pühapäev, Juuni 17, 2007

Mõningad tähelepanekud

Käisime eelmine nädalavahetus väljas ja see oli siis esmakordne, kui klubides ei olnud suitsetamine lubatud. Päris huvitav kogemus. Minule kui mittesuitsetajale oli see muidugi meeldiv. Üldiselt mind suitsetamine ööklubides/baarides ei häiri, kuid riided haisevad küll õudsalt peale seda. Seekord sellist probleemi polnud - hommikul oleks võinud samad riided uuesti selga panna ja ei mingit tuulutamist/pesemist. See on meeldiv.

Aga samas kuidagi on see suitsetamise keeld imelik ka. Arutlesime üks päev meie köögis seda Kristi ja Ianiga. Ian arvas, et on olemas plaan suitsetamine üldse ära kaotada. Lihtsalt et inimesed ei hakkas mässama nii resoluutse otsuse pärast, tehakse seda step-by-step. Võibolla tõesti.

Üks teine teema ka: avastasin, et on olemas uus liik asotsiaale. Ma ise nimetan neid "pühapäeva-bomžideks". Pühapäeva-bomž on reeglina korralikult riides (mitte moodsalt, aga samas kõik on puhas; ta võib näiteks isegi kanda ülikonda ja lipsu), on puhas (või vähemalt ei haise) ning korjab pudeleid nii muuseas, diskreetselt ja veidi häbenedes. Tema ei roni kunagi peadpidi konteinerisse, vaid ikka korjab väikestest ja lahtistest prügikastidest, kust saab taarat kätte kiiresti, märkamatult ja käsi eriti määrimata. Pudelid pole tal kilekottides, vaid näiteks mõnes suures spordikotis. Nii võib jääda mulje, et härra lihtsalt kõnnib turule või bussijaama. Pühapäeva-bomž ei taha, et keegi näeks teda oma tööd tehes ning kui liiga suur arv silmapaare jälgib teda, siis tal jätabki prügikasti sisu kontrollimata.

Vot sellised mehed. Kui päris-bomžide suhtes eriti empaatiat ei tunne, siis nendest meestest on kahju :(

Sildid: