pühapäev, Juuli 12, 2009

Lennukitoit

Selline toit lennukis oleks tore küll :)


2009-07-12_01.jpg


Till Bartels on ajakirjanik ja lennureiside kriitik, siin on väike ülevaade toitudest, mida Till on pildistanud lennukites.

Sildid:

neljapäev, Aprill 02, 2009

Ameerika mäed

Üleelmise sajandi lõpp: hiiglaslik kogus piisonite kolpasid, mis peagi lähevad väetise tegemiseks.


2009-04_02_01.jpg

Sildid: , ,

pühapäev, Oktoober 05, 2008

Tõehekt on käes

18. septembri Areenis kirjutab Margit Tõnson sellest, kui paha on ikka tänapäeva meelelahutuslik meedia ja kuidas saade "Tõehetk" kasutab ära selles osalevaid inimesi ning kui nõme ühiskond meil ikka on, kuna vaatab sellist saadet.


Ma ei nõustu Margitiga. Esiteks, minu meelest liiga palju on seda halamist selle kohta, kuidas meedia, sms-laenuandjad, kasiinod või kes iganes veel kasutab ära lihtrahvast. Inimestel on endal ka aru peas. Kui sa ikka reaalselt veidike mõtled ja sulle tundub, et "Tõehetke" pärast võid kaotada töö, elukaaslase või sattuda politsei huviorbiiti, siis ole hea ja ära mine sinna saatesse. Ja kui sa oled teovõimeline isik, siis vastutad ise oma tegude eest ja ei saa hiljem halada, et näe, mind kasutati ära. Ja riigi ja meedia ülesanne pole tümitada "Tõehetke" ja teisi "ärakasutajaid" vaid pigem õpetada inimesi, kuidas käituda vastutustundlikult. Nii enda, kui ka teiste suhtes.


Teiseks, on inimesi, kellel tõesti pole midagi kahetseda ja varjata. Postiljon Ülle on selle kohta suurepärane näide. Pool milli võitis proua nagu niuhti ja küsimused a'la "Kas sa oled oma elus kordagi looma löönud?" pole küll sellised, mille pärast keegi saaks hiljem näpuga näidata.

Sildid: ,

teisipäev, September 02, 2008

Naised ei anna teed

Väga võimalik (ma kordan: väga võimalik), et ma eksin ja olen subjektiivne, kuid mul on jäänud selline mulje, et naised annavad ülekäiguraja ees seisvatetele inimestele tunduvalt vähem teed kui mehed. Kust mul selline info? Lihtsalt, mulle tundub, et umbes pooltel kordadel, kui mulle pole teed antud - on tegemist naistega. Ja samuti mulle tundub, et liikluses on meesautojuhte tunduvalt enam kui naisi. Siit järeldan hämmeldusega, et naised annavadki vähem teed.


Olen korduvalt mõelnud, kas kirjutan seda postitust ja iga kord olen seda edasi lükkanud mõeldes "See ainult tundub mulle nii. Ei saa ju olla, et naised tõesti on vähem viisakad autojuhid kui mehed.", aga eile viskas mul lõplikult üle, kui isegi autokooli instruktor (tegemist oli autokooli autoga ja autos oli vaid autot juhtinud naine...ta võis olla ka sõiduõpetaja abikaasa muidugi) täiesti külma näoga kihutas minust mööda. Naine oli.


Update: just käisime koeraga jalutamas ja kes ei peatunud ülekäiguraja ees, kuigi meid oli kaugelt näha? Naisautojuht :(


Ja veel üks asi, mis mind ajab naiste puhul närvi liikluses. On ummik. Autod ei mahu ristmikule ära enam ja blokeerivad kõrvaltänavate liiklust. Sellises olukorras on loogiline, et üritad eelseisvale autole võimalikult lähedale seisma jääda (kui just pole tegemist järsu tõusuga ja eesolev auto võib hakata veerema tagasi), et võimalikult palju autosid mahuks ära ristmikule. Aga see ei tundu vist sama loogiline ka naistele. Absoluutselt iga jumala kord, kui ma näen, et autode vahel on 2 meetrit vahet, siis on tegemist naisega.

Sildid:

pühapäev, Juuni 15, 2008

Aeglaselt, väga aeglaselt

Aeglane videopilt on alati cool, seda teavad kõik muusikavideote tegijad.

Näiteks võib aeglaselt vaadata jaapani mõõga teravust: tomatil, pudelil ning munal.Kui juba tekkis isu näha veel aeglaseid kaadreid, siis keegi hea inimene on kogunud Brainiac`i saate eksperimente aeglase filmimisega.

Nii näeb näiteks välja löök näkku:

Sildid: ,

laupäev, August 18, 2007

We are the web

Projekt toetab interneti vaba arengut ja on selle vastu, et suured telekommid soovivad seda hakata maksustama.

Vaadake kindlasti seal lehel videot..tundsin selles 7 tegelaskujust 5 ära...olen vist paras netinohik. Aga video ja lugu on super! :)

Sildid:

reede, August 17, 2007

The Smoking Gun

Päriselu Beavis :)Leidsin selle toreda foto veebilehelt The Smoking Gun, kus võib leida veel nii mõndagi huvitat. Näiteks politseifotosid kuulsustest või siis nõudmisi, mida staarid esitavad.

Sildid:

laupäev, Aprill 14, 2007

Kas Volvo on Rootsi auto?

Siin on ilus skeem, mis teeb kohe selgeks, millisesse kontserni autotootja kuulub.

Sildid:

Pilvekesed

Ma pole elu sees nii karvaseid küülikuid näinud. Võiks arvata, et tegemist on fake'iga, aga seal lehel on ka video. Vau!

Sildid:

Tsaari lennuk

Putini lennuk on luksuslik ja suht maitsetu. Aga ikkagi on huvitav vaadata, milline näeb välja ühe suurriigi presidendi lennuk.

Mõned näited:
Sildid: