reede, August 07, 2009

12.34.56 7.8.9

Täna oli erakordne numbrite maagia. Kuidas teie seda tähistasite? Meie suudlesime ;)


2009-08-07_01.jpg

Sildid: ,

kolmapäev, Juuni 24, 2009

Vabadussamba väiksem vend

Emajõe kaldal võis mõnda aega näha peeglitest tehtud sammast. Paar nädalat mais linna kaunistanud teos kadus sama salapäraselt, nagu ta ka tekkis.


2009-06_24_04.jpg


2009-06_24_05.jpg

Sildid: , , ,

laupäev, Mai 02, 2009

31

Ma sain 31 :) Sünnipäeva ei pidanud, aga kuidagi eriti tore oli. Õnnitlesid isegi sellised inimesed, kellega eriti ei suhtle ja üllatusi jätkus mitmeks päevaks. Üks nendest oli Plink-Plonk ööklubi külastamine, kus sai nautida Chalice'i suurepärast esinemist.

Sildid:

laupäev, Aprill 18, 2009

Primitiiv

Koju oli kogunenud paar kasti sellist kola, mida prügikasti on kahju visata, samas osta ka keegi ei sooviks. Kohe meie kodu lähedal on koht nimega "Primitiiv", mis on tasuta-pood. Seal võetakse selliseid asju ilusasti vastu ja kui tahad, võid ka endale midagi sealt tasuta võtta. Kõik taandub inimeste heasüdamlikkusele, rohelisele mõtteviisile ja südametunnistusele. 5+ inimestele, kes viitsivad sellega tegeleda.

Sildid: ,

kolmapäev, Märts 04, 2009

Pole kuri, aga hammustab

Kui koeraga koerteplatsil jalutan ja näen mõnda suuremat tundmatut koera, siis reeglina ikka küsin omanikult, kas koer on kuri või võib Haiku temaga mängida. Täna sain ühelt saksa lambakoera omanikult suurepärase vastuse :) "Ei, ta pole kuri. Aga hammustab".


See vastus meenutas mulle aegu, millal töötasin baaris ja kuulsin mõnikord liiga palju napsutanud klientidelt küsimusele "Kas Saku või A'le Coq õlu?" vastuseks "Jah" :)

Sildid: , ,

teisipäev, September 02, 2008

Kuule, mul on meiliga mingi jama

Allolev pilt illustreerib väga hästi suhtumist minusse :)


2008-09-02_1.jpg

Sildid:

neljapäev, August 14, 2008

Veel Gruusiast

Viimaste päevade jooksul on paljud mu tuttavad ja sõbrad võtnud minuga ühendust. Küsitakse minu arvamust situatsioonist Gruusias, lohutatakse, soovitakse jõudu, küsitakse ega ma ei kavatse sõtta minna. Väga armas. On tunne, et Eestil on tõepoolest mingi eriline suhe Gruusiaga.


Gruusia teemal on Postimehes ilmunud kaks head artiklit. Esiteks Paul Goble'i mõtteid sellest, mida Venemaa käik tegelikult tähendab ja mis järeldusi peaks sellest muu maailm tegema. Teiseks Juhan Sillaste artikkel Venemaa uuest doktriinist.

Sildid: , ,

esmaspäev, August 11, 2008

Gruusia, pea vastu!

Selle postituse eesmärk pole vaenu õhutamine või soov jõuda mingi tõeni. Pigem lihtsalt tahan saada paberile (ehk siis blogisse) paar mõtet ja sündmuste jada, siis ehk on aastaid hiljem lihtsam aru saada, mis toimus 2008. aasta suvel Gruusias.


Inimesena, kellel on ajakirjanduslik haridus, annan endale aru, et see, mida ma näen teleekraanilt ja loen lehtedest, blogidest ning portaalidest, võib olla kellegi propagandisliku töö tulemus. Kõrvutades ETV, BBC, Euronews, CNN, PBK ja RTR uudistesaateid, tundub, et tõde on kuskil keskel.


Millisena see kõik siis mulle näib seisuga 10. august 2008?


1. 80-ndate lõpus ja 90-ndate alguses käisime perega igal suvel Gruusias. Minu vanaema, onu ja veel lugematu hulk sugulasi elasid Suhumis. Oli nõuka aeg ja mingeid märke rahvuste vaenust Gruusias polnud siis näha.


2. 90-ndate alguses (vist 1992), peale liidu lagunemist, soovis iga rahvus saada oma iseseisva riigi. Reeglina kattus selle rahva elamispaik liidu vabariigi territooriumiga. Nii läks Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja paljudes teistes riikides. Kuid nii ei läinud Gruusias, aga ka näiteks Venemaal (Tšetšeenia). Päevapealt muutusid inimesed, keda varem tundsid oma sõprade ja naabritena, uue riigi kodanikeks, aga sinule polnud selles uues riigis enam kohta. Nii läks minu vanaema ja onuga, kes pidid Abhaasias tekkinud sõjaolukorra tõttu põgenema Eestisse, kaasas vaid dokumendid ja mõned riided. Suhumisse jäi maja kesklinnas, auto ja kõik asjad. Paljusid grusiine tapeti ja ajati ära oma kodudest. Valik polnud eriti suur: kas põgeneda või kaotada oma elu. Onu jutust sain aru, et juba siis mängis Venemaa kaasa sellele protsessile.


3. Järgnevad 16 aastat on Lõuna-Osseetia ja Abhaasia olnud justkui iseseisvad riigid. Nii on nad ennast esitlenud. Ükski riik maailmas pole neid sellisena tunnistanud. Kaasa arvatud Venemaa, kes siiski on reaalselt toetanud kahe separatistliku regiooni iseseisvusmise kava ja kõvasti soodustanud Vene kodakondsuse andmist nende regioonide inimestele. Mis reaalselt tähendab seda, et tulevikus nähakse neid Venemaa koosseisus. Mõned kuud tagasi PBK pealt näidatud talk-show tõestas seda mõtet: nii Lõuna-Osseetia kui ka Abhaasia presidendid olid selle poolt, et need riigid võiksid kuuluda Venemaa koosseisu, kui Venemaa toetab neid eraldumises Gruusiast.


4. Kuigi Lõuna-Osseetia ja Abhaasia kuuluvad ametlikult Gruusia koosseisu, on selge, et kui 16 aastat pole suudetud olukorda lahendada, siis ka edaspidi see ei lahene iseenesest. Gruusial, nagu ma aru saan, oligi vaid kaks võimalust: kas allutada separatistid jõuga või loobuda nendest regioonidest. Teine variant tundus vist grusiinidele vastuvõetamatuna. Ega meile ka ei meeldiks kui ühel ilusal päeval Narva kuulutaks iseseisvuse või avaldaks soovi kuuluda Venemaa koosseisu. Ilma sõjata, ma arvan, me oma territooriumist ei loobuks. Samas näited ajaloost ja ka tänapäevast tõestavad, et kui mingi rahvus ikka raskelt soovib iseseisvust, siis on raske selle vastu sõdida. Võrdlusi võib tuua iirlaste või näiteks baskidega.


5. Mis juhtus 07. augusit õhtul? Miks Gruusia saatis oma väed Lõuna-Osseetiasse? Sellele eelnesid tulevahetused Lõuna-Osseetia ja Gruusia piiril. Kes keda enne tulistas ja kes keda provotseeris, jääbki vist teadmata. Igatahes tulemus oli see, et grusiinidel viskas üle ja nad otsustasid lüüa korra majja. Kas nad eeldasid sellist Venemaa reaktsiooni? Või äkki see oligi Gruusia provokatsioon, et hiljem saaks öelda "Näete, Venemaa on nii paha ja meie oleme head". Või äkki hoopis selleks, et viia mõtted viletsast majandusseisust eemale ning tekitada uus ühine vaenlane? Siis pole ju opositsioonil ka võimalust võistelda valitsusega. Eks kõik need stsenaariumid on võimalikud ja ehk tõeline olukord sisaldab veidike igast teooriast, kuid mulle tundub, et Gruusia ikka ei oskanud ennustada sellist käiku Venemaalt. Grusiinid on äkiline rahvus. Mäletan lapsepõlvest, et reisides Gruusias oli meil alati kindalaekas ka nuga, mille järele mu isa mõnikord käe ulatas, kui vaidlemine liiklusreeglite üle mõne kaasliiklejaga liiga äkiliseks kippus minema. See äkilisus seletab ehk seda, miks Sakašvili muutis oma meelt ja otsustas võtta võim Lõuna-Osseetias enda kätte.


6. Venemaa reageeris Gruusia otsusele väga teravalt. Kahe päevaga suudeti grusiinid piirkonnast välja visata. Kuid sellega ei piirduta. Tundub, et Venemaa otsustas kasutada ära antud olukorda ja näidata Gruusiale koht kätte. Gruusia territooriumil pommitamine pole kindlasti seaduslik, kuid Venemaal pole karta midagi. EU ja teised riigid/organisatsioonid on hambutud ning kogu see määgimine teemal "Me nõuame Venemaalt sõjalise tegevuse lõpetamist" ei vii mitte kuhugi. Ühest küljest Euroopa on liiga naiivne ja siiamaani ei mõista Venemaa praeguse võimu tõelisi ambitsioone ja teiseks on Euroopa ja paljud teised riigid ühel või teisel viisil sõltuvuses Venemaast. Olgu siis põhjuseks nafta, gaas või ühise seisukoha saavutamine Iraani suhtes.


7. Peab olema realist ja tunnistama, et suurriigid saavad endale lubada seda, mida nad tahavad. Katteks võib olla näiteks demokraatia eksport. Kuid see, mida ütles välja Medvedev - "Meie teeme kõik selleks, et kaitsta oma kodanike elu ja au. Isegi kui nad on teise riigi territooriumil." - on väga ohtlik tendents ja paneb mõtlema :(


8. Mis saab Gruusiast ja kuidas olukord laheneb? Kas Venemaa kompab edasi oma jultumuse piire ja ründab edasi Gruusiat? Kas Gruusia on nüüd lõplikult ilma Lõuna-Osseetiast ja Abhaasiast? Kas need sündmused annavad just tõuke Gruusia liitumiseks NATO-ga, mis tulevikus peaks kindlustama Gruusia positsioone? Ei tea, väga ettearvamatus maailmas elame. Kuid igatahes me toetame Sind, väike ja uhke Gruusia. Pea vastu!

Sildid: ,

teisipäev, Juuli 22, 2008

See pole väga ohtlik

Ostame apteegis Oliviaga rohtu. Kuna karp näeb teistsugune välja, kui tavaliselt, küsib Olivia üle, kas tegemist on ikka õige rohuga. Apteeker rahustab teda, et see on vaid teine tootja, muidu toime ikka sama ja rohi igati korralik.

Väljume apteegist ja Olivia uurib rohukarpi ning avastab, et "Kõlblik kuni" tähtaeg on möödas kuu aja pärast, rohtu peab aga võtma veel kolm kuud. Läheme tagasi ja apteeker ütleb midagi sellist, mida kohe kuidagi ei oskanud oodata: "Jah, aga see pole väga ohtlik". Imho täiesti uskumatu kuulda apteekri käest, et rohi pole VÄGA ohtlik. Nõudsime ikka uut karpi ja selle me ka saime - kõlblikusega kuni aasta 2010.

Sildid: , ,

laupäev, Detsember 29, 2007

Vanaduses hakkan juuksuriks

Kui vanaduses ei viitsi enam muud teha, siis avan oma juuksurisalongi. Kuigi ma oskan teha ainult ühes stiilis soengut :)

Esimest korda tegin seda Oliviale Amsterdamis kui läksime Sensation White reivile.

See siin üldse mu kõige-kõige armsaim foto OliviastTeine kord sain mängida juuksurit Olivia sünnipäeval. Siin näete ka minu uut soengut.Ja siin siis ilus OliviaKolmas soeng läks juba Virgele. Siin läksid käiku ka lilled :)

Sildid:

reede, Oktoober 05, 2007

Haiku-San on 1 aasta vana

Alles see oli, kui me võtsime endale selle armsa tüübi:


Uskumatu, aga möödas on juba aasta. Ja tüüp näeb nüüd välja selline:


Haiku sünnipäev oli vist tähtsam kui mõnel inimesel :) Sugulased helistasid ja õnnitlesid ja tõid kingitusi.

Oleme rahul, et võtsime koera. Jah, temaga on mõnikord raske, aga see pole kaugeltki võrreldav selle positiivse energiaga, mida temalt saame. Haiku on väga lahe tegelinski!

Lisasin jutjuubi ka värske video sellest, kuidas Haiku treenib oma esikäppasid :) Äärmiselt naljakas imho :o)

Sildid: , ,

Fragmendid

1. Tuuli ja Marek said lapse! Õnnitleme! Ja poisi nimi on Jarek, muide Chalice'i järgi...vot!

2. Tartu on üks tore linn, meil siin saab keppida Kaarsillal ja puha :)Aga nuuh, see juba vana uudis ja see foto elab netiavarustes oma elu. Hoopis huvitavam on aga see teklihullus, mis on vallutanud Tartu seoses ülikooli tähtpäeva tähistamisega. Täna nägime linnas isegi ühte kodutut, kellel oli peas tekkel.

3. Sõber Fedja rääkis, kuidas ta sai kesklinna kobarkino WC's kokku ühe punasilmse vene keelt kõneleva narkariga, kes astus kabiinist välja:
Narkar: "Mis peatus on?"
Fedja: "Mis?"
Narkar: "Nuuh mis trammipeatus on?"
Fedja teeb WC ukse lahti ja pakub tüübile lahkuda ruumist.
Mees lähebki ära ja vist ukse peal hakkab aru saama, kus ta on, kuna huultelt tuleb klassikaline "Ох, ёб твою!"

Sildid:

laupäev, September 15, 2007

Kuulsin pealt

1. Tartu sügislaadal isa lastele: "Mind ei huvita, kuhu sina tahad minna! Mina ja ema tulime laadale ja teie olete meiega lihtsalt kaasas!"

2. Noor naine oma sõpradele (vaadates, kuidas koerad mänguhoos tunnevad huvi ka mängukaaslaste intiimsemate piirkondade vastu): "Ma küll ei tahaks kui keegi mängu ajal üritaks mulle taha keerata!" :) Priceless!

Sildid:

kolmapäev, September 05, 2007

Пиздец подкрался незаметно

Arst: "Vürtsist toitu ei tohiks te üldse süüa."

Mina (oma Gruusia juurtega, damn them! elu vürtsise toiduta pole elu, u know): AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!!

Sildid:

pühapäev, Juuni 17, 2007

Mõningad tähelepanekud

Käisime eelmine nädalavahetus väljas ja see oli siis esmakordne, kui klubides ei olnud suitsetamine lubatud. Päris huvitav kogemus. Minule kui mittesuitsetajale oli see muidugi meeldiv. Üldiselt mind suitsetamine ööklubides/baarides ei häiri, kuid riided haisevad küll õudsalt peale seda. Seekord sellist probleemi polnud - hommikul oleks võinud samad riided uuesti selga panna ja ei mingit tuulutamist/pesemist. See on meeldiv.

Aga samas kuidagi on see suitsetamise keeld imelik ka. Arutlesime üks päev meie köögis seda Kristi ja Ianiga. Ian arvas, et on olemas plaan suitsetamine üldse ära kaotada. Lihtsalt et inimesed ei hakkas mässama nii resoluutse otsuse pärast, tehakse seda step-by-step. Võibolla tõesti.

Üks teine teema ka: avastasin, et on olemas uus liik asotsiaale. Ma ise nimetan neid "pühapäeva-bomžideks". Pühapäeva-bomž on reeglina korralikult riides (mitte moodsalt, aga samas kõik on puhas; ta võib näiteks isegi kanda ülikonda ja lipsu), on puhas (või vähemalt ei haise) ning korjab pudeleid nii muuseas, diskreetselt ja veidi häbenedes. Tema ei roni kunagi peadpidi konteinerisse, vaid ikka korjab väikestest ja lahtistest prügikastidest, kust saab taarat kätte kiiresti, märkamatult ja käsi eriti määrimata. Pudelid pole tal kilekottides, vaid näiteks mõnes suures spordikotis. Nii võib jääda mulje, et härra lihtsalt kõnnib turule või bussijaama. Pühapäeva-bomž ei taha, et keegi näeks teda oma tööd tehes ning kui liiga suur arv silmapaare jälgib teda, siis tal jätabki prügikasti sisu kontrollimata.

Vot sellised mehed. Kui päris-bomžide suhtes eriti empaatiat ei tunne, siis nendest meestest on kahju :(

Sildid:

kolmapäev, Jaanuar 17, 2007

Paras ilm ujumiseks

Täna hommikul Haikuga jalutades nägin, kuidas tuletõrjejujad Emajões ujuvad. Õppus oli. Üks mees "uppus", teine "päästis" teda. Mõlemal lestad jalas ja termokostüümid seljas.

50 meetrit eemal, Anne kanalis, ilma igasuguste lestade ja termokostüümita ujus üks venelane. Ta käib iga päev seal hommikuti ujumas. Rääkisin temaga veidi üks päev, mehel oli hea meel, et väga külm pole. Mitte et ta külma kardaks. Lihtsalt siis peab jääd raiuma. Tüütu ju. Rääkis, et kui eelmine aasta 28 kraadi külma oli, siis pidi Emajõel ikka tükk aega raiuma.

Sildid: