Send As SMS

esmaspäev, Juuli 10, 2006

Fancy Pants

Fancy Pants on väike online-mäng, mis peaks meeldima kõikidele Super Mario fännidele. Mäng on kuidagi eriti mõnusa liikumisega ja laheda graafikaga.

Kas klambri saab maja vastu vahetada?

Internet on kõikvõimas. Nagu loterii võib ta pakkuda sulle tuhandeid erinevaid viise rikastumiseks. Ja need ei pruugi üldsegi olla teenused, mis on kasulikud laiale kasutajaskonnale. See võib kokkuvõttes olla kasulik vaid sulle. Ja see idee võib olla täiesti jabur. Kuid sa pead olema esimene.

Nii sai näiteks hiljuti rikkaks noormees, kes tuli mõtte peale küsida oma veebilehe iga piksli eest ühe dollari ja vastu lubas paigutada sellele pinnale reklaami.

Ja nüüd vastus küsimusele, mille esitasin pealkirjas - jah, tõepoolest, saab küll. Kyle MacDonald oli lihtsalt esimene, kellele tuli pähe mõte algatada netis aktsioon, mille käigus ta soovis alustada kirjaklambriga vahetusi (vahetatav kaup pidi olema väärtuselt suurem, kui see, mida Kyle vastu pakkus), mis lõpuks viiksid ta vahetuseni, mille käigus ta saab vastu maja. And guess what? See õnnestus! :)

Kyle võiks nüüd vahetuste tsükli taas ringile viia ja vahetada maja kellegi klambri vastu :) Aga ta vist ei tee seda.

...enne autopesulat 2

Peaaegu aasta tagasi näitasin tõeliste automeeste kunsti. Seekord veelgi andekamad mehed.

Paar näidet ka:

Zidane lõpetas oma karjääri pauguga

Ma ei ole eriti suur jalgpalli fänn. Kuid iga nelja aasta tagant vaatan meistrivõistluste otsustavaid mänge. Sest need on ilusad ning täis emotsioone ja pinget.

Seekordne finaal oli väga huvitav ja nauditav. Enamuse mängust valitsesid platsil palli prantslased, kellele hoidsin ka pöialt. Kuid lisaajal juhtus midagi ootamatut: Zinedine Zidane virutab peaga Itaalia jalgpallurile rindkere piirkonda. Kogu jõust. Pilt, mis pani kindlasti ahhetama igaühte 1,5 miljardist televaatajast.Olen nõus nende inimestega, kes arvavad, et Zidane sai punase kaardi õigustatult ning et oma käitumisega vedas ta siiski alt kogu oma meeskonda. Mis iganes ka Materazzi talle ei öelnud, oleks pidanud selle alla neelama, kuna kaalul oli liiga palju.

Kõik nõustuvad, et Materazzi pidi ütlema Zidane'ile midagi väga solvavat, et prantslane nii äkiliselt reageeris. ETV jalgpallistuudio inimesed oletasid, et see võis olla näiteks mingi rassistlik kommentaar. Kuid ma ei nõustu nende spordikommentaatoritega, kes ütlevad, et selline verbaalne töötlemine ja sõim ongi tavaline tänapäeva jalgpalli jaoks. Mis kuradi jama see on?

neljapäev, Juuli 06, 2006

Muusikafragmendid

1. Paistab, et Õllesummeri muusikavalik hakkab aastatega paremaks muutuma. Paari esitajat vaataks/kuulaks isegi, kuid kahjuks ei jõua Tallinnasse.

2. Sõber Virge rokib neil päevil Poolas muusikafestivalil...ja mina passin siin mõtetus Eestis, kus pole lootuski, et kolme päeva jooksul esinevad ühes kohas Manu Chao, Basement Jaxx, Placebo, The Streets, Pharell, Coldcut, Scissor Sisters, Ladytron, Nightmares on Wax, jne. Seda kõike vaid 1000 eeku eest! Aga mnjah, liiga hilja sain ma teada sellest üritusest. Järgmine aasta olen kohal.

3. Juba paar kuud olen uhke iPod'i omanik. Korralik riist, ei saa eriti nuriseda. Aga vot, kallid inimesed, öelge mulle, kuidas on võimalik, et kõik inimesed, keda olen näinud kõrvaklappidega linnapildis - on selliste külmade nägudega. Ma tunnen end lausa idioodina, kuid kui iPodist tuleb mingi mõnus dancehall või cumbia, siis lausa võimatu on mitte nõksutada jalaga või lüüa käega rütmi. Seisad seal Konsumis piimaletti ees, valid endale kohukest ja nõksutad jalaga. Bum-bum-bum...

4. Vaadake, kuidas Erik Mongrain mängib kitarri. Kandlemängijatel on mida õppida. Kanada muusiku veebileht on siin.

5. 11-aastane Bianca Ryan hämmastab oma häälega. Jääbki arusaamatuks, kuidas selline heli saab tulla välja nii väikesest (valgest) tüdrukust.6. Ja lõpetuseks midagi tobenaljakat, kuid samas andekat - Hyperactive.

Tere, kallis deprekas! Pole ammu näinud...

Miskit deprekas või apaatia on mul. Pohhui on kõigest ja kõigist. Kõrini on. Tühjus on. Elan igapäevast elu inertsist. Robot. Ei, zombi hoopis. Mingi kaks nädalat juba.

Kahel sõbral sama lugu. Mis värk on? Mehed ei talu kuuma? Tähtede seis? WTF!

teisipäev, Juuli 04, 2006

See kass on Hitleri moodi!!!

Veeb on täis igasuguseid veidrusi. Jumal tänatud! Ilma selleta poleks netil üldse mingit mõtet.

Järjekordne pärl - Cats that look like Hitler. Kes välismaa keeli valdab, see sai juba aru, et veeb on pühendatud kassidele, kes sarnanevad Hitleriga.

Paar näidet ka, siis saate are, millest ma jahun:


Imelikud majad

Siin on kümme väga veidrat hoonet kogu maailmast. Kas see just Top-10 on, aga igaüks neist on vaatamist väärt.

Bank of Asia Bangkok'is.


Crooked House Sopot'is, Poolas.

Seina asemel telekas

Olete näinud ulmefilmides seinu, mille kogupind on üks suur teleekraan? Nüüd siis on Panasonic saanud valmis sellise asja prototüübi. Hiiglaslik televiisor, mille abil saab vaadata TV-d, videokõnesid, surfata netis, mängida videomänge ja suhelda kogu maailmaga. Kogu pind on loomulikult puutetundlik ja kõik asjad on interaktiivsed ja seadistavad. Kuidas teisiti.

Nuuh, mitu aastat läheb, kui igal eestlasel on selline kodus?

Kõrvadele ja silmadele

Viimased kinokülastused pole midagi head toonud. "Da Vinci kood" oli keskmine, "Õnneseen Slevin" lausa halb. Telekast eriti midagi ei tule. Väike lohutus on vaid Pärnu filmifestivali filmid ETV-s. Eilne "Saatana kaevur" oli kurb ja kainestav. Järgmine film juba reedel.

Aga head muusikat jõuab minuni küll palju-palju. Üks huvitav näide on Matisyahu - mees, kes on ühendanud old-school religiooni ja tänapäeva muusika. Väga hea tulemus. Aga sabati ajal mees ei laula :) isegi mitte miljoni taala eest.

Sirvides teisi ajaveebe

Kristjani blogis leidsin suurepärase venekeelsete roppuste sõnastiku. Niipalju kui viitsisin vaadata on ingliskeelne versioon küll väga korralikult tehtud. Aplaus tegijatele, блядь!

Paavo ajaveebis on aga näide tõelisest moodsest kunstist. Lahe värk!

Paar multikat

Kaks hästi teostatud 3D animatsiooni.

Lõbus ja samas kurb lugu ClikClak (48MB MOV inside).Tobenaljakas Burning Safari (8MB MOV inside).

esmaspäev, Juuli 03, 2006

Joonistamissõda

Drawball on Flashis tehtud jubin, kus kasutajad saavad joonistada ühisel pinnal pilte. Enamasti joonistatakse igasuguseid tobedusi ja kirjutatakse roppusi, kuid on ka erandeid.

Kuna joonistamispind on ühine, siis viia lõpuni korralikku joonistust on üsna keeruline - jobud joonistavad su teose kohe üle. Siiski on parimad teosed salvestatud galeriisse ja nagu näha on, jõuab heade tulemusteni vaid siis, kui sul on põrgulikult kannatust. Lahe on ka see, et saab näha parimate teoste kogu joonistamisprotsessi.

Kogu joonistamispind näeb välja nii.


See kiri on kogu pinnal väike kui kirbusitt :)


Selliseid iludusi teevad mõned.

Tyger

Tyger on brasiillase Guilherme Marcondes'e lühifilm. Väga mõnus teos, milles on segatud erinevaid stiile ja tehnikaid.

pühapäev, Juuli 02, 2006

Tagasi lapsepõlve

Manhattan'il asuv firma Jellio valmistab mööblit ja tarbeesemeid, mille kujundus on inspireeritud vanadest mänguasjadest.

8 tuhhi maksab selline laud. Väga meenutab minu lapsepõlve mänguasja :)


Veel šeffim on see seinale paigaldatav ese. Mäletate ju neid laevade, autode ja lennukite mudeleid, mida tuli ise kokku kleepida?

David Lanham

Iconfactory jaoks (väga ilusaid) ikoone valmistav David joonistab tihti ka oma lõbuks. Tema veebil leiab suure valiku illustratsioone. Mõningaid nendest saab ka osta ja mõned on saadaval desktop'i tapeetidena.

Mõned näited Davidi illustratsioonidest:
Liputajad

Dirty.ru kasutajad joonistavad uusi lippe.

Näiteks Hiina 2056. aastal.


Või siis variant USA lipust.

laupäev, Juuli 01, 2006

Fragmendid

1. Sõitsin bussiga Tallinnast Tartusse. Kõrval istus neiu, kes huviga luges terve tee ajakirja Tehnika Maailm. Vau! :)

2. Kui meeste jaoks on eriti palju powerit sisaldavad sportautod peenise pikenduseks siis mille pikenduseks on nad naistele?

3. Mis kuradi asi ajab inimesi töötama kraanajuhina? Või pilvelõhkujate aknapesijana? Mina, kui inimene, kes eriti ei armasta väga kõrgeid kohti, ei saa sellest päris aru.

Soola!

Ma ARMASTAN soola! Ilma soolata pole ükski söök (mis ei pea olema magus) päris söök. Ja nii ma olengi viimase 10 (või enamgi) aasta jooksul kütnud soola igasse sööki, mis jõudis mu toidulauale. Ei mingit maitsmist enne - milleks? Raputame soolaga ikka korralikult üle ja siis maitseme.

Kui mitmeid inimesed on mulle öelnud "Hei-hei külamees, pea noo hoogu soolaga!" või "Issand, kui palju soola sa paned!". Kümned inimesed. Ja kui mitmeid kordi olen ma juba piisavalt soolase söögi üle soolanud? Kümneid kordi. Aga mis parata, mage söök lihtsalt ajab öökima.

Siiski terve mõistus ütleb, et kaua mu tervis sellisele soolatarbimisele vastu ei pea. Siit ka karm otsus enda jaoks: ei mingit soola enam! Tosin aastat tarvitasin seda meeletult, nüüd võiks sama kaua vastu pidada ka ilma selleta.

Mõtlesin välja ka mõned reeglid:
1. Kodus ei tohi soola söögile peale raputada.
2. Kodus tohib soola lisada vaid söögitegemisel (supp, pelmeenid, jms) ning mõõdukalt.
3. Lubatud on aroomisool ja soola sisaldavad maitseained, kuid jällegi mõõdukalt.
4. Külas ja väljas süües võib soola söögile peale raputada.

Alustasin esmaspäeval. Nüüd siis juba 6. päev. Polegi nagu väga hull. Mõned toiduained (salat, kurk, tomat, keedukartul) on magedana üsna imeliku (kohati nõmeda) maitsega, kuid harjub ära. Väljas sõin nädala jooksul vaid ühe korra ja kuna lauas polnud soolatopsi, siis ei viitsinud seda minna otsima ka.

Paistab, et saan hakkama ja olen muutnud oma elu veidi tervislikumaks :)