neljapäev, August 24, 2006

Monk

Kõigil meist on omad kiiksud. Sõprade seas nimetame neid kiikse "Mongi panemiseks". Aabram kirjutab, et tema kiiks on krussi läinud lintjuhtmed. Minu kiiks on taldriku puhas äär. Kui söön, siis jälgin pidevalt, et äär oleks puhas. Kui pole, siis lasen saiaga üle :) või lasen ennast häirida.

Aga mis teie kiiksud on, kallid "Mamza" blogi lugejad?

...Camera-camera click-click-click...

Mõningaid lahedaid fotoprojekte:
1. Andrew Zuckerman teeb kommertsprojekte. Väga lahedad on fotod loomadega ja lõhkevatest asjadest (kiirpildistamine?).2. Simon Wheatley kirjeldab, milline on elu Londoni linnarajoonides. Seal, kus valitseb grime, mis on muusika- ja elustiil. Väga huvitav ja hästi teostatud.Muide, Magnum Photos lehel leiab veel mitukümmend taolist projekti. Üks huvitavam kui teine.

3. UrchinRock fotostuudio ainus valik on veealune fotograafia. Üsna kitsas tegevusala, aga nad tunnevad hästi oma asja.

Bite my shiny metal ass!


Siin üks mees tegi endale Benderi kostüümi. Väga hästi tegi.

Muide "Futurama" peaks lähiajal uuesti ekraanile jõudma! Hurraa!

esmaspäev, August 21, 2006

Jutjuubitamine

Kopp on ees igasugusest tööst...türa, kui palju seda ikka on...
Vaatame parem koos häid ja veel paremaid jutjuube.

1. Enamus Eesti jalgrattureid armastab kurta selle üle, kui raske on meie linnades ratastega liigelda. Vaadake, kuidas New Yorgi tüübid seda teevad. Hullud mehed.

2. Usual Suspects on hea film, aga Kevin Spacey oskab ka teha nalja enda kujul.

3. "Как я поехал на войну в Чечню..." meeldib kõikidele, kes oskavad hinnata Vene keele omapära, slängi ja roppusi. Kohe väga-väga meeldib! Samas on see ka kurb lugu sellest, kuidas käivad asjad Venemaa sõjaväes.

neljapäev, August 17, 2006

Jätke võtmed väljapoole...

Ekspress avaldas täna uudisenuppu sellest, kuidas üheksa lukku kümnest saab varas lahti 5 sekundiga. Siin ka vastav video sellest, kuidas see toimib. Masendav :(

Они же не уроды

Suur osa mu sõpradest on vist üsna homofoobsed. Aga vot istusime üks päev sõber Sassiga ja ajasime juttu ning kui jõudsime homoteemani, siis Sass ütles kuldsed sõnad: "Они же не уроды, правильно?". Respect!

Sõpradest ja headest tuttavatest rääkides, on viimased paar aastat toonud minu ellu päris palju uusi, lahedaid ja huvitavaid inimesi. See mulle meeldib :)

neljapäev, August 10, 2006

Tavaline valge paber

Peter Callesen on mitmekülgne Taani kunstnik, kes joonistab, teeb installatsioone ja performance'id ning loob skulptuure paberist. Need viimased on õige lahedad.

Peter'it lummavad muinasjutulikud teemad ja romantism ning kahe- ja kolmemõõtmelisuse segunemine. Materjaliks on nii tavalised A4 lehed kui ka hiiglaslikud paberitükid.

Vaadake ise ja ahhetage:
Looking back, A4 ja liim


Impenetrable Castle, A4 ja liim


Parallel Stairs, suuremõõteline installatsioon paberist galerii kahe korruse vahel.

Kunstbar

Ma olen seda multikat ammu-ammu näinud, aga siin blogis pole ta üleval olnud ja kindlasti pole paljud minu blogi lugejad/kunstisõbrad seda näinud.

Uusi tantsusamme õppides

USA bändi "OK GO" (ilus logo on neil!) liikmed on väga andekad tantsijad. Eriti hea on nende tants trenazööridel.

Graffiti njuubidele

Kui juba majadele sodida, siis peaks seda tegema kas a) andekalt või b) humoorikalt. Mäletate, nagu need tekstid seintel Benny Hilli Show'st? Mõningaid selliseid humoorikaid asju leiab projektist "Pictures of Walls".

Mõned näited:
Uskumatu bullshit

Vaatasin paar nädalat tagasi NTV-Mir uudiseid. Karp jäi mitmeks päevaks lahti. Miks? Sest lõik sellest, kuidas Tšetšeenia parlament tuli puhkuse ajal spetsiaalselt tööle üheks päevaks selleks, et teha Duumale ettepanek selle kohta, et Putin on lihtsalt võrratu president ja peaks saama ka kolmandat korda presidendiks, mõjus mulle just nii. Saatetegijad vist unustasid lisada taustaks publiku naeru.

esmaspäev, August 07, 2006

Seitsmesed uudised

TV3 uued "Seitsmesed uudised" on tunduvalt parem, kui senitehtud saade. Esiteks on uus graafika tasemel (AK-l ja Reporteril pole nii head). Teiseks on viimaks ometi palgatud tasemel diktorid. Urmas Liiv on küll vanemaks saanud, kuid ta on jätkuvalt väga hea AK-kooliga uudisteankur. Irmeli Karja on siiamaani silma paistnud korraliku ilmateadvustajana + ta on väga ilus naine :) Kolmandaks polnud (vähemalt täna) enam seda tobedat reklaami uudiste ja sporditeadete vahel. Sisu pole veel eriti paranenud (AK-ni on väga pikk maa), kuid loodetavasti muutub ka see?

No ja neljandaks oli tänane saade hea kasvõi juba sellepärast, et näidati ka Oliviat, kes osaleb uue Eesti mängufilmi "Ringtee" tegemisel :)

laupäev, August 05, 2006

Suhtle inimestega

Ma siin hiljuti kirjutasin keskkonnast, kus kõik saavad piiratud alal sodida. Venelaste talxy on sarnase loogikaga, kuid piiratud alal saab kirjutada, mitte joonistada. Talxy teeb lahedaks ka see, et selle saab paigalda igale veebile ja lehekülastajad saavad siis omavahel suhelda.

Talxy'ga on sarnane ka Gabbly. Viimane võimaldab suhelda iga veebilehe külastajaga, tingimusel, et te mõlemad kasutate Gabbly't. Selle kasutamine on aga äärmiselt lihte: sisestage vaid peale gabbly.com'i vajalik domeen. Nii näiteks, et avada Gabbly minu blogis, peate sisestama http://gabbly.com/blog.lamer.ee. Mõne suurema portaali või otsingumootori lehel on isegi kellega suhelda :)

ASIMO ajalugu

20 aastat tagasi sai Honda laborites valmis E0 - esimene humanoididest. E0 suutis liikuda vaid tasasel pinnal, iga samm võttis tal aega 5 sekundit ja "keha" ülemist osa tal üldse polnud.

Uue aastatuhande alguses loodud ASIMO on juba midagi täesti muud. Ulmeraamatutest ja -filmidest tuttavate humanoidideni on veel pikk tee, kuid korralik algus on tehtud.

Kirjutavad lained

Jaapani teadlased lõid masina, mis suudab kujutada tähti vees. Kujutised tekivad vee pinnale tänu lainetele, mida genereerivad ümber basseini asuvad 50 lainegeneraatorit. Kindlasti leiab selline seade kasutuse meelelahutuses.

Retromobiil

See on hämmastav, kui kiiresti on arenenud mobiiltelefonide tööstus. Tosina aastaga on toimunud taskutelefonide täielik evolutsioon. Kas kellegil näiteks tuleks pähe nimetada 10 aastat vana autot või televiisorit retrohõnguliseks esemeks? Aga telefonide puhul see täiesti toimib.

Singapore'i ettevõte 11 Fingers, mis tegutseb kaubamärgi "Micro T" all, pakub telefone, mis kangesti meenutavad vanakooli telliseid. Välimuselt nagu vana, seest aga üsna uus - värviline ekraan, polüfoonilised helinad, jms. Äärmiselt nunnu asi, imho. Tõeline kingitus mehele!

reede, August 04, 2006

Videomõnu

1. Selle pühendan Heikole :) Ropendamine on ikka lahe, fuck yeah!

2. Kui sul on ligi 800 clipart-pilti, siis mida nendega peale hakata? Aga teha näiteks üks lahe video.

3. Ja lõppu üks täielik pärl. Sakslased ikka oskavad teha õppevideosid. Parim, mida olen näinud tööohutuse teemal, ausalt! Klausi seiklused.

Nagu kaks tilka vett

Lätlane juhtis tähelepanu sellele:


Kusjuures peale soengu, prillide ja näojoonte, on üsna sarnane ka käte karvkate :)

Paul Veroude

Hollandlane Veroude on minevikus loonud mitmeid installatsioone lahtivõetud autodest. Need tööd avaldasin muljet Honda juhtidele ja nii pakutigi Paulile teha taoline projekt Honda F1 autoga.

Tulemusena valmis installatsioon, milles 3200 F1 autoosa on riputatud lakke traatide abil. Hämmastav vaatepilt nii tehnikasõpradele, kui ka kunstiarmastajatele.kolmapäev, August 02, 2006

Hullude magnet

Millegipärast tõmban ma tihtipeale endale ligi kõiksugu hulle ja veidrikuid. Ju siis sellepärast, et tavaliselt vaatan tänavatel vastutulevatele inimestele silma. See loob kontakti ja siis ongi...

Paar päeva tagasi tulen koju, lilled käes. Maja hoovis tuleb vastu tundmatu vanamutt, kellega tekkis järgmine (venekeelne) dialoog.
Vanamutt: "Kust te need lilled ostsite?"
Mina (segaduses): "eee...sealt kaubamaja ees vanaprouad müüvad."
Vanamutt: "Ahah. Aga millisest sektsioonist te olete?"
Mina: "Esimesest."
Vanamutt: "Aga kes elab teises sektsioonis?"
Mina (jälle segaduses): "eee...mis mõttes? Ma ei teagi...inimesed?"
Vanamutt: "Aga kas te Eljat teisest sektsioonist tunnete?"
Mina: "Ei, ei tunne"
Vanamutt: "Aga kas teil lapsi pole vaja hoida?"
Mina: "Ei, tänan, pole veel lapsigi."
Vanamutt: "Aga kas tulevad?"
Mina (naeran ja hakkan eemalduma): "Tulevad ikka vist...kuhu nad jäävad. Aga mitte kohe."
Vanamutt (rahulolematu näoga, hakkab ka eemalduma): "Nojah siis."

Absurdiklassika, mu meelest :) Küsimuste vahel erilist siduvat loogikat ei suutnud leida. Ainus stsenaarium, mis pähe tuli, on järgmine: vanaeit oli hoidnud kellegi Elja-nimelise inimese lapsi. Elja on aga vahepeal ära kolinud või polnud kodus, aga vanamutil oli raha vaja. Tuli siis nördinult majast välja, kui nägi mind, lilled käes. Ahhaa, kui on lilled, siis on ka naine. Kui on naine, siis võivad ka lapsed olla. Aga kuidas sa nii otse küsid "Kle, kas sul lapsi on?". Ja sellepärast tuli alustada juttu lilledest :)