reede, Oktoober 05, 2007

Haiku-San on 1 aasta vana

Alles see oli, kui me võtsime endale selle armsa tüübi:


Uskumatu, aga möödas on juba aasta. Ja tüüp näeb nüüd välja selline:


Haiku sünnipäev oli vist tähtsam kui mõnel inimesel :) Sugulased helistasid ja õnnitlesid ja tõid kingitusi.

Oleme rahul, et võtsime koera. Jah, temaga on mõnikord raske, aga see pole kaugeltki võrreldav selle positiivse energiaga, mida temalt saame. Haiku on väga lahe tegelinski!

Lisasin jutjuubi ka värske video sellest, kuidas Haiku treenib oma esikäppasid :) Äärmiselt naljakas imho :o)

Sildid: , ,

reede, September 28, 2007

Seda koera ma tean!

Eger, Sally, Stella, Krässu, Täpi, Karu, Bosse, Chuky, Chuck, Chester, Reku, Lexi, Boy, Rocky, Belka, Peedu, Volli, Marta, Picasso - kes need tüübid on? Õige vastus: Annelinna koerad. Ok, mitte kõik pole Annelinna penid, aga nad käivad Annelinna koerteplatsil või selle lähedal jalutamas.

Sildid:

pühapäev, Jaanuar 14, 2007

Haiku ja lumememm

Sildid:

neljapäev, Jaanuar 11, 2007

Haiku kasvab

Alles see oli, kui me võtsime endale väikese kutsa, kelle ristisime Haikuks. Siis kaalus see pätakas 3 kilo, nüüd juba 8,5 :) Pool kilo nädalas võtab juurde.

Üldse see koera pidamine erineb paljuski sellest, kuidas ma seda ette kujutasin :) Nii Olivial, kui ka mul oli lapsepõlves koerad, kuid see oli küll ununenud, et kutsikas võib päevas 30-40 korda kuseda! See oli algul päris suur ehmatus meie jaoks. Hakkasime isegi pissimisgraafikut pidama, et jälgida, kas üldse mingit vähenemistendentsi on või jäämegi nii iga 20 minuti tagant põrandat kuivatama. Aga nüüd võib siis kindlalt öelda, et väheneb küll see pissimissagedus. Eile näiteks oli rekordiline päev - vaid 8 pissi! :)

Ununenud oli ka see, kui palju võib seda karvapalli armastada ja kui frustreeriv ta võib olla mõnikord. Aga igasugune ärritus on loomulikult kordades väiksem sellest rõõmust, mida koer sulle pakub.

Ei teadnud me palju ka koerte kasvatamisest ja hoolitsemisest. Meie lapsepõlve koerad olid tavalised krantsid, kes elasid nii nagu neil meeldis. Loomaarsti juurde ei sattunud kumbki nendest oma elu jooksul. Haiku on aga arsti juures nüüd käinud juba mitu korda - oleme vaktsineerinud, ussirohtu andnud, saanud soovitusi. Peagi on ees ka kiibistamine. Loomakliinikus muide hoolitsetakse looma eest nii, nagu pole ennast koheldud üheski meditsiiniasutuses. Räägitakse sõna otseses mõttes nii peremeestega, kui ka nende loomadega.

Koera võtmine tähendab ka lisakulutusi...praeguses kutsika eas läheb nii 1000 krooni kuus umbes. See on siis vaktsiinid, ussirohud, toit (loomaarstid ei soovita Pedigree toitu kusjuures - peab ostma kvaliteetsemat, aga ka kallimat toitu. Arsti soovitusel - et rahakotti veidigi päästa - teeme 50/50, kallim koeratoit ühel päeval, kodune toit, mis koosneb pudrust, juurikatest, puuviljadest jms teisel päeval), mänguasjad, närimiskondid, tarvikud (nõud, rihm jms).

Meie koer on meie jaoks tõeline Kinder Surprise, kuna pole õrna aimugi, mis temast lõpuks kasvab. Me loodame, et ta jääb valgeks (kuigi kahe kuuga on mõned laigud kõrvadele tekkinud), aga vot kui suureks ta kasvab - seda veel ei tea. Väike koer temast ei saa, see on selge :)

Esimene kont:


Esimene lumi:


Nahkhiir :)

Sildid:

kolmapäev, November 15, 2006

Haiku

Vot selline loom elab meie juures juba peaaegu nädala. Kui kõik hästi läheb, siis elab veel meie juures järgmised 15 aastat või nii :)

Kuna tüüp meeletult haigutas (armastab seda teha ka praegu), siis ristisime Haiguks. Kuid juba paari tunni pärast sai sellest jaapanipärane Haiku.

Nummi elukas, kas pole :)

Sildid: