kolmapäev, Juuni 24, 2009

Vabadussamba väiksem vend

Emajõe kaldal võis mõnda aega näha peeglitest tehtud sammast. Paar nädalat mais linna kaunistanud teos kadus sama salapäraselt, nagu ta ka tekkis.


2009-06_24_04.jpg


2009-06_24_05.jpg

Sildid: , , ,

pühapäev, Juuni 14, 2009

Laulupidu

Terve päev sadas eile vihma, aga Tartu Laululavale oli kogunenud väga märkmisväärne hulk inimesi. Eestlased on tõepoolest laulurahvas.

Sildid: ,

laupäev, Mai 02, 2009

Keeleoskus

Söögi kõrvale sai vaadatud ETV2 venekeelset saadet, kus teemaks oli keeleinspekstiooni tegevus ja eesti keele oskus. Ja iga kord kui ma kuulen venelasi seletamas, et milleks nendele eesti keel või et nad ei suuda seda ära õppida, lähen ma jumala närvi. Eriti selle viimase väite peale. Kui keegi ütleb, et ta ei taha eesti keelt õppida või et ta ei näe selles mõtet, siis sellest ma saan veel mingil määral aru. Tähendab, päris imho päris normaalne see pole, et soovid olla ühiskonna liige ja samas ei valda kohalikku keelt, kuid vähemalt need argumendid on mulle arusaadavad. No pole inimesel huvi fašistide elu, kultuuri ja keele vastu, mis sa ikka teed.


Aga kui hakatakse rääkima, et nad ei suuda keelt õppida, siis see on küll täielik jura. Ma möönan, et kindlasti on selliseid isikuid, kes kohe üldse ei suuda ära õppida ühtegi võõrkeelt ja on inimesi, kes seda ei suuda teha oma vanuse tõttu (mitte need, kes on 50 aastat siin elanud ja siis oskavad vaevu öelda tjere, vaid näiteks need, kes on juba soliidses eas kolinud Eestimaale) , kuid need on väga üksikud erandid. Valdav enamus meist on võimeline ära õppima ühe keele lisaks oma emakeelele. Ja seda isegi kui oled 50-60 aastat vana. Ja seda eriti, kui sa elad vastavas keelekeskkonnas. Seda kinnitab hulk näiteid minu tutvusringkonnast: kui ma küsin, miks sa ei valda eesti keelt, siis tüüpiline vastus on "ei suuda ära õppida". Samas inglise keelega mingeid probleeme pole. Kirjutavad, räägivad ja saavad ilusasti aru inglise keelest, kuid pole sekunditki elanud USA-s või Inglismaal.

Sildid:

laupäev, Aprill 18, 2009

Primitiiv

Koju oli kogunenud paar kasti sellist kola, mida prügikasti on kahju visata, samas osta ka keegi ei sooviks. Kohe meie kodu lähedal on koht nimega "Primitiiv", mis on tasuta-pood. Seal võetakse selliseid asju ilusasti vastu ja kui tahad, võid ka endale midagi sealt tasuta võtta. Kõik taandub inimeste heasüdamlikkusele, rohelisele mõtteviisile ja südametunnistusele. 5+ inimestele, kes viitsivad sellega tegeleda.

Sildid: ,

laupäev, Märts 21, 2009

Vot see on loomingulisus

See lugu on juba peaaegu pool aastat vana, aga ehk mõni mu blogi lugeja pole sellest kuulnud. Naine kirjutas politseisse avalduse luulevormis ja ka vastuse sai luuletuse kujul. Geniaalne käik vanemkonstaablilt!

Sildid: , ,

kolmapäev, Märts 18, 2009

Investeerimistarkus

Sõber saatis:


Kui sul oli kaks aastat tagasi vaba 38 000 krooni ja sa otsutasid need mõistlikult Arco aktsiatesse investeerida, siis täna on sul 1400 krooni. Kui aga tegutsesid nagu mina ja ostsid kogu raha eest õlut saaksid täna tühjade pudelite eest 2600 krooni.

Sildid: , ,

kolmapäev, Detsember 17, 2008

Leedo juhtum

Masendav uudis - Leedo sai ringkonnakohtus Delfi üle võidu. Nii lolli kohtuotsust annab otsida :(

Sildid: ,

pühapäev, Oktoober 05, 2008

Tõehekt on käes

18. septembri Areenis kirjutab Margit Tõnson sellest, kui paha on ikka tänapäeva meelelahutuslik meedia ja kuidas saade "Tõehetk" kasutab ära selles osalevaid inimesi ning kui nõme ühiskond meil ikka on, kuna vaatab sellist saadet.


Ma ei nõustu Margitiga. Esiteks, minu meelest liiga palju on seda halamist selle kohta, kuidas meedia, sms-laenuandjad, kasiinod või kes iganes veel kasutab ära lihtrahvast. Inimestel on endal ka aru peas. Kui sa ikka reaalselt veidike mõtled ja sulle tundub, et "Tõehetke" pärast võid kaotada töö, elukaaslase või sattuda politsei huviorbiiti, siis ole hea ja ära mine sinna saatesse. Ja kui sa oled teovõimeline isik, siis vastutad ise oma tegude eest ja ei saa hiljem halada, et näe, mind kasutati ära. Ja riigi ja meedia ülesanne pole tümitada "Tõehetke" ja teisi "ärakasutajaid" vaid pigem õpetada inimesi, kuidas käituda vastutustundlikult. Nii enda, kui ka teiste suhtes.


Teiseks, on inimesi, kellel tõesti pole midagi kahetseda ja varjata. Postiljon Ülle on selle kohta suurepärane näide. Pool milli võitis proua nagu niuhti ja küsimused a'la "Kas sa oled oma elus kordagi looma löönud?" pole küll sellised, mille pärast keegi saaks hiljem näpuga näidata.

Sildid: ,

esmaspäev, Juuli 28, 2008

Naljakas

1. Naljakas disaineritele, küljendajatele ja kõikidele teistele, kes on sina peal kirjatüüpidega.

2. Naljakas kõikidele head seksi armastavatele inimestele.

3. Naljakas kõikidele liikluskorraldajatele.

4. Naljakas kõikidele terroristidele.5. Kõik neli eelnevat on hea huumor. Küll aga pole üldsegi naljakas uudis sellest, et "Reporter" on Eesti vaadatuim uudistesaade...kamoon!

Sildid: , ,

teisipäev, Juuli 22, 2008

See pole väga ohtlik

Ostame apteegis Oliviaga rohtu. Kuna karp näeb teistsugune välja, kui tavaliselt, küsib Olivia üle, kas tegemist on ikka õige rohuga. Apteeker rahustab teda, et see on vaid teine tootja, muidu toime ikka sama ja rohi igati korralik.

Väljume apteegist ja Olivia uurib rohukarpi ning avastab, et "Kõlblik kuni" tähtaeg on möödas kuu aja pärast, rohtu peab aga võtma veel kolm kuud. Läheme tagasi ja apteeker ütleb midagi sellist, mida kohe kuidagi ei oskanud oodata: "Jah, aga see pole väga ohtlik". Imho täiesti uskumatu kuulda apteekri käest, et rohi pole VÄGA ohtlik. Nõudsime ikka uut karpi ja selle me ka saime - kõlblikusega kuni aasta 2010.

Sildid: , ,

esmaspäev, Aprill 30, 2007

Maha Savisaar!

Savisaar ei tohiks jätkata Tallinna linnapeana. Tegelt imho ei tohiks ta jätkata üldse Eesti poliitikuna.

Igatahes andke oma hääl! Momendil juba 35 000 häält ja see arv kasvab väga kiirelt! Saaks 100 000 täis, oleks päris hea number.

Sildid: