Send As SMS

neljapäev, Juuni 29, 2006

Elu purgis

Venelased rokivad oma illustratsioonikonkurssiga.

Mõned näited:
Reeglid sularahaautomaadi kasutamiseks

Seisad palava ilmaga mingi 10 minutit sularahaautomaadi järjekorras ja tasapisi hakkad aru saama, et seal automaadi juures seina peal võiksid olla kasutamisreeglid. Näiteks sellised:
1. Otsi pangakaart varakult taskust/rahakotist välja. Ära hakka seda otsima alles siis, kui on kätte jõudnud sinu kord kasutada automaati.
2. Iga tehingu järel pole vaja teha tehingute väljatrükki.
3. Kui tehingud tehtud ja kaart käes, ära jää passima automaadi ette. Väljatrüki põrnitsemine, raha lugemine, nina nokkimine - kõiki neid asju saab teha ka paari meetri kaugusel.
4. Kui sa oled tõesti-tõesti vana ja sa tõesti-tõesti ei saa aru, kuidas käsitleda sularahaautomaati ja selle kasutamine võtab sul iga kord vähemalt 10 minutit - ära kasuta seda. Tõesti.
5. Kanna kaasas piisavalt käšši, siis sa ei pea täitma 1.-4. reeglit ega muretsema, kas teised neid järgivad.

teisipäev, Juuni 20, 2006

Doug Auld

Ameeriklane Auld maalib fotorealistlikuid maale põlengute ohvritest. Sari "State of Grace" mõjub väga kummaliselt. Ühelt poolt on nendest inimestest kahju, teiselt poolt on armid üsna võikad ja samas nii ilusad.

Mõned näited:


pühapäev, Juuni 18, 2006

Iga naise abiline

Enamus minu blogis kirjeldatavatest vidinatest on mõeldud rohkem mehepoegadele. Black Hole Light on aga rohkem naistele - see väike lambike on paigaltatav käekoti sisemisele poolele. Kui teete koti lahti, läheb lamp automaatselt põlema, tõmbate luku kinni - lambike kustub. Nüüd peaks siis huulepulga, mobiili, võtmete, pastaka ja puudritoosi leidmine olema tunduvalt lihtsam. Vidin maksab vaid 100 eeku.

Rarindra Prakarsa

Indoneesia amatöörfotograafi Rarindra tööd annavad mu meelest väga hästi edasi tema kodumaa hõngu.

Mõned näited:
Kui kaua peab vastu sinu salasõna?

Kui keeruline on teie salasõna? Kas rünnaku puhul peab see vastu 1 sekundi, 10 sekundit või ehk 530 miljonit aastat? Siit saab teada.

Fragmendid

1. Negatiivne kogemus. Loengus on umbes 25 inimest. Neist kaheksal on läppar. Toksivad tasapisi ja kõik on tore. Aga OMG, kuis võib närvi ajada kui ühel naisel on pikad küüned ja ta kasutab neid klahvide vajutamiseks. Rõve klõbin! Oleks siis veel loengu jädvustamine, aga ei, tal on kolm Messengeri akent lahti, suhtleb kogu maailmaga ja on hullult rahul endaga.

2. Positiivne kogemus. Club Illusion Tartus. Sõbralik teenindav personal, väga hea muusikavalik ja meisterlik DJ-de töö, tore publik ja superhea kujundus. Illusion'i tegijad nimetavad oma kujundust "koleilusaks" (seda siis stiilse ja kitširohke kujunduse segamise pärast), aga mina ütleks, et Illusioni kujundus on "ilusilus".

Anyway, me tuleme veel külla Illusionile. Jääge ootama :)

neljapäev, Juuni 15, 2006

Kortsus riided

Nõudepesumasinat nagu isegi väga ei igatse. Aga vot triikismasinat tahaks küll. Siemens pakub kah, aga tahab 20 tuhhi eeku vasta saada :(

Tallinna ristmikud

13 Tallinna ristmikut reaalajas.

Nohiku paradiis

Guidebook on veeb, mis on pühendatud graafilisele kasutajaliidesele ehk GUI'le. Siin leiab GUI tekke algusest näidiseid praktiliselt kõikidest operatsioonisüsteemidest ja mitmest programmist.

Näitekeks 1985. aasta Windows'i tervitusekraan oli selline. Ei mingeid aknaid :)


Ja kalender nägi välja nii.


See iludus on 1990. aasta Photoshop 1.0.

kolmapäev, Juuni 14, 2006

Veeb kui taim

Peaaegu aasta tagasi kirjutasin projektist Organic HTML, mille abil sai kujutada veebilehti kui omanäolisi puid.

Nüüd siis uus projekt, mis teeb veebilehest mingi taimemoodi asja. Kristjani lehelt leidsin selle toreduse.

blog.lamer.ee näeb välja nii:


delfi.ee nii:


ja google.com nii:

Digitaalse kunsti naudinguid

1. Erakordselt andekas kaameratöö ja montaaž. Nii lihtne ja samas nii hästi mõjub.2. Adidas esitleb uut reklaamklippide sarja "Adicolor". Üks andekam kui teine.

Esimesena loodi valge (19MB .mov inside). Peaosas tuntud pornostaar Jenna Jameson.


Valgele järgnesid roosa (22MB, .mov inside) ja roheline (20MB, .mov inside). Must see!


3. Eesti Loto reklaamid on enamasti olnud üsna kehva tasemega. Vot (12MB .mov inside) kuidas peab reklaamima lotopileteid. Sentimentaalne lugu "Big Win".

Esimest korda elus

Nädalavahetusel esimest korda elus:
1. Sõitsin rolleriga. Päris mitu kilomeetrit Mikitamäe külateedel, Olivia minust taga kinni hoidmas. Lahe oli :) Eriti jäi meelde, kui ühes kohas hakkas koer meil taga jooksma, Olivia käsutas "Go-go-go!", gaas põhja, koera hambad klähvisid mõne sentimeetri kaugusel meie säärtest :)

2. Nägin siili, kes on peaaegu kodune. Kaks väikest taldrikut piima jõi ära ja ühe taldriku hapukoort limpsis ka peale :) Popi on nimeks.

Sõbrad saatsid

Sõbrad saadavad aeg-ajalt huvitavat stuffi, mida võiks minu blogis avaldada.

Näiteks Anu saatis video, mille on jäädvustanud SUUR kassisõber. Ma ei tea, mul (nagu paljudel video kommenteerijatel) oli vaid üks mõte peas: "Kriimustused ekraanil! Kriimustused ekraanil!".


Sander aga saatis selle huvitava lingi. Seal saab osta geneetiliselt loodud värdjaid. Fake, vist?