laupäev, Jaanuar 10, 2009

Palju häid filme

Täna sai vaadatud ETV2-s Andrzej Wajda filmi "Katyn". Soovitav vaadata nendele, kes ei saa aru, miks mõned rahvad ei salli soviette ja suhtuvad Vene riigi tegemistesse teatud umbusaldusega.


Viimasel ajal veel mitmeid häid filme nähtud, mida julgen väga soovitada. Mel Gibsoni lavastatud "Apocalypto" on mõnusalt pingeline, mitmetasandiline, hea näitlejatööga ja ...kuidas öelda...autentne.


2009-01-10_01.jpg


"Hotel Rwanda" on samuti algusest lõpuni pingeline ja äärmiselt dramaatiline. Don Cheadle teeb suurepärase rolli.


Avameri e "Open Water" on uudne ja mere suhtes hirmu tekitav film. Sellele järgnes ka Avameri 2, mis reeglipäraselt pole nii hea, kui esimene osa, kuid siiski vaadatav.


"The Fountain" on nukker ja visuaalselt äärmiselt lummav (meenutas "Cell"-i ja "Amelie"-d) lugu armastusest, mis ei tea ruumilisi ega ajalisi piire.


2009-01-10_02.jpg


Väga huvitav lugu ja suurepärane Nicolas Cage'i topeltroll on filmis "Adaptation", mis Eestis oli nimega "Kuidas kirjutada kassahitt".


Ja kuigi "Detsembrikuumus" polnud mingi maailmatasemel tippteos, oli see siiski hingega tehtud ja täiesti vaadatav. Meile meeldis.

Sildid:

1 Comments:

Blogger Sander said...

Hotel Rwanda on "lahja", vaata parem Sometimes in April. Tegemist on samadel sündmustel põhineva filmiga, mis Hotel Rwanda, kuid minu arust tõetruum. Hotel Rwanta on tehtud kino jaoks, Sometimes in April televisioonile, eks seegi ütleb omajagu.

8:31 PM  

Postitage kommentaar

<< Home