reede, Oktoober 26, 2007

Kiire ja aeganõudev kunst

Kunsti võib teha ka 1 minutiga, aga võib ka tunduvalt kauem. Ei kujutagi hästi ette kui palju aega kulub sellise animatsiooni tegemisele.

Sildid: ,

Tänapäeva muusika

Muusikat saab teha ka mängurooliga muide.

Tänapäeval on veel huvitavaid viise muusika tegemiseks. Paar aastat tagasi kirjutasin Kid Beyond'ist, kes kasutab M-Audio seadet, mis võimaldab tal reaalajas salvestada ja taasesitada häälega tehtud helisid. Nii saab ühest beatboxijast korraga terve orkester.

Taolist tehnikat kasutavad ka äärmiselt andekad neiud KT Tunstall ja Imogen Heap. Vaadake kindlasti mõlemat videot, ausõna, te ei kahetse. KT Tunstall on särtsakas ja paneb jala tatsuma, Imogen aga kindlasti puudutab teie hinge, ehk tuleb isegi pisarake silmanurka.

Sildid: ,

Persetasin 20 karu peale

Siin leiab väga lahedaid toole, mis on valmistatud kaisuloomadest. Veelgi lahedam on see, et taolise tooli saab ka ise suht lihtsalt teha. Ja mõelge kui lahe kingitus see on või võib ka endale jätta :)Sildid: ,

Filme tehakse igasuguseid

Käisime vaatamas selle sügise teist suurt Eesti filmi. "Georg" oli film, mida polnud piinlik vaadata. See on Eesti filmi kohta juba päris hea. Ei, tõesti, film oli üsna tasemel. Aga siiski ei saa öelda, et ta tekitas mingeid erilisi emotsioone või jättis mingi jälje meie meeltesse. "Georg" on selline film, mida meie Oliviaga nimetame "teleka filmiks". Särtsu oli vähe.

Aga täna on telekast "Täna öösel me ei maga". Kaalun, kas vaadata seda...pidi ju totaalne pask olema. Ei, ma vist ikka pean ära vaatama. Kuidas sa muide häid filme ära tunned, kui halbu ei vaata?

Headest filmidest rääkides: lühifilm Spider on täiesti geniaalne asi.

Sildid:

Andekad inimesed

See mees teeb uskumatuid trikke mudellennukiga, see mees oskab ülihästi toksida jalgpalli ja see viimane mees oskab siduda kingapaelu käteta...kui see just pole osav videotöötlus :)

Ok, lõppu veel üks "andekas" mees...tema eriline anne on see, et ta oskab suud väga-väga laialt lahti teha (Mick Jagger on poisike võrreldes sellega). Ei tea, kas seda annab kuidagi õppida (venitada?) või peab olema looduse poolt?

Sildid: ,

Tasuta ajakiri

Arvutimaailm saatiski mulle maili, et olen saanud pooleks aastaks tasuta ajakirja. Lahe reklaamikampaania oli neil ja lahe, et ma saan 6 kuuks tasuta head ajakirja.

Sildid:

esmaspäev, Oktoober 08, 2007

Tasuta Arvutimaailma tellimus 50 kiiremale

Arvutimaailm on Eesti vanim tehnoloogiaajakiri, mis ilmub 1993. aastast. Tänapäeval on Arvutimaailma eesmärk lisaks uute tehnoloogiate tutvustamisele ka Eesti IT-äri laiem kajastamine.

Viimase Emori uuringu andmeil on Arvutimaailmal 27 000 lugejat, valdavalt vanuses 15–39 aastat. Samuti näitab statistika, et ajakirjal on 6000 naislugejat. Enam kui pooled lugejatest tituleerib uuring "valgekraedeks", ⅔ on püsilugejad. Arvutimaailm on tellitud umbes tuhandesse ettevõttesse. Geograafiliselt jaotub lugejaskond üle Eesti suhteliselt ühtlaselt, jäädes keskmisest madalamaks Virumaal ning olles pisut üle keskmise Tartus ja Lõuna-Eestis (jutt ajakirja enda keskmisest).

Möödunud aasta jooksul on Arvutimaailm käsitlenud muu hulgas järgmisi teemasid: “Kas eelistada kodumaist või brändiarvutit?”, “Turvalisuse inimelement”, “MarkIT tungib Euroopasse”, “Omamise vaev või rendiõnn?”, “Veebiteenused reeglite ikkes”, “Mõra digiallkirjas”, “Julge visioon viis Osta.ee kasumisse”, “Vabavara ei anna säästu kergelt”. Lisaks kõvaketaste, pihuarvutite, skannerite, printerite, LCD-ekraanide, GPS-ide valmisveebide ja palju muu võrdlustestid või uute toodete üksiktestid. Sõna on saanud suur osa Eesti IT-äri ja -elu võtmeisikuid.

Arvutimaailma toimetuse blogi asub aadressil: http://arvutimaailm.blogspot.com

50 kiiremat veebipäeviku pidajat, kes kordavad seda postitust täies mahus enda blogis (pealkiri + Arvutimaailma tutvustus + kampaania kirjeldus), saavad Arvutimaailma tellimuse pooleks aastaks tasuta.

Selleks tuleb saata aadressile am@am.ee:
1. oma postituse link;
2. ees- ja perekonnanimi;
3. täpne tellimisaadress;
4. kontakttelefon.
Ühtlasi nõustud tasuta poolaastatellimusele kandideerides sellega, et Arvutimaailm saadab hiljem e-kirjaga teate, kas jõudsid 50 kiirema hulka, ning poole aasta pärast meeldetuletuse, et soovi korral tellimust pikendada.

-----------------
Vot poisid-tüdrukud, kuidas tuleb reklaami teha...geniaalne.

Sildid:

laupäev, Oktoober 06, 2007

Jutjuubi eri: traadist imevidin, splash ja sushi

1. Siin mees demonstreerib teleturu stiilis imevidinat traadist. Kui ma ei eksi, siis nõuka ajal olid taolised olemas...või oli see mingi traadist korv, mis meil kodus oli...

Anyway, mees nii hästi demonstreerib võluvidina omadusi, et tahaks endale ka sellist :) oleks vist mõnus sellega veidi mängida.

2. See teine video kuulub valdkonda "kui ma oleksin koolis füüsikat paremini õppinud, siis oleksin aru saanud, kuidas sellised asjad on võimalikud". Lühidalt: seal on üks ameerika vana hüüdnimega "Professor Splash", kes hüppab kõrguselt 10.70m lastebasseini sügavusega 30cm. Ja jääb ellu. Ma ei saa päris aru, kuidas see nii ikka on. Äkki on asi selles lahedas hüüdnimes? Või päästab meest see imepööre, mida ta teeb torni tipus?Nuuh, ja kuna juba jaapani huumorini oleme jõudnud, siis veel paar kildu.

3. Äärmiselt peen sushi-huumor :) Maa-maa-maa-maa....Oot-oot-oot-oot4. Ning väike etendus ka lõppu.

Sildid: , ,

Drop Dead Gorgeous ja Korda

Daniela Edburg'i fotoseeria "Drop Dead Gorgeous" on päris lahe.

Mõned näited:
Ning teine fototeemaline sissekanne ka: siin leiate lühikese ülevaate Alberto Korda töödest. Korda oli see mees, kes tegi kuulsa foto "Che" Guevara'st, mida nüüd võib leida igal teisel plakatil ja t-särgil.

Mõned näited Korda fotodest:


Sildid:

reede, Oktoober 05, 2007

Haiku-San on 1 aasta vana

Alles see oli, kui me võtsime endale selle armsa tüübi:


Uskumatu, aga möödas on juba aasta. Ja tüüp näeb nüüd välja selline:


Haiku sünnipäev oli vist tähtsam kui mõnel inimesel :) Sugulased helistasid ja õnnitlesid ja tõid kingitusi.

Oleme rahul, et võtsime koera. Jah, temaga on mõnikord raske, aga see pole kaugeltki võrreldav selle positiivse energiaga, mida temalt saame. Haiku on väga lahe tegelinski!

Lisasin jutjuubi ka värske video sellest, kuidas Haiku treenib oma esikäppasid :) Äärmiselt naljakas imho :o)

Sildid: , ,

Fragmendid

1. Tuuli ja Marek said lapse! Õnnitleme! Ja poisi nimi on Jarek, muide Chalice'i järgi...vot!

2. Tartu on üks tore linn, meil siin saab keppida Kaarsillal ja puha :)Aga nuuh, see juba vana uudis ja see foto elab netiavarustes oma elu. Hoopis huvitavam on aga see teklihullus, mis on vallutanud Tartu seoses ülikooli tähtpäeva tähistamisega. Täna nägime linnas isegi ühte kodutut, kellel oli peas tekkel.

3. Sõber Fedja rääkis, kuidas ta sai kesklinna kobarkino WC's kokku ühe punasilmse vene keelt kõneleva narkariga, kes astus kabiinist välja:
Narkar: "Mis peatus on?"
Fedja: "Mis?"
Narkar: "Nuuh mis trammipeatus on?"
Fedja teeb WC ukse lahti ja pakub tüübile lahkuda ruumist.
Mees lähebki ära ja vist ukse peal hakkab aru saama, kus ta on, kuna huultelt tuleb klassikaline "Ох, ёб твою!"

Sildid:

Sügisball

Käisime täna üle pika aja kinos: Sügisballi vaatamas. Enne filmi vaatamist olid segased tunded. Kriitikud enamasti kiitsid Sügisballi...see ei pruugi olla samas alati kõige parem näitaja. Samas tuttavad ja tuttavate tuttavad, kes käisid filmi vaatamas, rääkisid, et see on igav ja mõttetu film.

Aga nüüd on film vaadatud ja julgen öelda, et see on üks viimaste aastate parim Eesti film. Minge kindlasti seda vaatama, kui pole veel jõudnud. Story on hea, näitlejate töö suurepärane, dialoogid on super. Meile film nii meeldis, et kohe mitu-mitu tundi sai Oliviaga rääkida nii filmist endast kui ka sellest, mis tundeid see meis äratas.Muide saal oli peaaegu täis. Hea tulemus kuna film on Tartus juba paar nädalat.

Ja ühest asjast veel: tuleb välja, et pensionäridele on kuni 17.00 piletihind 10 krooni! See on üks väheseid asju, mille pärast ma sooviks olla penskar juba täna :) Kaks mutikest, kes meie ees pileteid ostsid, olid tulnud vaatama "Georgi" ja näpus oli nendel 200 eeku...küll siis oli suur nende üllatus, kui küsiti vaid 20 krooni. Tulevad vist nüüd teinekordki kinno ;)

Sildid: