil on Unotroni pestav klaviatuur või hiir.

Toodet saab pesta jooksva kraanivee all ilma, et seadmega midagi juhtuks. Ideaalne lahendus netikohvikutele, raamatukogudele ja paljudele teistele avalikele asutustele, ning miks ka mitte kodukasutajale. Hinnad jäävad sõltuvalt mudelist 600-1200 krooni vahemikku.Esimene tõeline „lauaarvuti”
Arvutit ja lauda ristata on varemgi üritatud, kuid mitte eriti edukalt. Tundub, et Suurbritannia firma Powerdesk on esimene, kes on suutnud teha seda elegantselt ja efektiivselt.

Kogu riistvara paigaldakse otse lauaplaadi sisse. Laua peal on vaid klaviatuur, hiir ja monitor. Ei mingeid juhtmeid, ega koledaid arvutikaste. Riistvarast kasutatakse Dell’i ja HP osi, kuid vajadusel saab Powerdesk lauaga ühendada ükskõik millise arvuti. Kasvõi näiteks Apple Mac’i.

Klient saab ise valida nii kujunduse kui kattepinna (metall, puit, klaas, teras või spetsiaalne plastik, mis on eriti vastupidav kriimustuste vastu). Ja veel üks eelis - sellist arvutit on üpris raske varastada! Hinnad algavad umbes 30 000 kroonist ja sisaldavad standardset lauaarvutikomplekti Pentium 4 protsessoriga ja LCD monitoriga.

reede, Mai 26, 2006

Lapsepõlv tuleb meelde...

...tuleb jah meelde, kuid mul sellist mänguasja polnud. Kahju. Sest see on, ma arvan, iga poisi (ja poiste all ma mõtlen kõiki mehi vanuses 3-100) unistus-mänguasi.
See sõidab maal ja veel, kiirendab nagu hull, lendab, ripub õhus.

HydroPlane on nimeks ja maksab umbes 4000 krooni.


Tõmmake video ka, saate aru, miks ma sellest vidinast nii vaimustuses olen.

Meedia fragmendid

Ma pole kindlasti Keskerakonna fänn, kuid see Ratase ja Mutli seiklus oli nii nummi! Väga lahe, et meestel on fantaasiat (kuigi eeskuju võeti Praha linnapealt) ja julgust midagi sellist teha. Loodetavasti ei piirdu asi show'ga ja ametlikust kolm korda suuremat hinda küsivad uroodid-taksomehed võetakse käsile.Ja veel väga nummi oli Ekspressis trükitud Alexela reklaam. Uno X'i esindas Uno Loop ja Alexelat Alex Lepajõe. Väga bro!

Offtopic: kuulan praegu Joel De Luna lugu "Opera on Fire". Kuradi hea lugu oli ikka! Kahju, et ei pääsenud tookord Eurovisiooni finaali. Ja nüüd istub mees vangis kokaaini smuugeldamise eest :(

5-minutiline lõõgastus

Umbes nii kaua jah pakub meelelahutust see väike arvutimäng.

Veidi nalja ka

Päris naljakas Jack Ass võtmes jaapanlaste show. Külalisesineja - tuntud K1 võistleja Ernesto Hoost.

Tantsuevolutsioon. Enamus liigutusi on tuttav ja nii mõndagi on ka tantsuplatsil harjutatud.

neljapäev, Mai 25, 2006

Yahoo ja eBay teevad koostööd

Vahepeal liikusid netis kõlakad selle kohta, et Microsoft kavatseb ära osta Yahoo. Aga täna hoopis tulid Yahoo ja eBay avalikkuse ette uudisega, et nad kavatsevad hakata tegema tihedamat koostööd. Seda siis selleks, et vastu panna Microsofti ja Google'ile.

esmaspäev, Mai 22, 2006

Бляди

Tänapäeva noored on ikka täitsa hukkas...aina ropendavad "бляди" ja "бляди" :)

Sünnipäevakingitused

Nunii...olen olnud oma blogist kuu aega eemal. Kiired ajad on olnud: palju tööd, terve hunnik koolitöid oli teha, pidasin sünnipäeva, olin praktiliselt nädala aega ära Sloveenias.

Aga nüüd peaks elu tagasi normaalsesse rütmi saama ja usutavasti leidub aega kirjutada ka blogisse.

Nagu juba mainitud, pidasin 28. sünnipäeva. Hästi tore pidu oli! Suurem osa mu headest sõpradest leidis aega ja tuli Kuningatalusse. Muide väga šeff koht! Taskukohase summa eest saab oma kasutusse maja, mis on looduskaunis kohas, kus on mõnus privaatselt pidutseda. Samas Võru linn on kohe 50 meetri kaugusel, üle silla.

Aga mõtlesin, et näitan teile, kallid Mamza blogilugejad, milliseid kinke siis saab 28-aastane mees.

Suurima üllatuse korraldas mu musikene. Helistas mulle linnast ja ütles, et ole 15 minuti pärast väljas. Kuigi mu uudishimu oli ääretult suur, ei reetnud Olivia kogu teekonna vältel, kuhu me läheme ja mida me seal teeme. Alles, kui ma nägin silti "Ihaste tallid", sain aru, et üllatus oli ratsutamine!

Väga lahe oli! Ma olin enne seda vaid ühe korra elus ratsatanud. Sama ka Olivia. Seega see kogemus oli meiele mõlemale erakordselt huvitav ja erutav. Kuigi Halvaa-nimeline hobune aeg-ajalt sammus sinna, kuhu ta soovis, sain mõne aja pärast juba päris hästi hakkama. Ei usu, et sellest saab minu püsihobi, kuid mõnikord võiks veel kindlasti minna ja teha hobusega mõned ringid.


Üldiselt oli Olivia kingitustega täiesti hulluks läinud :) Mis oli muidugi ka väga tore ja armas!

Näiteks veel temalt lauamäng.


Ja siis ta osales veel imekaunite Lido Marinozzide kinkimisel. Muide nägin paar päeva tagasi Silver Meikarit samasuguseid kandmas.


Minu kursuse parimad tüdrukud tõid mulle Londonist sellise laheda teekannu.


Alkoholi kingiti. Grappa otse Itaaliast ja peaaegu neljaliitrine viin "Flagman".
Vanemad inimesed kingivad aga praktilisi asju ikka :) Ema näiteks hoolitseb selle eest, et mul alati sokid oleks . Kõvasti kohe. 9 paari, Jesus Christ :)


Või et siis pojakesel köögis kõik vajalikud nõud oleks.
Ja veel hoolitseb ema mu tervise pärast.


Nuuh ja lõpuks veel ühe soolalambi kah. Sellega sai aga nalja, sest täpselt samasuguse kinkisid mulle veel ka sõbrad ja ühe kinkisid veel Olivia vanemad :) Nii et mul on kolm soolalampi nüüd. Kõige kolme pilte pole vist mõtet siia panna :)


Kui praktilistelt asjadest veel rääkida, siis Olivia vanematelt tuli lisaks soolalambile ka komplekt voodipesu.


Riideid kingiti. Maika. Pole ammu ühtegi maikat kandnud. Nüüd vist peab :)


Ei tea, kas see nüüd on mingi vihje kõrgele vanusele, aga kingiti juba ka rohtusid. Viagra siis. Eks ta ole :)


Kui sõbrad kingivad raamatuid, see on hea märk. Hea raamat on ALATI hea kingitus. Ja "Tuhat üks ööd" on ju hea raamat.


Lilled mulle meeldivad. Ja neid mulle kingiti. Nii lõikelille, kui ka potilille.
Ok, ja üks pärl jääb siis lõppu. Fedja algatusel kinkis grupp kodanikke mulle iPod'i. 30 gigase. Suppppper!


Mis seal salata: mõnus on asju saada. Eriti, kui need on lahedad asjad. Aga tuhat korda lahedam on see, et mul on nii palju häid sõpru. Tõesti, no kidding, mu sõbrad on tegijad! I love u all!