reede, Juuli 24, 2009

Jätkuvalt filmidest

1. Väga humoorikas ja autentne pilk kaasaegsele Eestile.


2009-07-24_02.jpg


2. World Builder - lühifilm sellest, kuidas võibolla mõne aasta(kümne) pärast avaldame armastust naistele.


3. Kaks huvitavat treilerit: The Machine Girl ja 2012. Esimest filmi peaks ma kindlasti vaatama, mõnusalt verine :) Teine on aga Hollywoodi versioon sellest maailmalõpu jurast, millest paljud on hullunud viimasel ajal. Tõenäolisem variant on, et Hollywood otsustas teenida kuuma teema pealt, kuid minu ajakirjaniku ja suhtekorraldaja haridus paneb mõtlema, et äkki kogu see eelnev hullus on vägev PR-trikk sellele filmile. Kui väga edukas film võib tuua sisse miljard dollarit, siis ei tundu see mõte üldsegi absurdivaldkonnast.


2009-07-24_01.jpg

Sildid: , ,

laupäev, Juuli 18, 2009

Filmielamusi

Viimasel ajal sai vaadatud Happy-Go-Lucky, The Jacket ja Brüno. Kaks esimest olid keskmised, Brüno aga rokkis täiega. Sacha Baron Cohen on väga hea koomik. Vanadest filmidest sai järjekordselt nähtud Naise lõhn ja Tantsija pimeduses. Mõlemad on absoluutselt parimad filmid.


Kui aga on soov vaadata häid lühifilme, siis tasub tutvuda Futureshorts kanaliga YouTube'is. Seal on tõelisi pärleid, näiteks Right place, The T-shirt või The Black hole.

Sildid: ,

pühapäev, Aprill 19, 2009

Filmielamused

300, Kidulthood, Burn after reading, Kiss Kiss Bang Bang, Wall-E, Crank, Slumdog Millionare - filmid, mida oleme Oliviaga hiljuti vaatanud ja mis said meilt hinnangu "nuuh, ok, aga ei midagi erilist".


"Mina olin siin" polnud ka midagi väga erilist, kuid siiski üsna hea Eesti filmi kohta.


Ja nüüd trummipõrin...prrrrrr....filmid, mis meeldisid meile ja mida soovitaks ka teistele. Soomlaste "Mehe töö" kinnitas järjekorsdselt, et põhjanaabrid oskavad teha häid filme. "Pingviinide marss" on äärmiselt hea loodusdokumentaalfilm. "Planet Terror" - järjekordne meisterteos Robert Rodriguez'ilt.

Sildid:

laupäev, Jaanuar 10, 2009

Palju häid filme

Täna sai vaadatud ETV2-s Andrzej Wajda filmi "Katyn". Soovitav vaadata nendele, kes ei saa aru, miks mõned rahvad ei salli soviette ja suhtuvad Vene riigi tegemistesse teatud umbusaldusega.


Viimasel ajal veel mitmeid häid filme nähtud, mida julgen väga soovitada. Mel Gibsoni lavastatud "Apocalypto" on mõnusalt pingeline, mitmetasandiline, hea näitlejatööga ja ...kuidas öelda...autentne.


2009-01-10_01.jpg


"Hotel Rwanda" on samuti algusest lõpuni pingeline ja äärmiselt dramaatiline. Don Cheadle teeb suurepärase rolli.


Avameri e "Open Water" on uudne ja mere suhtes hirmu tekitav film. Sellele järgnes ka Avameri 2, mis reeglipäraselt pole nii hea, kui esimene osa, kuid siiski vaadatav.


"The Fountain" on nukker ja visuaalselt äärmiselt lummav (meenutas "Cell"-i ja "Amelie"-d) lugu armastusest, mis ei tea ruumilisi ega ajalisi piire.


2009-01-10_02.jpg


Väga huvitav lugu ja suurepärane Nicolas Cage'i topeltroll on filmis "Adaptation", mis Eestis oli nimega "Kuidas kirjutada kassahitt".


Ja kuigi "Detsembrikuumus" polnud mingi maailmatasemel tippteos, oli see siiski hingega tehtud ja täiesti vaadatav. Meile meeldis.

Sildid:

pühapäev, August 10, 2008

Zoundry Raven ja Stereo

Check, check. Kas see asi töötab? Katsetan postituse kirjutamist Zoundry Raven'iga. See on väike programm, mis võimaldab lisada sissekandeid blogisse ilma, et peaks sisse logima Bloggeri lehele. Tundub olevat väga mugav vidin: blogger.com oli viimasel ajal imho pidevalt umbes ja niimoodi offline režiimis kirjutamine on kiire ja mõnus. IE-ga piltide lisamine enam üldse ei funkanud bloggeris, Mozillaga aga venis hullult.


Update: oi, kui väle programm see on. I like it!!!


Täna vaatasime ETV-st Peeter Simmi 78. aasta filmi "Stereo". Kõige hullem stseen oli see, kus Tõnu Kilgas aitas vasika sünnitamisel - see polnud mingi rekvisiidiga jamamine vaid ikka päris värk. Filmi mõttest me aru ei saanudki, aga film ikka meeldis :) Soovitan.

Sildid: ,

pühapäev, Juuni 15, 2008

Seks ja linn

Käisime Oliviaga üle pika aja kinos, "Seks ja linna" vaatamas. Sellised kommentaarid:
1. Ma pole elus näinud ühelgi kinoseansil nii palju naisi. Saal oli praktiliselt täis ja naiste osakal oli umbes 90%.
2. Kui teile meeldis sari, siis meeldib ka film.
3. Filmi tegijad ekspluateerisid täiega neid trikke, mille abil on võimalik vaatajat nutma panema. Olivia nuttis neli korda, mul tuli ka paar korda pisar silma.
4. Ma olen näinud mitmeid filme, mis on tehtud sarjade põhjal - see oli parim nendest. Animafilmid (Simpsonid ja South Park) ei lähe arvesse.
5. Miski siiski häiris filmi puhul. Vist see tunne, et happy end on garanteeritud. Kui sa vaatad sarja, siis isegi juhul, kui sarja lõpus on happy end, võib iga konkreetne osa lõppeda ootamatult ja omapäraselt. Filmi vaadates, oli pidevalt tunne, et see film ei saa õnnetult lõppeda.

Sildid:

reede, Oktoober 26, 2007

Filme tehakse igasuguseid

Käisime vaatamas selle sügise teist suurt Eesti filmi. "Georg" oli film, mida polnud piinlik vaadata. See on Eesti filmi kohta juba päris hea. Ei, tõesti, film oli üsna tasemel. Aga siiski ei saa öelda, et ta tekitas mingeid erilisi emotsioone või jättis mingi jälje meie meeltesse. "Georg" on selline film, mida meie Oliviaga nimetame "teleka filmiks". Särtsu oli vähe.

Aga täna on telekast "Täna öösel me ei maga". Kaalun, kas vaadata seda...pidi ju totaalne pask olema. Ei, ma vist ikka pean ära vaatama. Kuidas sa muide häid filme ära tunned, kui halbu ei vaata?

Headest filmidest rääkides: lühifilm Spider on täiesti geniaalne asi.

Sildid:

reede, Oktoober 05, 2007

Sügisball

Käisime täna üle pika aja kinos: Sügisballi vaatamas. Enne filmi vaatamist olid segased tunded. Kriitikud enamasti kiitsid Sügisballi...see ei pruugi olla samas alati kõige parem näitaja. Samas tuttavad ja tuttavate tuttavad, kes käisid filmi vaatamas, rääkisid, et see on igav ja mõttetu film.

Aga nüüd on film vaadatud ja julgen öelda, et see on üks viimaste aastate parim Eesti film. Minge kindlasti seda vaatama, kui pole veel jõudnud. Story on hea, näitlejate töö suurepärane, dialoogid on super. Meile film nii meeldis, et kohe mitu-mitu tundi sai Oliviaga rääkida nii filmist endast kui ka sellest, mis tundeid see meis äratas.Muide saal oli peaaegu täis. Hea tulemus kuna film on Tartus juba paar nädalat.

Ja ühest asjast veel: tuleb välja, et pensionäridele on kuni 17.00 piletihind 10 krooni! See on üks väheseid asju, mille pärast ma sooviks olla penskar juba täna :) Kaks mutikest, kes meie ees pileteid ostsid, olid tulnud vaatama "Georgi" ja näpus oli nendel 200 eeku...küll siis oli suur nende üllatus, kui küsiti vaid 20 krooni. Tulevad vist nüüd teinekordki kinno ;)

Sildid:

laupäev, September 29, 2007

Filmielamusi

Hakkasin hiljuti koostama nimekirja filmidest, mida ma pean kunagi kindlasti ära vaatama. Eile pakkus ETV mulle võimalust vaadata ühte sellist filmi mu nimekirjast - ungarlaste tehtud "Kontroll". Päris hea film, julgen soovitada ka teistele. Ilusad vaated olid, hea muusika, dialoogid ka päris nutikad ja lõbusad. Ainult lõpp jäi kuidagi lahjaks mu meelest.Aga jah, häid filme on palju, jätkuks vaid aega kõike ära vaadata.

Sildid: