pühapäev, Oktoober 05, 2008

Tõehekt on käes

18. septembri Areenis kirjutab Margit Tõnson sellest, kui paha on ikka tänapäeva meelelahutuslik meedia ja kuidas saade "Tõehetk" kasutab ära selles osalevaid inimesi ning kui nõme ühiskond meil ikka on, kuna vaatab sellist saadet.


Ma ei nõustu Margitiga. Esiteks, minu meelest liiga palju on seda halamist selle kohta, kuidas meedia, sms-laenuandjad, kasiinod või kes iganes veel kasutab ära lihtrahvast. Inimestel on endal ka aru peas. Kui sa ikka reaalselt veidike mõtled ja sulle tundub, et "Tõehetke" pärast võid kaotada töö, elukaaslase või sattuda politsei huviorbiiti, siis ole hea ja ära mine sinna saatesse. Ja kui sa oled teovõimeline isik, siis vastutad ise oma tegude eest ja ei saa hiljem halada, et näe, mind kasutati ära. Ja riigi ja meedia ülesanne pole tümitada "Tõehetke" ja teisi "ärakasutajaid" vaid pigem õpetada inimesi, kuidas käituda vastutustundlikult. Nii enda, kui ka teiste suhtes.


Teiseks, on inimesi, kellel tõesti pole midagi kahetseda ja varjata. Postiljon Ülle on selle kohta suurepärane näide. Pool milli võitis proua nagu niuhti ja küsimused a'la "Kas sa oled oma elus kordagi looma löönud?" pole küll sellised, mille pärast keegi saaks hiljem näpuga näidata.

Sildid: ,