laupäev, Märts 03, 2007

Kevadine reis Sloveeniasse

Uhh, tegemisi on küll hullult palju, aga tahaks veidi blogi kirjutada :)

Seekord ei kirjuta mingitest veebidest ja tehnikavidinatest, vaid hoopis eelmise aasta kevadisest reisist Sloveeniasse. Sellesse toredasse riiki saatis mind Kristjan, kes tahtis, et ma kirjutaks artikli Microsofti poolt korraldatavast üritusest.

...et siis selline lühike fotoreportaaž...

Sloveenia on väike riik, mis sarnaneb paljuski Eestiga (väike nii pindalalt, kui rahvaarvult; majanduslikult edukaim Ida-Euroopas). Linn, kus ma käisin - Maribor - sarnaneb aga paljuski Tartuga. Selline väike ja ilus linn, kus on heal tasemel ülikool. Muide Ljubljanast Maribori sõitsime mööda väga korralikku maanteed. Aga see oli tasuline. Nii et sõita sai 150-ga (lubatud oli siiski 110), aga üks ots (umbes 150-200 kilomeetrit) maksab meie rahas umbes 100 krooni.

Aga nüüd siis fotode juurde...Maribor asub Drava jõel, täpselt nagu Tartugi Emajõel


...aga erinevalt Tartust asub Maribor ilusas orus. Ümbritsevad mäed loovad hingematva vaate. See pool minust, mis on grusiin, tundis ennast seal kohe väga koduselt.


Et mägesid näha, pidime ronima ühe kõrge torni tippu, mis mulle, kui kõrgust kartvale inimesele, valmistas omajagu ebamugavust. Vertigo, u know.


Ühel mäel nägime väikest kabelit, mida läksime ka lähemalt uurima.


Meie tee mäkke asus läbi pargi, mis oli inglise stiilis ja oma mõõtmetelt hiiglaslik. Eestis pole ma ühtegi nii suurt parki näinud. Väga kahju :(


Nagu näha, on Mariboris kõvasti ilusaid skulptuure. Näiteks veel selliseid:


Aga tagasi mäkke tõusmise juurde. See oli ülimõnus jalutuskäik ja mäe tipust avanes suurepärane vaade. Tuju oli ka väga hea, kuna ostsime linnas kaks liitrit kohalikku veini. Seda valatakse sellistesse plastmasspudelitesse, nagu meil müüakse õli ja 1 liiter maksab mingi 30 krooni. Väga mõnus ja värske vein oli.


Muide nii pargis, kui mäe jalamil olid igal pool spetsiaalsed prügikastid koerte junnide jaoks. Eestis sellist asja juba ei leia.


Koeri üldse väga armastatakse Sloveenias. Neid nägi palju...
...ja nende eest väga hoolitseti :) See mees hoidis oma koera süles üle 1,5 tunni.


Maribori linn on üldse arhitektuuriliselt väga ilus ja seal leiab igasuguseid turismimagneiteid, nagu näiteks see maailma vanim viinamarjapuu, mis kannab vilju. 400 aastat on vana.
Aga labane mees nagu ma olen, tegin pilti hoopis sellisest söögikohast:


Vot selline lühike ülevaade. Soovitan kindlasti külastada Sloveeniat, tundus ilus ja huvitav riik, kus elavad sõbralikud inimesed.

Sildid:

1 Comments:

Rael. said...

See postitus on autori poolt eemaldatud.

5:53 PM  

Postitage kommentaar

<< Home