esmaspäev, November 20, 2006

Kui pakutakse soodsalt midagi...

Aeg-ajalt ikka mõni neiu helistab ja pakub midagi soodsalt: raamatuid, ajakirjade tellimusi jms. Üldiselt suhtun nendesse inimestesse võimalikult rahulikult - nad siiski teevad oma tööd ja siiamaani on alati viisakalt ka kõne lõpetatud, kui ma olen seda palunud.

Õnneks pole meil telemarketing (kuidas see sõna Eesti keeles ongi?) veel eriti populaarseks müügikanaliks muutunud - mulle on helistatud kõige rohkem ehk kord kuus. Aga mujal maailmas on olukord nukram ja selleks, et tüütavast müüjast lahti saada, on isegi välja mõeldud spetsiaalsed nipid.

Näiteks väga hea:
"Insist that the caller is really your buddy Leon, playing a joke. “Come on, Leon, cut it out! Seriously, Leon, how’s your momma?”"

pühapäev, November 19, 2006

Autopede unistus

Siin (vene keeles) on juttu uusimast autoaksessuaarist: projektor, mis kuvab pildi majade seintele, milles auto möödub. Usutavasti on lisatud ka mingid spetsiaalsed videod ja seaded, kuna mainitakse, et liikumine pildil toimub vastavalt auto kiirusele.

Näiteks see tiiger jookseb kiiremini, kui lisate gaasi. Ja kui jääte seisma, siis seiskub ka tiiger.

Jutjuubitamine

1. See mees teeb üksinda Stonehenge'i.

2. Stephen Wiltshire'il on fenomenaalne visuaalne mälu.

3. Nii tore laul Brown'i nimelisest tegelasest.

Papas Freund

Kui issi enam ei armasta emmet, vaid armastab hoopis onu Franki, siis kuidas seda seletada lapsele? Aga vot nii.

Kaks head kunstiprojekti

1. Saksa keelest ei saa eriti aru, aga siin on huvitav projekt, milles kujutatakse igapäevaeseid tarbeasju seninägematul viisil.

Näiteks tennisepallist saab suurepärane komplekt kõrvaklappe:


Sadistlik lutt kaktusest:


Dracula-hambad plastmasskahvlist:


2. Nik Ainley teeb väga lahedat arvutigraafikat.

Näiteks üks töö:


Samast kohast saab osta ka Nik'i illustratsioonidega t-särke.

Haige loogika

Lugupeetud Forum Cinemas AS'i juhid, tehke endale palun selgeks internetis kauplemise reeglid. Kui keegi soovib osta teie käest neti kaudu pileti (st hoiab kokku teie töötajate aega, kulutab oma paberit ja printeritahma), siis ei pea teda selle eest karistama 10-kroonise teenustasuga, onju? Loogilisem oleks, kui netiostu puhul saaks kogusummast alla 10 krooni.

kolmapäev, November 15, 2006

Audio-video ...nämm-nämm

1. Aaaa....see (68MB MPEG inside) on niiiiii hea animatsioon. Paras ports absurdi + tasemel 3D (mis jätab 2D mulje) ja taustaks ooperilauljad. Must see!2. Andekas Evan Bernard tegi kaks uut muusikavideot. Mõlemad videod on väga vaimukad ja mõnusad, muusika on ka hea.
Moby - New York, New York vs Soulwax - E Talking. Mõlemad MOV failid kaaluvad umbes 30MB.

3. Jacko Thrillerit on ju kõik näinud...aga India varianti sellest? Tase!

4. Paroodia mustkunstnik David Blain'ile.

5. Ну Погоди! on mu lapsepõlve üks lemmik-multikaid. Aga vot sellest prototüübist ei teadnud ma siiamaani midagi. Pilootosa nii öelda.ja siin on viimane e 18. osa, mis tehti 1993. aastal. Tõeline pask (tegelt oli 17. osa ka juba kahtlane), mis on halvasti tehtud ja lisaks veel sisaldab roppumoodi reklaami :(

Haiku

Vot selline loom elab meie juures juba peaaegu nädala. Kui kõik hästi läheb, siis elab veel meie juures järgmised 15 aastat või nii :)

Kuna tüüp meeletult haigutas (armastab seda teha ka praegu), siis ristisime Haiguks. Kuid juba paari tunni pärast sai sellest jaapanipärane Haiku.

Nummi elukas, kas pole :)

Sildid:

neljapäev, November 09, 2006

Mõned fotoprojektid

1. Mitmeid viise, kuidas Barbie võiks ennast ära tappa. Sobib Eesti konteksti, kuigi meil teevad seda tihedamini Kenid.

Aga jah, näiteks küüslaugupressi abil:


2. Korralik ports fotosid punanahkadest. Midagi on nendes meestes. Vaadake kasvõi Kollast Hobust alloleval pildil. Midagi on temas, mis paneb kohe austama seda meest.3. Lihtne, kuid geniaalne idee miksida vanu ja tänapäeva fotosid ühest ja samast paigast.

kolmapäev, November 08, 2006

Ebareaalselt reaalne

Mis on reaalne, mis pole? Who gives a shit? Elame huvitaval ajal, kui virtuaalne ja reaalne maailm on segunemas ja piirid kahe maailma vahel on kadumas.

Neiud Rootsi disainifirmast Front kasutavad nn Rapid Prototyping tehnoloogiat (virtuaalselt loodud joonised materialiseeritakse spetsiaalse seadme abil) ja loovad mööblit "ei millestki". Seda peab nägema.

Selline sa siis oledki, tulevik! Glad to meet you!

teisipäev, November 07, 2006

Ei Sakala lammutamisele!

Siin saab allkirja anda.

pühapäev, November 05, 2006

Planetarium tekitab sõltuvust

Saad luua planeete, saad luua asteroide. Saad määrata asteroidide jälgede värvi, sügavust ja laiust. Ja siis on sul sõltuvus.

Liikuv kunst

1. Andekas flash-animatsioon "The White, The Black".2. Daisuke Yamamoto juhtimisel valmis video seina maalimisest, mis kestis ühe nädala.

3. Internet is for Porn. True, true :)

Klienditeeninduse idiotismid

Mõnikord võivad klienditeenindajad küsida täiesti idiootseid küsimusi, vastuseid millele kusjuures nad ei vaja. Kaks näidet minu elust viimase nädala jooksul:
1. Astun sisse polikliinikusse ja kuna varem polnud seal käinud ja mingeid silte ei leidnud, siis astun esimese box'i juurde, mis jääb tee peale. Küsin tädilt: "Kas ma saan arsti juurde registeerida siit?". Tädi mulle vastu: "Mis arsti juurde teile vaja on?". Vastan: "Dr. X nimelise juurde". Tädi ärritunult: "See pole registratuur, vaid kassa. Registratuur asub ikka edasi". WTF? Milleks siis on vaja küsida mu käest arsti nime, kui kohe alguses oli teada, et seal ma ju ei saa ennast registreerida?

2. Telekal kaob pilt eest ja ma helistan Starmani klienditeenidusse. Kolm korda mind visatakse lihtsalt liinilt maha, lõpuks neiu vastab ja meie vahel tekib järgmine dialoog:
- "Mul on telekal pilt kadunud? Asun Tartus, Pikal tänaval. Oskate aidata?"
- "Milline on täpne aadress?"
- "Maja nr. X"
- "Ja korter?"
- "Nr .X"
Sekunditki aega kulutamata, enne kui ma veel jõuan korteri numbrigi välja öelda, ütleb teenindaja: "Terve Tartu on maas. Tehnikud tegelevad asjaga".

Ma eeldan, et see chik teadis väga hästi, et terve Tartu on maas...milleks siis oli vaja mu korterinumbrit teada?

neljapäev, November 02, 2006

A-a-a-a-appi....ma kukun!

Vot selline tore silmapete:

TV3 teemad

"Kahvel" näitab 35 minutit Ines Karu, "Seitsmestes uudistes" on argipäeval põhiteemade seas 2-minutiline lõik mingist väitlusüritusest gümnaasiumis. What the fuck is going on? TV3 käib alla :(

Ja kuigi mulle meeldib, et Urmas ja Irmela on casual käitumisega, ei saanud ma eriti pihta huumorile, kui Urmas Liiv küsis eile Kalev Kruusi käest: "Kas sinu jaoks olid ka need Ruhnu karu pabulad maiuspalaks?".

Isadele

Selline õnnitlus siis kõikidele isadele:


Muide, huvitav on see, et on olemas vähemalt 17 kuupäeva isade päeva tähistamiseks. Eestis siis 10 päeva pärast.

Doomino efekt

Meie planeet on ikka ropult ilus

National Geographic'u viimase aasta parimad fotod.

Mõned näited:


Muusikatoru

1. Basement Jaxx'i videod on jätkuvalt tasemel - Пойдём домой вместе со мной! Üsna autentne värk :)2. Кто мог бы быть президентом? - mõnus dub Venemaa presidendivalimiste teemal.

3. Kui selle video vaatamisel väike pisar silmanurgast ei tule - siis on teil kivist süda. Tõesti.

4. The greatest and best song in the world ja sissejuhatuseks väike cover S.O.A.D'i loole.